600 Litre Önallar Pervanesiz Makina

Merhaba arkadaşlar abiler büyüklerim küçüklerim. Saygılar Hürmetler.
Önallar marka 600 litre pervanesiz ilaçlama makinası almayı düşünüyorum zeytin vb ağaç ve istediğim yere tabancayla ilaçlamak için ama bu makinada şu özellik var mıdır: suyu doldurduk ilacı da koyduk içine karıştırıcı özelliği var mı diğer makinalar gibi bana makinanın görselleri çok basit geldi bana satıcı da çok detaylı bilmiyor var dedi ama yine de detaylı özellikleri hakkında bilgi almak istedim sizlerden. Şimdi düşünmüyorum ama ileride tarla ilaçlama yapmak istersem sonradan yer düzeneği alıp takabilirmiyim pompa gücü 50 likmiş bu makinaya ne kadar uzul kol takılabilir istenildiği zaman. Önallar kullanan var herhangi bir sorun olduğunda makina malının arkasında duruyor mu? Hepinize değerli cevapları için teşekkür ederim şimdiden IMG_2128.JPGIMG_2127.JPG

Bende aynı makina var.Kuyruk milini devreye alarak pompanın yanındaki karıştırıcıyı açarsanız depodaki içeriği sürekli devir yaptırarak karıştırır. Benim makinada ilacın ilk sulandırılması için ayrı bir karıştırıcı bölüm yok.
Ben üç işlev için (hortumla makaralı ilaçlama,12 metre yatay kolla tarla ilaçlama, yeni yaptığım sıra aralarına dikey kolla ilaçlama)aparatlarını değiştirerek kullanıyorum.
Fabrikaya dört kere işim düştü.Birincide emiş işlevi bozuldu.O parçayı iki gün içinde garantiden gönderdiler.İkincisinde orjinal hortum ve makara sistemi istedim gönderdiler.Üçüncüsü soğuktan dış pompa kapağı çatlamıştı hemen gönderdiler.Dördüncüde dikey kollu ilaçlama parçasının meme ve hortumlarını hazırlayıp gönderdiler ben yaptırdığım şaseye monte ettim.Çok büyük bir firmadır ama tek bir müşterinin nazını da çekerler.Bayi veya servise havale edip başlarından savmazlar.Belki de bunun için büyük bir firma olmuşlardır.
Konularımdan bu konularla ilgili ayrıntılara ulaşırsınız.

• Beğen
Tepkiler: argeonal
Bende aynı makina var.Kuyruk milini devreye alarak pompanın yanındaki karıştırıcıyı açarsanız depodaki içeriği sürekli devir yaptırarak karıştırır. Benim makinada ilacın ilk sulandırılması için ayrı bir karıştırıcı bölüm yok.
Ben üç işlev için (hortumla makaralı ilaçlama,12 metre yatay kolla tarla ilaçlama, yeni yaptığım sıra aralarına dikey kolla ilaçlama)aparatlarını değiştirerek kullanıyorum.
Fabrikaya dört kere işim düştü.Birincide emiş işlevi bozuldu.O parçayı iki gün içinde garantiden gönderdiler.İkincisinde orjinal hortum ve makara sistemi istedim gönderdiler.Üçüncüsü soğuktan dış pompa kapağı çatlamıştı hemen gönderdiler.Dördüncüde dikey kollu ilaçlama parçasının meme ve hortumlarını hazırlayıp gönderdiler ben yaptırdığım şaseye monte ettim.Çok büyük bir firmadır ama tek bir müşterinin nazını da çekerler.Bayi veya servise havale edip başlarından savmazlar.Belki de bunun için büyük bir firma olmuşlardır.
Konularımdan bu konularla ilgili ayrıntılara ulaşırsınız.

Göktürk kardeşim bu alet aynısı bende var(8+8=16 m kanatli),yalnız yandaki yesil hazne yok.Suyu katip ilacı ekliyorum.kollara giden vanalar kapalı konumda iken kuyruk milini çalışır konuma alıyorum.2_3 dk bu şekilde çalıştırıyor.Sonra aynen tarlaya...
Eksik olan bir şey varmı?

iz
Göktürk kardeşim bu alet aynısı bende var(8+8=16 m kanatli),yalnız yandaki yesil hazne yok.Suyu katip ilacı ekliyorum.kollara giden vanalar kapalı konumda iken kuyruk milini çalışır konuma alıyorum.2_3 dk bu şekilde çalıştırıyor.Sonra aynen tarlaya...
Eksik olan bir şey varmı?

Hiç eksik yok Cemil kardeş.Yandaki yeşil hazne temiz su için.Benim makinada var.Ele ilaç bulaşırsa yıkamak için.Kollara giden vanalar kapalı,emişe giden vana açık,alttaki karıştırma vanası açıkken kuyruk mili çalıştırılınca alttan aldığını emişin yanından depoya geri veriyor.
Geçen Trakyalı bir arkadaş,karıştırma yerini kendim yaptım diye konu açmıştı.Yeni makinaların ilk karıştırma için ayrı bir yeri mi var ki (bizim makinanın dışında kovada yapıp depoya döktüğümüz iş için) bu arkadaş eski makinasına bu özelliği kendi tasarlamış bilemedim.

Anladım hepinize değerli bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim elimizde 93 model olduğunu tahmin ettiğim 400 lük taral marka ilaçlama makinam var yağa su karıştırdı galiba birde baya bir bakıma ihtiyacı var musluklar yüzükler pompa bakımı vb. Bu bakımı yaptırmaktansa yenisine mı baksam diye düşündüğüm için bu makinaya yöneldim. 600 lük olana sadece makina (kolsuz pervanesiz) 2700 tl istediler

Zaten bu makinayı ikinci işler için kullanmayı düşünüyorum asıl bağlar için 1600 litre tekerlekli ilaç makinam var italyan pompa. Bunu alırsam bağların dibine ot ilacı atacağım açık araziler için kullanabiliriz bir de üzüm sergilerine ilave şerbet dediğimiz kurutma suyu için kullanacağız

Zaten bu makinayı ikinci işler için kullanmayı düşünüyorum asıl bağlar için 1600 litre tekerlekli ilaç makinam var italyan pompa. Bunu alırsam bağların dibine ot ilacı atacağım açık araziler için kullanabiliriz bir de üzüm sergilerine ilave şerbet dediğimiz kurutma suyu için kullanacağız

Bağda gözler uyanmadan Allion kullanılabiliyor ama o zaman aralarda başka bir bitki yetiştirilemiyor.Tek tük otlar için sineğin gözüne sıkar gibi glifozat (Round up) kullanılabilir ama özellikle sıcak havada buharlaşma ile asmayı veya yoğun kullanılırsa bağı götürebilir.Yurt dışında kullanılabilen bağ ot ilaçlarının çoğu ülkemizde yok.Siz ot ilacı olarak ne kullanıyorsunuz?
Ot ilacı kullandığınız bir makinayı NE KADAR İYİ DURULARSANIZ DURULAYIN, üzüm sergisi gibi gıda maddelerine ilave şerbet püskürtmekte kullanmak büyük hata olur.Ürününüz yurtdışına giderse oradan geri gönderilir, yurt içine verilirse insanlarımız zarar görür.Aman diyim.

trakkulup.net

Daha üzüm sergisiyle ot ilacı makinasını hiç bir arada kullanmadık söylediğinize bende katılıyorum. Lakin bölgemizde yetiştirilen üzümler hepsi işletmeye direkt satılır ve bu üzümler yurt dışına ihraç olur hatta kimin üzümünün hangi ülkeye gittiği bile araştırılsa öğrenilebilir işletmede o şekilde kayıtlar mevcuttur. Hiç daha kalıntı yüzünden geri dönen üzüm olmadı işletmelerde yapılan işlemler bunu temizliyor galiba. Ayrıca üzümü kurutmak için kullandığımız potasalar ile makinalarımız detaylı temizlenir.

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.