Nohut'ta HUMİKCAN Farkı ⚠️

19.05.2008
11,882
798
Edirne

Değerli Arkadaşlar,
Bu sezonun nohutlarını kontrol ettim. HUMIKCAN uygulamasının nohutlarda ne gibi faydası olmuş sizlerede göstermek istedim.
Nohutta 3 uygulama olarak yapıldı. Her uygulamada mantar ilaçları ile birlikte HUMIKCAN uygulandı.
Farklar neler peki?
1-Nohut hem dal hem yaprak olarak daha büyük.
2-Nohut koza olarak %100 den daha fazla.
3-Nohut taneleri boyut olarak çok daha büyük.

Şahit aldığımız alandaki nohutta aynı tarihlerde ekildi. Hatta 2-3 gün önce ekildi.
Şahit alınan alandaki nohutlara da 3 defa mantar ilacı atıldı.

Gelin farkı birlikte görelim.
Bu arada herkese iyi bayramlar dilerim.

20180611_193638.jpg

20180611_193312.jpg

20180611_194255.jpg

https://youtu.be/y9D2RLOc-pQ

Değerli Arkadaşlar,
Bu sezonun nohutlarını kontrol ettim. HUMIKCAN uygulamasının nohutlarda ne gibi faydası olmuş sizlerede göstermek istedim.
Nohutta 3 uygulama olarak yapıldı. Her uygulamada mantar ilaçları ile birlikte HUMIKCAN uygulandı.
Farklar neler peki?

Şahit aldığımız alandaki nohutta aynı tarihlerde ekildi. Hatta 2-3 gün önce ekildi.

Ekli dosyayı görüntüle 28505

Ekli dosyayı görüntüle 28506

Ekli dosyayı görüntüle 28507

Video tam anlaşılmıyor... Kalitesi düşük bir de fark net farkedilmiyor. Farklı bir tarlada deneme çekimi yapsan güzel olur. Farklı fotoğraflar da paylaşsan güzel olur imkan varsa

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Video tam anlaşılmıyor... Kalitesi düşük bir de fark net farkedilmiyor. Farklı bir tarlada deneme çekimi yapsan güzel olur. Farklı fotoğraflar da paylaşsan güzel olur imkan varsa
Videoda anlaşılmayan yer neresi söylerseniz yardımcı olurum.
Ben youtube'den 1080p de izliyorum.
Farkı nasıl görmediniz hayret ettim. :)
Videoyu kalitesini yükselterek izlerseniz görebilirsiniz.
Fotoğraflarda gösterdim.
Diğer tarlada bir bitkide 10 tane koza varsa bu tarlada 25 tane var.
Videoda da yakın çekim olarak her iki tarlayı aldım.
O muhitte karşılaştırma yapacağımız 1 tarla var. Oda ayni miktarda ayni taban gubresini kullandi. Ayni mantar ilaçlarını kullandı.
Ha diğer tarlada yabancı değil oda benim müşterim ama nohutta dediğim uygulamaları yapmadı.

Isterseniz whatsuptan göndereyim videoyu.
Yada facebooktan ekleyin beni.
Doğancan Seyhan olarak.

Bu arada hasat yapıldı mi sonuçlarıda paylaşırım. Daha net çıkar ortaya.

Değerli Arkadaşlar,
Farklar neler peki?

Ekli dosyayı görüntüle 28505

Ekli dosyayı görüntüle 28506

Ekli dosyayı görüntüle 28507

maşallah seyhan hocam tam olarak ne kullandınız net bilgi lazım biz hepsine attık o yüzden fark var mı yok mu bilmiyoruz:) ama bizim bölgede bu sene çok yağmur oldu o yüzden nohut tarlaları ormana döndü atan atmayan herkesde 70-80 cm boy var.

siz bu uygulamada 3ünüde yapraktanmı verdiniz kaç ml verdiniz nohut cinsi ne bu bilgilerde lazım bize. kolay gelsin. videoyu izleyemedim köydeyim. videoda bu bilgiler varsa haberim yok.

maşallah seyhan hocam tam olarak ne kullandınız net bilgi lazım biz hepsine attık o yüzden fark var mı yok mu bilmiyoruz:) ama bizim bölgede bu sene çok yağmur oldu o yüzden nohut tarlaları ormana döndü atan atmayan herkesde 70-80 cm boy var.

siz bu uygulamada 3ünüde yapraktanmı verdiniz kaç ml verdiniz nohut cinsi ne bu bilgilerde lazım bize. kolay gelsin. videoyu izleyemedim köydeyim. videoda bu bilgiler varsa haberim yok.
:) koza sayısına ve iç doluluga ve kalibreye bak abi.

1.uygulama mantar ilaci ve 400 ml Humikcan
2.uygula.a mantar ilaci ve 400 ml humikcan
3.uygulama mantar ilaci ve 400 ml humikcanla birlikte 100 gr magnezyum sulfat

Uygulamalar bunlar.
Senden de foto bekliyorum.