Ayçiçeklerinde son durum

Bu gün dolaştım ayçiçeklerini dediğin gibi geçen seneler kadar boy olmaz . Busene ayçiçeklerine attığım granstar ile intervix başka bişi yok [emoji846] bu sene millet ile fark olucak mı bakalım geçen sene bakterisi Deniz yosunu yaprak güvresi kullandım bi fark olmadı
Biz senden bir sene gerideyiz o zaman , daha iyi olsun diye bakım yaptık :) yağmur olmayınca , toprak çok iyi olmayınca yapılan bakımın farkı çok olmuyor , ben öyle yorumladim şahsen :)

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Bu gün dolaştım ayçiçeklerini dediğin gibi geçen seneler kadar boy olmaz . Busene ayçiçeklerine attığım granstar ile intervix başka bişi yok [emoji846] bu sene millet ile fark olucak mı bakalım geçen sene bakterisi Deniz yosunu yaprak güvresi kullandım bi fark olmadı
Bulgaristan da ki ziraat mühendisi böyle söyledi intervix yerine gadoprim plus var ektigin gibi üzerine atılıyor onu önerdi
Intervix gibi granstarda zarar veriyor buğdaya bunu kendim tecrübe ettim , bu ilaçları attığınız yerleri sürüm yapıp ekiyoruz biz

Intervix gibi granstarda zarar veriyor buğdaya bunu kendim tecrübe ettim , bu ilaçları attığınız yerleri sürüm yapıp ekiyoruz biz
Doğrudur zaten ilaç kullanimayan yerler daha iyi verim yapıyor bence ama adamlar 40 cm derinlik te sürüm yapıyor ot çıkana kadar mahsul zaten oluyor burda bakıyorum ben bu yıl buğday lara adamlar ne pas ilacı ne kök bogaz vs hiç ilaç atmadı 500 600 arası biciyorlar bizim Trakya bölgesinde biraz fazla ilaç kullanımı var sanırım

Biz senden bir sene gerideyiz o zaman , daha iyi olsun diye bakım yaptık :) yağmur olmayınca , toprak çok iyi olmayınca yapılan bakımın farkı çok olmuyor , ben öyle yorumladim şahsen :)

Geri kalma diye bişi yok ama atanla atmayan arasında biraz sağlam fark olsun ama farkı bulamadım [emoji846] birde busene malum ilaçlar çok para tutuyor masraftan kaçtık ayçiçekler iyi olunca[emoji846]

Doğrudur zaten ilaç kullanimayan yerler daha iyi verim yapıyor bence ama adamlar 40 cm derinlik te sürüm yapıyor ot çıkana kadar mahsul zaten oluyor burda bakıyorum ben bu yıl buğday lara adamlar ne pas ilacı ne kök bogaz vs hiç ilaç atmadı 500 600 arası biciyorlar bizim Trakya bölgesinde biraz fazla ilaç kullanımı var sanırım

Birkişi atsın herkes atıyo birdaha . Dün başladık biçime 300 ile 450 geziyoruz verimde geçemedik yukarısına

Pitragin gerçek ismi nedir?Orabanj mi.Resmini kouabilirmisiniz?

ed30e2aa668111c78d6c581b0af6ff01.jpg
0f41a8ca156de454bdd1f15b7c62fcaa.jpg

Domuz pitragi.
Sınırlar dahil.İyi ilaclamak lazım.
Bizde mısır tarlalarında var ama kontrol altında.
Kuruda yok diyebilirim

Evet domuz pıtrağı . İlaçlamasını yapıyoruz yapmasına da koyunla geliyo biçerdöverle geliyor bitmiyor aynı kökten 2 tane geliyor .köygöçüren otu gibi arsız ot

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Budur. İyi bir sürümün neler sağlayacağına güzel bir örnek.Devrilip dibe atılmış bir ot tohumu çıkana kadar, bitki alıp başını gidiyor.