italyan river sulama tabancasi aldim bilenler yorumlayabilir mi

Konuya dahil olup ta Bende sorsam ayıp olmaz umarım.simdi ben 3 Luk boru kullanıyor um.memelerin bir tarafı 2.5 diğer tarafı 5 olan 90 tabancaya basıyor kuyu .ben tek seferde bu tabancalar dan kaç tanesi ne calistirabilirim

River tabanca dan daha yüksek verim almak mümkündür.Gördüğüm kadarıyla ana boru girişi 75 likÇıkış memesi de 12-14-ve 16 olarak vardı sanırım.16 lık meme ile su basıncı ve tonaj müsait ise 28-30 metreye kadar yarı çap yapabilir.ve giriş borusunu 90 lık yapmak gerekir.suyu taşıyan ve tabancaya giren boru inceldikçe ne kadar çok su gönderseniz de tabanca verimi yükselmez.Diğer yandan gresörlükleri sık sık yağlamayı unutmayın.tabancanın dönüşü ve suyu arada püskürtmesi arkadaki şanzıman vasıtasıyla olur.Pat pat vuran tipteki tabancalara göre çok daha verimli ve kaliteli sulama yapar.Ancak burada soru sadece tabanca merkezli olmuş.Pompa gücü tonaj ve basınç kabiliyeti bilgileri hangi güçteki motor ile kaç metreye basacak irtifa var mı kaçlık boru gibi bilgiler paylaşılmadan çok sağlıklı bilgi vermek mümkün görünmüyor.Ayrıntıları yazarsanız daha fazla bilgi aktarmak mümkün olur.

65 metreyi iki tabanca götürmez.Çünki teorik olarak öyle görünse de aslında değil.Verimli bir sulama yapmak için bir defa köşelere tabanca koyup 90 derece açı yapacak şekilde yarım sulayıp daha sonra bir ileriye o da bir uçtan diğer uca gelinceye kadar değil tabanca merkezinden tabanca merkezine kadar yani dairelerin uc uca gelmesi ile yapılan sulamada dairelerin kesiştiği yerin dışında kalan yerler hiç sulanmamış olur ve tabancanın suyu attığı yerin uç kısımları ise ıslanmış görünse de sulaması yetersizdir ve bir gün sonra sulanmamış durumunu alır.Bu yüzden 65 metre eni olan yerde bir başta bir sonda olmak üzere iki yarım sulama 3 de tam sulama yapılırsa yer adam gibi sulanmış olur.başka türlüsü kendini kandırmak olur.

65 metreyi iki tabanca götürmez.Çünki teorik olarak öyle görünse de aslında değil.Verimli bir sulama yapmak için bir defa köşelere tabanca koyup 90 derece açı yapacak şekilde yarım sulayıp daha sonra bir ileriye o da bir uçtan diğer uca gelinceye kadar değil tabanca merkezinden tabanca merkezine kadar yani dairelerin uc uca gelmesi ile yapılan sulamada dairelerin kesiştiği yerin dışında kalan yerler hiç sulanmamış olur ve tabancanın suyu attığı yerin uç kısımları ise ıslanmış görünse de sulaması yetersizdir ve bir gün sonra sulanmamış durumunu alır.Bu yüzden 65 metre eni olan yerde bir başta bir sonda olmak üzere iki yarım sulama 3 de tam sulama yapılırsa yer adam gibi sulanmış olur.başka türlüsü kendini kandırmak olur.
Bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın.65 metre en icin 5 keremi tabanca kurulacak doğrumu anladım

Bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın.65 metre en icin 5 keremi tabanca kurulacak doğrumu anladım
Konu sahibi arkadastan ozur dileyerek bende soru sormak istiyorum. Biz ilk defa sulama yapıcaz.Tarla şuan ekili oldugu icin pompayi kurduramadık.Biçimden sonra pompa kurdurcaz.Saatte 60 ton verecek 30 kw (trafo 50 kw'lık) bi pompa kurulacak.Kuyunun yerini resimde isaretledim.Tarla yaklasik olarak 90 metre eninde 470 metre uzunluğunda.Bu tabancalarla nasil sulayabilirim kac adet almam gerekir.Kaclik boru almam gerekir benide yönlendirebilirmisiniz Screenshot_20180617-205936.jpg

Madem iş teoriğe kalacak Arkadaşın bahsettiği şekilde 3tane koyacaksın birisi tam ortaya diğer ikisi tarla sınırına olmak üzere. Ortadaki ilk kurumda 180 derece daha sonra 360derece sulayıp kenardakiler ilk kurumda köşelerde olup 90ar derece sulayacak. Daha sonra 180derece atacaklar. Ha şuda var açısı az olanlar aynı saatte diğerinden daha fazla yer sulayacaklar yine homojen bir sulama olmayacak.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet0692
Arkadaşlar bende bu tarz ürünlerden almak istiyorum
Yaptıgım araştırmalarda yüzüak firmasından başka firma pek bulamadım
Bende ayçiçeğinde sulama yapmak istiyorum
Jet 50 serisini kullanmak istiyorum

Bu veya bu tarz ürün kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

Arkadaşlar bende bu tarz ürünlerden almak istiyorum
Yaptıgım araştırmalarda yüzüak firmasından başka firma pek bulamadım
Bende ayçiçeğinde sulama yapmak istiyorum
Jet 50 serisini kullanmak istiyorum

Bu veya bu tarz ürün kullanan arkadaşlar bilgi verebilir mi ?

River çok kullanışlı bi tabanca 3 adet var bizde 22-24 lük uç ile kullanınca bi başka güzel oluyor

2010 dan beri kullanıyoruz
Traktör ile basıyoruz

Maşallah
Hocam bn basınçlı sulama sisteminde kullanmak istiyorum
Bu sistem de
Bacalardan 4 lük çıkış var Buradan suyu alıp tarlamızda duruma göre yani o gün su kullanım yoğunluğuna göre değişmekle bilikte
Genelde
45-50 adet normal yağmurlama fıskıyesi çalıştırmaktadır

Benim de endişem basınç ın kaç olduğunu bilmiyorum ancak kaç tane fıskıye çalıştırdığını biliyorum tahmini olarak

Şimdi siz yıllardır kullanıcısınız Sizce bu kadar fıskıye çalıştıran basınç bunu yanı sizin cihazı çalıştırma ya yeter mi ?

Traktör kurmak istemiyorum çünkü ayçiçeğin de kullanacağım
Maliyeti kurtarmaz aldığım verim o yüzden sizden düşüncenizi bekliyorum

Maşallah
Hocam bn basınçlı sulama sisteminde kullanmak istiyorum
Bu sistem de
Bacalardan 4 lük çıkış var Buradan suyu alıp tarlamızda duruma göre yani o gün su kullanım yoğunluğuna göre değişmekle bilikte
Genelde
45-50 adet normal yağmurlama fıskıyesi çalıştırmaktadır

Benim de endişem basınç ın kaç olduğunu bilmiyorum ancak kaç tane fıskıye çalıştırdığını biliyorum tahmini olarak

Şimdi siz yıllardır kullanıcısınız Sizce bu kadar fıskıye çalıştıran basınç bunu yanı sizin cihazı çalıştırma ya yeter mi ?

Traktör kurmak istemiyorum çünkü ayçiçeğin de kullanacağım
Maliyeti kurtarmaz aldığım verim o yüzden sizden düşüncenizi bekliyorum

Fiskiyelerin uçları kaçlık o önemli
4 lük çıkıştan basınçlı su geliyorsa en az 2 tane çevirir basınca göre 4 taneyi de çevirebilir

Fiskiyelerin uçları kaçlık o önemli
4 lük çıkıştan basınçlı su geliyorsa en az 2 tane çevirir basınca göre 4 taneyi de çevirebilir

Ustam sana şu şekil izah edeyim bir yan köyde kullanan var
Geçen haftalara da gittim
Adam 4 lük çıkıştan suyu almış 2.5 lük boruya düşürmüş ve metsan ın 30 lük tabancasından 3 tanesini kurmuş çalıştırıyor
Ama kaç metre suluyor bilmiyorum
Sularken de uzaktan gördüm hep
IMG_6509.JPG