Ls traktör

Selamın aleyküm hayırlı forumlar ls plus traktörüm arka sol lastiği havasını kaçırıyordu baktım falan jantın göbeğiyle yanağının birleştiği kaynaklardan kaçırıyor iç lastik takmayı düşünüyorum başka bi çözümü varmıdır

Selamın aleyküm hayırlı forumlar ls plus traktörüm arka sol lastiği havasını kaçırıyordu baktım falan jantın göbeğiyle yanağının birleştiği kaynaklardan kaçırıyor iç lastik takmayı düşünüyorum başka bi çözümü varmıdır
havasını indirip o arayı açıp iyice bir temizleyin.
sonra şişirin.
bende aynı sorunu bu şekilde halletmiştim.

Benimde basıma geldi hemde çok kez bunun en çok yaşanma sebebi lastiklerin havalarının az olmasıdır. Lastik yanaklardan çapak,toz,toprak vb seyler alıyor ve dubleks olduğu için kaçırıyor balon lastikli traktör lerde sık rastlanmasada normal lastiklerde olabiliyor çözümü ise lastiğin havasını tamamen salın ve eğer imkan varsa lastiği janttan komple ayırın. Ilk önce jantı ve lastiğin yanak kısımlarını suyla güzelce yıkayıp temizleyin ve temiz bi bezle kurulayın sonra da her hangi bir yağ örnegin 1 su bardağı 10 numara veya akla gelebilecek herhangi bir motor yağını süngere sürerek jantın çemberini lastiğin ise yanaklarını yani jantla birleştiği yeri dairesel hareketle yağlayın sonra lastiği jantla buluşturun. Bu bi ilk olduğundan ve birdaha yaşanmaması icin havayı biraz fazla basın. Unutmayın sadece kaçırdıği yeri değil komple lastigin yanagını ve jantın çemberini. Yağdaki amaç lastik janta tam oturur takmasida rahat olur yağ lastikle jant arasinda hep kalacağı için bir daha da böyle bi olay yaşamassınız.