Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
29 sonuçtan 16 ile 29 arası gösteriliyor

Alıntı omer1954 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz malın satılmasını değil de aynen paylaşılmasını talep edin.
    Ben de buna benzer birşey demek istedim.

Biz de karşı dava açıp herkese hisseleri oranında tapu verilmesini isteyebilir miyiz?

omer1954 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı wallace22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de buna benzer birşey demek istedim.

Biz de karşı dava açıp herkese hisseleri oranında tapu verilmesini isteyebilir miyiz?
    şimdi bu davada zaten iki yöntem vardır, birincisi satış yapılarak paranın bölüşülmesi, ikinci yöntem de toprağın hisse oranında paylaşılmasıdır. siz mahkeme de bu yöntemi talep edersiniz eğer mahkeme de toprağı paylaşmayı uygun bulursa satış olmaz hisse oranında tapular ayrılır

Alıntı omer1954 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi bu davada zaten iki yöntem vardır, birincisi satış yapılarak paranın bölüşülmesi, ikinci yöntem de toprağın hisse oranında paylaşılmasıdır. siz mahkeme de bu yöntemi talep edersiniz eğer mahkeme de toprağı paylaşmayı uygun bulursa satış olmaz hisse oranında tapular ayrılır
    Mirasçılarin cogunlu paylaşmayı tercih ederse, bu durum hakimin kararini nasıl etkiler? Daha doğrusu hakimin kararını paylaşım konusunda vermesi için ne yapmaliyiz?

Alıntı wallace22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mirasçılarin cogunlu paylaşmayı tercih ederse, bu durum hakimin kararini nasıl etkiler? Daha doğrusu hakimin kararını paylaşım konusunda vermesi için ne yapmaliyiz?
    benim okuduğum yerde satış usulü için tüm tarafların rıza göstermesi gerekir yazıyordu. ama paylaşılması için sadece sizin talepte bulunmanız yeterli olacaktır. toprağın bölünmesi için şartlar uygunsa hakim bu yöntemi seçecektir.

tabi biz burda ne söylesek boş en iyisi siz bir avukata başvurun

gedikli teşekkür etti.

YUSUFTUYLUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı FEHİM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış bilgi yusuf çünkü satış raiç değerinin % 50 ile satışa çıkar ilk ihaleye katılım olmazsa ikinci ihalede % 50 ile açılır.
    alıntı,(emlak kulisi)
    Nizanın derhal sonlanması açısından malın bir an evvel satılmasına bakılır. bu nedenle ilk ihalede muhammen değerin yüzde 60'ına yani yüzde kırk eksiğine, eğer alıcı olmaz ise ikinci ihalede yüzde 40'ına yani yüzde 60 eksiğine ihale edilir. Alan olursa kdv, tellaliye rüsmu, damga vergisi gibi satış bedelinin ferileri ödenerek mal ihale olunur.

Yok satılmasına ben istemiyom tarlami verin v.s gibi olaylara mahkeme takmiyo bir an önce ortaklığın giderilmesi için satış gerçekleşiyor
    Alabildiginizi alın yoksa el oğlu yol bile vermiyor

Alıntı YUSUFTUYLUOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alıntı,(emlak kulisi)
    Nizanın derhal sonlanması açısından malın bir an evvel satılmasına bakılır. bu nedenle ilk ihalede muhammen değerin yüzde 60'ına yani yüzde kırk eksiğine, eğer alıcı olmaz ise ikinci ihalede yüzde 40'ına yani yüzde 60 eksiğine ihale edilir. Alan olursa kdv, tellaliye rüsmu, damga vergisi gibi satış bedelinin ferileri ödenerek mal ihale olunur.

bende senin şekilde biliyordum da adliye de ki askı listeleri ve satış memuru benim dediğimi söylüyor.

Alıntı YUSUFTUYLUOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alıntı,(emlak kulisi)
    İki yıldır uğraştığımız bi dosyada temmuzda satış günü aldık ihaleye %50- %50 den çıkıyor.
    nedeni ihalelerin 1.sinde suça teşvik ederek ihaleye kimseyi sokmak istemeyen gruplar.

Tavsiyem uzlaşın zaten ucuza gidicek ve dünya kadar boşa verilicek olan masraf var.

dernekkirili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yenikentli123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok satılmasına ben istemiyom tarlami verin v.s gibi olaylara mahkeme takmiyo bir an önce ortaklığın giderilmesi için satış gerçekleşiyor
    Alabildiginizi alın yoksa el oğlu yol bile vermiyor
    Bu yol mevzusu tam olarak nasıldır.yani tarla sahibi istemez ise onun tarlasına ayak basamaz mıyız.?tarla tarlanın yoludur diye bir deyimin anlamı yokmudur?.bilen arkadaşlarin yorumlarını alabilir miyiz?

çiftcigardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

al işte tam da burda adalet ve merhamet birleşecek bu davayı çözen hakıme savcıya eğer ıyı şekılde çözerse ne mutlu yok ben keserim atarım derse bu adam nolacak tarlayı belkı bırı gelecek alacak adam ne yapsın her zaman dedıgım bu hisseli tarlalar turkıyenın başına buyuk sorunlar açacak bir çok parsel var dıyor adam bırını bırıne diğerini başkasına verse olmuyor mu

Alıntı çiftcigardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al işte tam da burda adalet ve merhamet birleşecek bu davayı çözen hakıme savcıya eğer ıyı şekılde çözerse ne mutlu yok ben keserim atarım derse bu adam nolacak tarlayı belkı bırı gelecek alacak adam ne yapsın her zaman dedıgım bu hisseli tarlalar turkıyenın başına buyuk sorunlar açacak bir çok parsel var dıyor adam bırını bırıne diğerini başkasına verse olmuyor mu

olurda işin bir kısmı işin öbür tarafı bu işten mamalanan çok kişi var . satılmasını isteyen. işin başka bir yönü satış isteyen taraf bakımın dan görülmesi birde araziyi işleyip ekmeğinin peşinde olan kısım var onların tarafından olaya bakmak lazım. yani satmışın satmamışın seni düşünen yok. çok bilinmeyenli denklem gibi oldu ama idare edip çözümünü bulursan bana da haber verirsin.

2 farklı avukat ile görüştük. 2 si de ya tüm parselleri anlaşarak alın diyor ya da ihale yoluyla satış kaçınılmaz diyorlar.
    Zaman kazanmak sadece itiraz hakkını kullanıp süreyi uzatabiliriz. Bu da sadece 1 yıl daha fazladan ekim yapmamızı sağlar. Maalesef umut yok, dedemin babasından kalan tarlaları en fazla bir yıl daha ekeriz gibi görünüyor.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12