İzale-i şuyu davasına karşı ne yapılabilir

yanlış bilgi yusuf çünkü satış raiç değerinin % 50 ile satışa çıkar ilk ihaleye katılım olmazsa ikinci ihalede % 50 ile açılır.
alıntı,(emlak kulisi)
Nizanın derhal sonlanması açısından malın bir an evvel satılmasına bakılır. bu nedenle ilk ihalede muhammen değerin yüzde 60'ına yani yüzde kırk eksiğine, eğer alıcı olmaz ise ikinci ihalede yüzde 40'ına yani yüzde 60 eksiğine ihale edilir. Alan olursa kdv, tellaliye rüsmu, damga vergisi gibi satış bedelinin ferileri ödenerek mal ihale olunur.

alıntı,(emlak kulisi)
Nizanın derhal sonlanması açısından malın bir an evvel satılmasına bakılır. bu nedenle ilk ihalede muhammen değerin yüzde 60'ına yani yüzde kırk eksiğine, eğer alıcı olmaz ise ikinci ihalede yüzde 40'ına yani yüzde 60 eksiğine ihale edilir. Alan olursa kdv, tellaliye rüsmu, damga vergisi gibi satış bedelinin ferileri ödenerek mal ihale olunur.

bende senin şekilde biliyordum da adliye de ki askı listeleri ve satış memuru benim dediğimi söylüyor.

alıntı,(emlak kulisi)
İki yıldır uğraştığımız bi dosyada temmuzda satış günü aldık ihaleye %50- %50 den çıkıyor.
nedeni ihalelerin 1.sinde suça teşvik ederek ihaleye kimseyi sokmak istemeyen gruplar.

Yok satılmasına ben istemiyom tarlami verin v.s gibi olaylara mahkeme takmiyo bir an önce ortaklığın giderilmesi için satış gerçekleşiyor
Alabildiginizi alın yoksa el oğlu yol bile vermiyor
Bu yol mevzusu tam olarak nasıldır.yani tarla sahibi istemez ise onun tarlasına ayak basamaz mıyız.?tarla tarlanın yoludur diye bir deyimin anlamı yokmudur?.bilen arkadaşlarin yorumlarını alabilir miyiz?

al işte tam da burda adalet ve merhamet birleşecek bu davayı çözen hakıme savcıya eğer ıyı şekılde çözerse ne mutlu yok ben keserim atarım derse bu adam nolacak tarlayı belkı bırı gelecek alacak adam ne yapsın her zaman dedıgım bu hisseli tarlalar turkıyenın başına buyuk sorunlar açacak bir çok parsel var dıyor adam bırını bırıne diğerini başkasına verse olmuyor mu

al işte tam da burda adalet ve merhamet birleşecek bu davayı çözen hakıme savcıya eğer ıyı şekılde çözerse ne mutlu yok ben keserim atarım derse bu adam nolacak tarlayı belkı bırı gelecek alacak adam ne yapsın her zaman dedıgım bu hisseli tarlalar turkıyenın başına buyuk sorunlar açacak bir çok parsel var dıyor adam bırını bırıne diğerini başkasına verse olmuyor mu

olurda işin bir kısmı işin öbür tarafı bu işten mamalanan çok kişi var . satılmasını isteyen. işin başka bir yönü satış isteyen taraf bakımın dan görülmesi birde araziyi işleyip ekmeğinin peşinde olan kısım var onların tarafından olaya bakmak lazım. yani satmışın satmamışın seni düşünen yok. çok bilinmeyenli denklem gibi oldu ama idare edip çözümünü bulursan bana da haber verirsin.

2 farklı avukat ile görüştük. 2 si de ya tüm parselleri anlaşarak alın diyor ya da ihale yoluyla satış kaçınılmaz diyorlar.
Zaman kazanmak sadece itiraz hakkını kullanıp süreyi uzatabiliriz. Bu da sadece 1 yıl daha fazladan ekim yapmamızı sağlar. Maalesef umut yok, dedemin babasından kalan tarlaları en fazla bir yıl daha ekeriz gibi görünüyor.