Dill's Atlantic Giant Pumpkins (dev kabak)

Zaten çiftçiliğin en büyük derdi evlenememek. Bizim kızlarımızı yetiştirmekte bi sıkıntımız var anlaşılan. Kuzenimi çiftçi diye uzun bir süre evlendiremedik. Madende asgari ücretle çalışmaya başladı, hemen evlendi. (((( evlenip çocuk olduktan sonrada madenden ayrıldı tekrar çiftçiliğe ve keçilerinin başına geçti. Şimdi rahat, eli daha iyi para görüyor. Kız evde sadece çocuk bakıyor ve oturuyor. Demem o ki kızlarımıza daha düzgün eğitim vermemiz lazım. Birde çiftçiliği daha profosyenel yapmamız lazım gibi geliyor bana.

Aaahhh ahh efkar bastı yine [emoji23][emoji23][emoji23] maziyi boşver de buralarda kızlar köyde yaşamak istemiyor herkes burdan kaçmanın derdinde böyle giderse bekar kalcaz [emoji3]
bırak onlar düşünsün başkan kızlar şimdi ıyıce kafayı yediler biraz para kazan sana kurban olan gelir zaten bende köy işlerini artık ıyıce öğrenmek istiyorum

bırak onlar düşünsün başkan kızlar şimdi ıyıce kafayı yediler biraz para kazan sana kurban olan gelir zaten bende köy işlerini artık ıyıce öğrenmek istiyorum
Hiç sanmıyorum pek parayla pulla olacağa benzemiyor [emoji1] 2 kişi tanıyorum ikiside hayvancılık yapıyor ve bayaa zengin ama evlenemediler fakat khgb de asgari ücretle çalışan adam evleniyor. Bunları konuşmak bile rahatsız ediyor beni.. yav sen kimsin ki köyde durmazmış bilmemneymiş. Neyse kötü söz çıkacak ağzımdan..

Bosver abi hic moralini bozma kabaklar buyuyor mu ineklerin buzagilarini satiyon mu besi mi yapiyon
Besi bazen yapıyorum ama bu aralar damlık dana olarak satıyorum. Ama yine 3 danam var arada büyütüyorum yani. Kabaklara hergün bakmaya gidiyorum hergün önceki günden büyük buluyorum inşallah rekor kıracağız :) ama geçen yıl büyük karpuzlarımdan birini çaldılar bu yıl da kabaktan dolayı tedirginim

Ne mal adamlar var ya karpuz calinir mi kabaklar tohumlamiyormus buyuk bir sorun birde cekirdekten de ayni kabak cikiyor mu ki bizde kirac araziye bal kabak ekiyoruz
Geçen yıl tohum için bıraktığım karpuz çalındı. Tohum firmanın açıklamasına göre geleneksel yani başka kabaktan alınarak paketlenmiş. Karpuzlar da öyleydi ve sonraki yıl ektim çıktı.

Seninle ortak bir ciftlik kuracaksin hem maddi hem fiziki hemde beyin gucunu birlestireceksin guzel maddi kazanc elde edersin koyde herkes seni ornek aliyor mu
Sorana yardımcı olmaya çalışıyorum ama insankarımız maaşallah çok biliyor. Kendimi geçtim profesörün dediğine bile hadi ordan diyebiliyorlar [emoji16][emoji16] örnek alanlar da var ama hatta kooperatif başkanlığı için çok baskı yaptılar ama aday olmayacağım

Kabağın son hali... 20180802_175700.jpg