Rulman degisimi

Merhaba arkadaslar Kucuk romorkumuzun ekteki resimdeki buyuk rulmani dagilmis. Rulmani yerinden sokemedik. Sanki kaynamis oraya.Bu rulman kolayca Nasil cikiyor ? Yardimci olabilir misiniz? Bir de fiyati nedir. Bilginiz var mi tesekkurler. images.jpeg

Merhaba arkadaslar Kucuk romorkumuzun ekteki resimdeki buyuk rulmani dagilmis. Rulmani yerinden sokemedik. Sanki kaynamis oraya.Bu rulman kolayca Nasil cikiyor ? Yardimci olabilir misiniz? Bir de fiyati nedir. Bilginiz var mi tesekkurler.Ekli dosyayı görüntüle 28730
Onu tornacida pres ile çıkaracaksın veya hiç çıkmaz ise oksijenle kesecek ler
Ben sanayide iken Ford transit lerin bilyesi dagilirdi preste 150 ton basardik çıkmazdı oksijenle keserdik
Bilgin olsun rulmanların hepsi böyle tıkıs geçmez hele dingil defransiyel gibi parçalar bunlar da hiç boşluk olmaması lazım presle takılır ama dağılınca bilye ısınmadan dolayı genleşir genişler soğuyunca büzülür çok sıkar mili veya aşırı ısınmadan sarar yani bilye ve mil bir bütün gibi yapışır
Bazı saran parçaları tornada yüzünü yontardik kıl kadar kalırdı genede ayrilmazdı milden keski ile vurur kırardık saran parçayı

Onu tornacida pres ile çıkaracaksın veya hiç çıkmaz ise oksijenle kesecek ler
Ben sanayide iken Ford transit lerin bilyesi dagilirdi preste 150 ton basardik çıkmazdı oksijenle keserdik
Bilgin olsun rulmanların hepsi böyle tıkıs geçmez hele dingil defransiyel gibi parçalar bunlar da hiç boşluk olmaması lazım presle takılır ama dağılınca bilye ısınmadan dolayı genleşir genişler soğuyunca büzülür çok sıkar mili veya aşırı ısınmadan sarar yani bilye ve mil bir bütün gibi yapışır
Bazı saran parçaları tornada yüzünü yontardik kıl kadar kalırdı genede ayrilmazdı milden keski ile vurur kırardık saran parçayı
Yarin Gunduz tekrar deneyecem insallah cikar. Keske isinip kendi ciksa idi. Buyuk romork dagitmisti bu kadar zorlanmadim [emoji2] [emoji2]

Yarin Gunduz tekrar deneyecem insallah cikar. Keske isinip kendi ciksa idi. Buyuk romork dagitmisti bu kadar zorlanmadim [emoji2] [emoji2]
Bilye dağıldığı zaman ısınınca iyice yapışır mile
Sen onu evde ısıtma ile zaten çıkmaz oksijenle dağılan bilyenin ksilmesi lazım veya sipiral ile mile zarar vermeden kese bilirseniz kesin veya çektirme denilen alet vardır bilyeye bağlayıp anahtar veya kolu olur dondererek de Söke bilirsiniz

Bir tane kucuk tup ve şalama ve birde keski bul guzelce cikmayan rulman göbeğini ısıt mili sakin ısıtma elin dayanamayacak kadar çıkmayan parçayı ısıt sonra yere milin ucunu koy keskiyi parçanın arkasina çak eğer biraz aralarsan azdaha isit umarım kendiliğinden düşer düşmezse biraz cekicle vur parcaya fakat bir gozluk tak rulman serttir ve vururken ince ince çitalar gozune gelmesin umarım cikarirsin

• Beğen
Tepkiler: talip71