Case Farmall 85C 5 li 12 Numara Denemesinde.!!!

Yulaf balyalarını kaldırdıkdan sonra yağışları fırsat bilip Yerleri sürdük.Toprağın üstü yaş altı kuruydu hatta bazı yerlerde tam batmadı.Pulluğu deneme amaçlı köyden bir abiden istedim bu pulluğu normalde same explorer 3 105 kullanıyor.Sahibi gözümü korkuttu çekerse al tarlaya zor gidersin bayırlarda kafa diker vs dedi şakadan ama hiç öyle birşey yaşamadım.köy yolunda 3. ve 4. viteslere rahat gidip geldim.Pulluk İş genişliği 35 aradaydı.Tekeri de bir kademe indirip 5.deliğe taktık.babam derin sürer.Neyse rampa yukarı 5.5 düzde 6,3 ile 6,5 iniş aşağı 7.5 gibi hızlarla çekti.Telefonda hafıza yetersiz olduğu için çekemedim.
Pulluk hakkında yorumlara gelecek olursak bizde 640 ın kullandığı 4 lü 10 numara deve boynu tipde pulluk vardı motoru tutmuyor ama kapatması hiç iyi değildi o yüzden ünlü almayı hiç düşünmüyordum.Ama bu 12 numara motoru yormuyor üstelik gayet de iyi kapatıyordu.Babamla sürümü beğendik Ya 4 lü Dönerli Yada 5 li profil yaysız olandan alacağız gibi.Neyse çok uzun yazdım sizlere detaylı bilgi verebilmek için.Gelsin fotolar;

Kolay gelsin, bereketli olsun.
Toprak altı, kurulu ve katı çıkmış, önceki sürümlerde sanki biraz yaş işçilik yapılmış gibi duruyor.Ayçiçek ve ardından buğday ekip, yaz Ağustos sürümü yaparak dinlendirme iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN