Zam yağmuru yeni sezon gübreyi nasıl etkiler?

Arkadaşlar sezonun son virajına girdik herkese allah kolaylıklar versin. Yeni sezon için gübre fiyatları konusunda düşünceleriniz nedir. Zamlar yeni sezon başlangıcı için karamsarlık yaratıyor. Sizce şimdiden gübre (taban ve üst) almak mantıklı mı?

Bizim burda da tmo coguna 850 yaziyormus cildirmamak elde degil topraga ekiyoruz bu cikiyor ne yapalin 300 kg ciksa primle 270 tl eder gercekten masrafi artik goze batmaya basladi 70 ton bugday ciksa obur senenin gubresine nerdeyse para kalmiyor 850 ye alirsa artik biz bile usaniriz guzelim tarlalarima baktikca zevk aliyordum bide millete duyurmadan tarla kiraliyoruz vay bize vay kim yansin

Arkadaşlar herşey güllük gülistanlık bu gün yakın bi tanıdığım 1 kamyon buğdayı 850 den lburgaz ticaret borsasına teslim etti.sağlık olsun.herşeye rağmen yıkılmadık ayakta sayılırız.nasipse bende yarın lburgaz Tmo ya teslim edicem.ülkemizde çiftçilik anlamında zor ama çok zor günler yaşıyoruz.rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun.hepimiz sebat etmeliyiz herşey daha güzel olacak...

Resimler ve ekler

• Screenshot_2018-07-05-23-16-20.png
    Screenshot_2018-07-05-23-16-20.png
    189.8 KB · Görüntüleme: 150
  • Beğen
Tepkiler: sarilar1
1,025 ten buğday verdim. Hesaba yatmış bugün, kesinti falan filan hesap yapınca 1,004 ten gitmiş. Bunca zama rağmen bizim buğday 3 senedir nerdeyse ayni yerde geziyor. Birşey demiyorum, vaktiyle çok anlattım...

Ben artık olaylara pozitif bakıyorum. Çiftçi olarak nelere dayanmadık ki bunlara dayanmayalım. Tekirdağlı arkadaşlar bilir çiftçide para varsa çarşı pazar şenlenir. Bu sene esnaf içinde zor bir sene olacak. borçlarımızı anca öderiz. Yazdan gübreyi peşin alırım diye düşünürken şimdi kullandığımız 1 yıl vadeli krediyi ucu ucuna kapatırım. Biz daha hiç buğday biçmedik bugün yine yağmur yağmış köye. Hani para kazanmasanız bu yeni çiftçeker traktörleri alamazsınız diyenler sevinebilir o traktörler bir bir düşer artık piyasaya. Rabbim borcu olanlara sabır ve ödeme kolaylığı versin inşallah. Cumamız mübarek olsun şimdiden.