100 DEKAR ARPANIN BİÇİMİNİ TAMAMLADIK. (Verim -Balyalama - Gübreleme - İlaçlama - 2.E

Bereketli olsun, verimler maaşAllah çok iyi değerler.
TD 75 i balye bağlama da ağırlıkları indirilip kullanılıyor, yolda biraz zıplama sıkıntısı var.Motor ağırlığı 4200 kg, yapılacak işlerin durumuna göre tercih edilir.TD 90 motor ağırlığı güç olarak daha cazip duruyor.Zor arazi şartları varsa 100 , 110 da düşünülebilir.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Akif hayirli bayramlar napiyon bu yoncayi nasil satariz ya bugun biriyle tanistim cok yoncasi varmis satarsan biseyler olur dedi de

Hayırlı bayramlar Ufuk abi. Bizim 3 çeşit satma imkanımız var .

1) 1er ton az az alan. Taa boşuna 20km yol gittiğin.Parasını 40 senede parca parça parca ödeyen tiplere satmak [emoji28]( Bunlara satmayı bıraktık)

2) 20 tona kadar alım yapan orta büyüklükte işletmeler

3) Bu işin ticaretini yapan hatta gelip kendisi biçen , balyalayan, kantarda parasını veren kişilere satmak. Eğer zahmetsiz kaldırmak istiyorsanız böyle vasıf arayabilirsiniz Ufuk abi.

5 kere sulandi ne birader amazon havzasinda mi tarla :d

Kuyudan dalgıçla çıkartıp basınçlı suluyoruz. Daha o neki [emoji3]

Yonca 15
Pancar 10
Buğday 7( max)
Yağlık ayçiçeğini 7 sularız [emoji28]

Tuzgölünün yanında olmamız sebebiyle çok kurak .

• Beğen
Tepkiler: huseyin5450
maşallah akif cok güzel verimler
Akif bu arada ne guzel verimler elde eymisin
Benim arpa 200 kg verirse bayram ederim
Maşallah verim çok iyi. Allah bereketini artırsın. Çok yer ekene kadar az olsun iyi bakım olsun daha iyi dedirten paylaşım olmuş.
Teşekkürler abilerim. Daha iyileri sizlerin olsun. Allah gönlünuze göre versin.

Yalan olmasın tarlanın birinden dekara depo hesabı 1.4 ton çıkıyordu. Kilo basmadı 1 tona düştü. [emoji4]

RAMATA 'yı herkese tavsiye ederim. En yüksek verimi bizde , ilçemizde bu tohumdan aldık. Don vurmuyor. Ama çok yatıyor. 2 kere ekerseniz tadından yenmez.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Maşallah.
işte ziraat budur.
böyle çalışırsak dünya bizi tutamaz.
brawo.
Teşekürler Yusuf abi.
Bereketli olsun, verimler maaşAllah çok iyi değerler.
TD 75 i balye bağlama da ağırlıkları indirilip kullanılıyor, yolda biraz zıplama sıkıntısı var.Motor ağırlığı 4200 kg, yapılacak işlerin durumuna göre tercih edilir.TD 90 motor ağırlığı güç olarak daha cazip duruyor.Zor arazi şartları varsa 100 , 110 da düşünülebilir.
Teşekkürler hocam. Bende aynısını düşünüyorum td90 konusunda. Gerçi beğenmediğime bakmayın Tümosanın yanında bulunmaz nimet [emoji28].

Hostes koltuğu bile bizimkimin sürücü koltuğundan rahat...

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Yalan olmasın tarlanın birinden dekara depo hesabı 1.4 ton çıkıyordu. Kilo basmadı 1 tona düştü. [emoji4]

RAMATA 'yı herkese tavsiye ederim. En yüksek verimi bizde , ilçemizde bu tohumdan aldık. Don vurmuyor. Ama çok yatıyor. 2 kere ekerseniz tadından yenmez.
Maşallah bereketli olsun. Emek vermişsin karşılığınıda almışsın.
Kardeşim ramata 6 sıralı bir arpamı ve kıraca gelir mi.bu konuda deneyimlerinden faydalanmak isterim.saygılar

• Beğen
Maşallah çok güzel verim alınmış arpa suyu sever malum.
Aynen Yaşar abi teşekküler ederim.
Maşallah bereketli olsun. Emek vermişsin karşılığınıda almışsın.
Kardeşim ramata 6 sıralı bir arpamı ve kıraca gelir mi.bu konuda deneyimlerinden faydalanmak isterim.saygılar
Merhaba abi. Deneyimlerimiz şöyle:

-Susuzluğunu dış görünüşüyle göstermiyor.

-Rüzgarı havada sulanırsa ve boyu 1 metre varsa yatıyor. Buda biçerken sıkıntı yapıyor.

-NE KA EKMEK O KAA KÖFTE [emoji4] yani ne kadar sularsanız okadar çok verim alırsınız. Yağmur yağarken bile suladık. Yağmur çok aldatıyor.

-Çok susamıyor ortlama diyenilirim.

-Kışın don vurmuyor.

-6 sıralı

- Kütle/ Hacim oranı düşük yani diğer çoğu 6 sıralar gibi az kilo geliyor.

-Verim çok yüksek

• Beğen
Tepkiler: Adil_d

Akif suluda hangi buğday çeşidini ekiyorsunuz?

• Beğen

Maşallah Allah daha çok versin
Maşallah.
Ben 40 dekar ektim 7000 kg aldım.
Ana masraftan 1000 lira zarar ettim. [emoji3]
Hay maşallah çok güzel verimler.bu verimleri avrupa duysa kıskanırlar türkiyenin tarımını [emoji3]
MaşşAllah Allah agız tadiyla yedirmek nasip etsin
Allah daha çok versin akifim. Yüzünüz hep gülsün
Teşekkürler abilerim Allah sizede bu verimleri almayı nasip etsin.