Ayçiçeklerinde son durum

Bende Pioneer ekicem sadece sanırım ben Pioneer in 113 ve 121 den ektim bide sygenta sumiko 3 çeşit içlerinden en iyisi şuan 121 119 un geliştirilmis çeşidi bakalım sonunda en iyi verimi hangisi yapacak

Birazdaha kafanı karıştırayım [emoji846] Buda 5542
3eee822da4cc20a8074b519226f0ff15.jpg
e0ca0f94e855b92006435fca2192069f.jpg
Buda kırımsı atmıştı geçenlerde
757ffeb8c96248d7a70bf770ef54ad36.jpg

Maşallah bunlar da çok güzel ben 5542 çok ektim fakat ilaç pahalı oluyor o yüzden sadece granstar li ektim bu yıl masraf çok traktör ve bütün aletleri sıfır aldım 585 dönüm ayçiçek var maliyeti çok arttırıyor o yüzden

Geçen seneye bakılınca busene ucuzdu . Bende bayadır ekiyorum 5542 sadece intervix ayçiçeğini çok çarpıyor o sıkıntı bide geçen sene pıtırak kaçırdı busene 119 denedim dört yaprakken granstar atttık 5 gramla pıtırağı bile bitirdi verim 5542den iyi olsun seneye hepsini 119 ekerim kısmetse

Geçen seneye bakılınca busene ucuzdu . Bende bayadır ekiyorum 5542 sadece intervix ayçiçeğini çok çarpıyor o sıkıntı bide geçen sene pıtırak kaçırdı busene 119 denedim dört yaprakken granstar atttık 5 gramla pıtırağı bile bitirdi verim 5542den iyi olsun seneye hepsini 119 ekerim kısmetse
Evet bende geçen yıl 800 kusur dönüm ektim 65 liradan aldım 100 adet intervix bazı bölgelerde ayçiçek sararma oldu bir türlü atamadi bende de bide intervix atılan tarlaya ekilen buğday da verim düşüklüğü de yapıyor dedi burda bir ziraat mühendisi

Boy kısalığı bizdede var , ara geçimi öncesi üre attik , ara geçimi sonrası humikcan ve bor iceren yaprak gübresi uyguladık , ama çok boy yapmayacaklar anlaşılan , demekki birçok merada ve köyde bu var. Toprakta ağırlık sorunu yok bizde , bakalım hayırlısı

Boy kısalığı bizdede var , ara geçimi öncesi üre attik , ara geçimi sonrası humikcan ve bir uyguladık , ama çok boy yapmayacaklar anlaşılan , demekki birçok merada ve köyde bu var. Toprakta ağırlık sorunu yok bizde , bakalım hayırlısı
Bu gün dolaştım ayçiçeklerini dediğin gibi geçen seneler kadar boy olmaz . Busene ayçiçeklerine attığım granstar ile intervix başka bişi yok [emoji846] bu sene millet ile fark olucak mı bakalım geçen sene bakterisi Deniz yosunu yaprak güvresi kullandım bi fark olmadı

İntervix kalıcıdır. Ertesi yılki ürünü kötü yönde etkiliyor gramajını iyi ayarlamak gerekir.

Her yıl 100 gram kullandım artık öldürmemeye başlamıştı buse 115 gram kullandım güzel kuruttu bi köy göçüren durdurdu hala öyle bekliyor ne büyüdü ne kurudu ziraatçımda 125 gram atıcaksın diyo oda seneyi bırak buseneki ürünü etkiliyor .ama Ziraatçıma sorcam bende

Her yıl 100 gram kullandım artık öldürmemeye başlamıştı buse 115 gram kullandım güzel kuruttu bi köy göçüren durdurdu hala öyle bekliyor ne büyüdü ne kurudu ziraatçımda 125 gram atıcaksın diyo oda seneyi bırak buseneki ürünü etkiliyor .ama Ziraatçıma sorcam bende
1 litre 8 dönüm için ben devam li öyle kullandım bazı yerler de fazla da kaçmış olabilir çünkü sararma yaptı geçen yıl bir türlü atamadi sarılığı