Claas axos 340 2011 model hk. yardım ?

Bu traktör kompakt bir traktör. Yani saydığınız traktörler arasinda 5060 ayarında oluyor. 20 ileri 20 geri şanzıman ve shuttle mevcut. Hi-Lo buçuk ve eldebriyaji var. Hidrolik kontrolleri elektronik. Motoru perkins. Sitemizde kullanan arkadaşlar da mevcut. Detaylı bilgi vereceklerdir. Görüntüsü güzel duruyor. Yakından bakmakta fayda var.

• Beğen
Tepkiler: srtys
o paraya kat kat üstün traktör.
temizde kullanılmış belliki.
tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacaktır.
lastikleride yerinde,arka kısım örselenmemiş gözüküyor.
boş işier ve uygun olmayan ekipman takıp iş görülürse yakıtı şikayet ettirir.
lakin pulluk 5/16 veya 6/11 no ile destan yazar.
onun haricinde diğer işlerde tonajlı römork ve geniş toprak işleme aletleri ile yakıtı çok az yakar.
kırılmaz;kıramazsınız zaten.
parça sıkıntısı tabikide yok.kaputta yazan o CLAAS yazısı sizi çiftçiliğe dahda heveslendirir,güvendirir :)

Bu traktör kompakt bir traktör. Yani saydığınız traktörler arasinda 5060 ayarında oluyor. 20 ileri 20 geri şanzıman ve shuttle mevcut. Hi-Lo buçuk ve eldebriyaji var. Hidrolik kontrolleri elektronik. Motoru perkins. Sitemizde kullanan arkadaşlar da mevcut. Detaylı bilgi vereceklerdir. Görüntüsü güzel duruyor. Yakından bakmakta fayda var.

Sizi unutmuşum kusura bakmayın sizinde yorumlarınız benim için önemli. 5060 a göre iri ve sallı duruyor sanki.

Hocam dediğiniz traktöre en az 3 kere gidip baktım. Köyüde belli evveliyatı çok iyi değilmiş traktörün. İlk baktığımda saati 6200 küsürdü. Şimdi kaç yazmış bilmiyorum. Enaz 15 bin yapmış görünüyor. Ben 1400 saat traktörümü verip alacağım yazık olur bana [emoji23]

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
o paraya kat kat üstün traktör.
temizde kullanılmış belliki.
tüm ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacaktır.
lastikleride yerinde,arka kısım örselenmemiş gözüküyor.
boş işier ve uygun olmayan ekipman takıp iş görülürse yakıtı şikayet ettirir.
lakin pulluk 5/16 veya 6/11 no ile destan yazar.
onun haricinde diğer işlerde tonajlı römork ve geniş toprak işleme aletleri ile yakıtı çok az yakar.
kırılmaz;kıramazsınız zaten.
parça sıkıntısı tabikide yok.kaputta yazan o CLAAS yazısı sizi çiftçiliğe dahda heveslendirir,güvendirir :)

Küçük traktörüm olduğu için ağır işe koşacağım Yusuf abi. Çift dingil römork aldık tümosan önünde sinek gibi kaldı. Şimdi aysan ve benzeri takım alacağım 35 ayak yeter herhalde.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
sonucu merak ettim ne oldu. ???

Konuştum abi edirnenin köylerinden almış yağmurca mı yenice mi dedi o kadar hızlı konuşuyor ki anlamadım. kuru tarımda kullanılmış saati orjinal diyor. Çok temiz makina diyor. Bayramdan sonra kısmetse gidip göreceğim abi ares var diyor elimde onuda tavsiye ederim diyor. Anlatıyor da anlatıyor :D

• Beğen

ares harika saatide az.
hastayım bunlara. git traktörlerin başında karar ver.
onuda söyliyim ikiside temiz yorulmamış traktörler.
konya tarafında olsaydı mahvolmuştular.

Abi benide o düşündürüyor bu saatte buraya nasıl düştü bu traktörler ve neden alan olmadı. Gidip bakacağım saati geri almak 100 lira. Artık kimseye güvenemiyorsun. Galerileri dolaşmaktan korkar oldum bu işlerden. traktör galeriye geliyor hemen gidiyorum kontağı açıyorum 6200 tabi bu bile çekilmiş. satılmıyor haftaya gidiyorum 4900. yine satılmıyor gidiyorum 3200 bu sefer :D şaka gibi. komşun satacak yada bileceksin civardan tanıdık diye temiz anca o zaman güven kalmadı. Kayınço servisten yeni yapılmış td85 aldı. onların kronik vitesten atma sorunu varmış farkedememiş alırken otu püsürü 5 bin yedi traktör. ikinci elin tabi ki masrafı olacak ama yaptık dedikleri bile yapılmamış oluyor. Bakalım kısmetimize bu konularda babamın gözüne güveniyorum ama oda claasa civarda yokmuş diye ön yargılı. alan satamıyor falan diyor. dedim fendt ayarı bu ne alaka. eski kafa önyargıları eritmek zor.

• Beğen
Ares güzel duruyor. Ama siz gene de 96 hp olarak düşünüp alın. Satıcıya da öyle deyin. Beni yükseltmesi ilgilendirmez deyin. Ruhsatta ne yazıyorsa ona bakarım deyin. Ares' in lastikleri BKT takılmış sanırım. Orijinal de good year ya da continental dir. Bunlara dikkat edin. Mümkünse sahibi ile konuşun. Görüntü olarak güzel. Ama sahibi neden vermiş bir sorun. Kolay kolay arıza yapmaz. Ama saati dediğiniz gibi farklı olabilir. Zaten arızası varsa sağ direkteki ekranda ufak bir yazı ile arıza kodu çıkar. Traktör de stop stop diye sesli ikaz verir. Kalkış vitesi degistirmediyseler C1 dir. Düşerken çıkarken vitesleri otomatik devire göre seçer. Yani C1 den neden B3 veya B4 düştü deyip şaşırmayın. Maksimum D1 ile kalkar. Diğer vitesler ile kalkmaz. Kademe geçişi durduğu yerde yaparsanız. Öndeki turuncu uzun tuş klavyedeki shift tuşu gibidir. Bunla beraber artı veya eskiye basarsanız kademe düşer. Yani C2 diyelim düşerse B2 ye düşer. Çıkarken de tam tersi olur. Hidrolikleri kontrol etmek için küçük yeşil mandalı stop konumuna getirip ondan sonra aşağıya getirirsiniz ve büyük yuvarlak yeşil topuzu yukarı veyq aşağı yönde yavaşça oynatinca yeşil oklar yanar yukari veya aşağı şeklinde. O zaman hidrolik devreye girer. Yani güvenlik önlemi vardir. Bunu yapmadan hidrolikler aktif olmaz. Bunlara bakarsiniz şayet giderseniz.