Claas axos 340 2011 model hk. yardım ?

Ares güzel duruyor. Ama siz gene de 96 hp olarak düşünüp alın. Satıcıya da öyle deyin. Beni yükseltmesi ilgilendirmez deyin. Ruhsatta ne yazıyorsa ona bakarım deyin. Ares' in lastikleri BKT takılmış sanırım. Orijinal de good year ya da continental dir. Bunlara dikkat edin. Mümkünse sahibi ile konuşun. Görüntü olarak güzel. Ama sahibi neden vermiş bir sorun. Kolay kolay arıza yapmaz. Ama saati dediğiniz gibi farklı olabilir. Zaten arızası varsa sağ direkteki ekranda ufak bir yazı ile arıza kodu çıkar. Traktör de stop stop diye sesli ikaz verir. Kalkış vitesi degistirmediyseler C1 dir. Düşerken çıkarken vitesleri otomatik devire göre seçer. Yani C1 den neden B3 veya B4 düştü deyip şaşırmayın. Maksimum D1 ile kalkar. Diğer vitesler ile kalkmaz. Kademe geçişi durduğu yerde yaparsanız. Öndeki turuncu uzun tuş klavyedeki shift tuşu gibidir. Bunla beraber artı veya eskiye basarsanız kademe düşer. Yani C2 diyelim düşerse B2 ye düşer. Çıkarken de tam tersi olur. Hidrolikleri kontrol etmek için küçük yeşil mandalı stop konumuna getirip ondan sonra aşağıya getirirsiniz ve büyük yuvarlak yeşil topuzu yukarı veyq aşağı yönde yavaşça oynatinca yeşil oklar yanar yukari veya aşağı şeklinde. O zaman hidrolik devreye girer. Yani güvenlik önlemi vardir. Bunu yapmadan hidrolikler aktif olmaz. Bunlara bakarsiniz şayet giderseniz.

Teşekkür ederim Erkan bey Tavsiyelerinize uyup kontrol edeceğim.Bayramdan sonra inşallah oradayım.
Arestense gönlüm axostan yana nedendir bilmiyorum. ares donanım olarak kat ve kat üstün olsada. Bu ares bana güven vermedi. Birde kaç lastik atmış traktörün saatiyle oynanması samimi gelmiyor.

Teşekkür ederim Erkan bey Tavsiyelerinize uyup kontrol edeceğim.Bayramdan sonra inşallah oradayım.
Arestense gönlüm axostan yana nedendir bilmiyorum. ares donanım olarak kat ve kat üstün olsada. Bu ares bana güven vermedi. Birde kaç lastik atmış traktörün saatiyle oynanması samimi gelmiyor.
Ares temiz duruyor gerçekten. Bir bizimkini birde bunu gördüm bu zamana kadar. Sağını solunu koparmamislar. Yani kullanan dikkat etmiş. Belki lastikleride keyfe keder değişti bilemeyiz. Ama iyi incelemek sahibi ile görüşmekte fayda var. Yoksa görüntü olarak gayet güzel. Dediğiniz gibi donanımı da güzel. Tekirdağ'da 2 ayni saatte bir tane daha var. Ama o buna göre yiprak.

• Beğen
Tepkiler: srtys
Ares temiz duruyor gerçekten. Bir bizimkini birde bunu gördüm bu zamana kadar. Sağını solunu koparmamislar. Yani kullanan dikkat etmiş. Belki lastikleride keyfe keder değişti bilemeyiz. Ama iyi incelemek sahibi ile görüşmekte fayda var. Yoksa görüntü olarak gayet güzel. Dediğiniz gibi donanımı da güzel. Tekirdağ'da 2 ayni saatte bir tane daha var. Ama o buna göre yiprak.

Evet Tekirdağ merkezdeki resmen hurdaya çıkmış. cvt şanzıman ( vario) hakkında araştırma yaptım 1996 tan beri kullanıldığı arıza ile karşılaşılmadığı belirtilmiş. Aresin şanzımanı demeki arıza yapmayacak.Güç arttırımı yapılmış olması tek sorun. ama ona rağmen dediğiniz gibi temiz durumda. Sahiplerini bulup konuşmak cidden problem satıcı söylemiyor genelde. youtube videolarınızı izleyip o rahatlığı görünce arese aşık olmamak elde değil. kafam fena karışıyor. Bakalım rüzgarda savruluyorum inşallah bu işin sonunda kazıklanmam. :D

Evet Tekirdağ merkezdeki resmen hurdaya çıkmış. cvt şanzıman ( vario) hakkında araştırma yaptım 1996 tan beri kullanıldığı arıza ile karşılaşılmadığı belirtilmiş. Aresin şanzımanı demeki arıza yapmayacak.Güç arttırımı yapılmış olması tek sorun. ama ona rağmen dediğiniz gibi temiz durumda. Sahiplerini bulup konuşmak cidden problem satıcı söylemiyor genelde. youtube videolarınızı izleyip o rahatlığı görünce arese aşık olmamak elde değil. kafam fena karışıyor. Bakalım rüzgarda savruluyorum inşallah bu işin sonunda kazıklanmam. :D
Ares' te CVT şanzıman yok. Onu belirteyim. Yarı otomatik şanzıman mevcut. Mf' nin Dyna-6 şanzımanı ile aynı. Mf ve Claas ortak Gima şanzıman firmasına sahipler. O firma ikisi için üretiyor. Yani sonra kafanız karışmasın. Ama gayet kullanışlı bir şanzıman. Zaten o şanzıman ve motor uyumu traktörün performansını gözler önüne seriyor. Dediğim gibi iyice bir detaylı inceleyin. Sahibini öğrenin. Gerisi sıkıntı olmaz. Tekirdağ'da ki de Edirne' den çıkma ama arasında çok fark var. Bizde daha önce böyle bir traktör için Edirne' ye gitmiştik. O da 547' ydi. Adam da bir de Mf 188 vardı. Adam Mf' yi sarkitma altında saklıyor. Ares' ide dışarda otluk içinde bırakmış. Yaşlı kullanmamış. Zaten bizim burdan gittiydi traktör. O haline güvenip gidip baktıktı. Ama adam orada kullanmamış ve paralamis traktörü. O yüzden bu baya bakımlı duruyor. Ama sahibine de gitmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: srtys
Ares' te CVT şanzıman yok. Onu belirteyim. Yarı otomatik şanzıman mevcut. Mf' nin Dyna-6 şanzımanı ile aynı. Mf ve Claas ortak Gima şanzıman firmasına sahipler. O firma ikisi için üretiyor. Yani sonra kafanız karışmasın. Ama gayet kullanışlı bir şanzıman. Zaten o şanzıman ve motor uyumu traktörün performansını gözler önüne seriyor. Dediğim gibi iyice bir detaylı inceleyin. Sahibini öğrenin. Gerisi sıkıntı olmaz. Tekirdağ'da ki de Edirne' den çıkma ama arasında çok fark var. Bizde daha önce böyle bir traktör için Edirne' ye gitmiştik. O da 547' ydi. Adam da bir de Mf 188 vardı. Adam Mf' yi sarkitma altında saklıyor. Ares' ide dışarda otluk içinde bırakmış. Yaşlı kullanmamış. Zaten bizim burdan gittiydi traktör. O haline güvenip gidip baktıktı. Ama adam orada kullanmamış ve paralamis traktörü. O yüzden bu baya bakımlı duruyor. Ama sahibine de gitmekte fayda var.

Evet gayet iyi şanzımana sahipmiş. Bakalım kısmetimize ne olacak.

[video=youtube;rwU3b_uh2g0]https://www.youtube.com/watch?v=rwU3b_uh2g0[/video]

Kuyruk mili güçleri ve hidrolik kapasite ve debiler arasında farklar var, özgül yakıt tüketimleri arasında 262 gr.kw/h ile 274 gr.kw/h yaklaşık %4 fazla önemsenmeyecek fark vardır.Donatılar tercih meselesidir.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68

[video=youtube;rwU3b_uh2g0]https://www.youtube.com/watch?v=rwU3b_uh2g0[/video]

Kuyruk mili güçleri ve hidrolik kapasite ve debiler arasında farklar var, özgül yakıt tüketimleri arasında 262 gr.kw/h ile 274 gr.kw/h yaklaşık %4 fazla önemsenmeyecek fark vardır.Donatılar tercih meselesidir.

Cnh yi çok yakıyor diye söylenir çiftçiler arasında ama gerçek testlerde nedense en az yakanlar arasında.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Image1532366901.084741.jpg
Image1532366924.025613.jpg

Konu hakkında yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. Verimin azlığı ekstra çıkan işler memleketin haline baktık düşündük elimizdekini satmak yerine yaptırıp 2 sene koşalım diyoruz. Luk marka baskı balata taktırdım kuyruk mili balatası voleo üstündeki orjinal dedi usta gider değiştirmeye gerek yok dedi. Frenlerine birde direksiyon sert ona baktıracağız. Sonra devam [emoji28][emoji851]