Dill's Atlantic Giant Pumpkins (dev kabak)

Arkadaşlar bu kabağın yurt dışında yarışmaları oluyor. Çok büyük kabaklar yetiştiriyorlar kepçeyle araba arkası römorklara sarıp yarışmaya götürüyorlar. Bende internetten tohumunu bulup aldım ve denemeye karar verdim. 8 adet tohumdan 2 tanesı çimlendi. Tarlaya götürüp ekene kadar geç kaldık çok büyüdüler ekerken hırpalandılar. Ektikten sonra dolu ve aşırı yağmur oldu. Yağmur bitti bu defa çok otlandı [emoji16]. Yeni yeni toparlanmaya başladılar.. 20180709_173940.jpg20180709_173937.jpg20180709_173933.jpg20180709_173547.jpg

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Bende merakliyim bu kabaklara. Seneye deneyecegim muhtemelen. Gelisim safhalarini arada bir fotograf olarak atarsaniz memnun oluruz.
İnşallah.. çiçeklerde tohumlamayı elle yaptım küçük suluboya fırçası vasıtasıyla erkek çiçeğin polenlerini alıp dişi çiçeğe sürdüm. Biraz araştırdım kendi döllenmeyebiliyormuş videolarda da böyle yapıyolardı

Youtube da videolar var adamlar neler yapıyor. Bitki kollarından kök atıp daha çok beslenmesi için toprağa gömüyorlar. Kabak meyvelerinin üzerine gölge yapıyorlar hatta meyvenin üzerine çarşaf atıp sprey su sıkanlar var. Daha çok farklı uygulamalar var ama devasa kabaklar yetiştiriyorlar

Yeni fiyat yeterli değil ama bunada şükür. Hayvanlarım için silajlık mısır, yonca, buğday, arpa, korunga vs yetiştiriyorum. Birde 3- 5 dönüm bahçe yapıyoruz. Böyle ilginç tohumları yetiştirmeyi seviyorum :) geçen yıl karpuzum çok ilgi çekti fuara götürmüştüm. Bu yıl kabak ve karpuz götüreceğim inşallah. Kırmızı patlıcan tohumu da almıştım ama onlar çimlenmedi. Bu arada yaşın kaç abi mi demeliiyim bilmiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo
Aynidir galiba yas 28 benim baskan bu kadar isi basarman guzel bende sulu tarimi ve hayvanciligi seviyorum ama malesef kuru tarim ve sifir hayvan
Benim biraz fazla 33 yaşındayım:) saman da bizim belimizi büküyor mesela siz o yönden avantajlısınız. Ben ziraat mühendisiyim fakat masa başı işi sevmiyorum. Üretim alanında olmayı tercih ettim ve zootekni bitirip babamın hayvanlarını devraldım. 4 yılda ikiye katladık şükür... inşallah daha da büyüteceğiz

Sen iste saman itin olsun baskan sen deseydin bizim buraya gelirdin on araba saman yaptirirdik oda sana bi sene yeterdi tira yukler gotururdun senden kar felan almazdik bu sene saman cok fazlaydi birde ziraat muhendisi ve isi bilmen cok onemli
Eyvallah düşünmen yeter Allah razı olsun :) okuldayken sizin ordan kız arkadaşım vardı sulakyurttan sonra ayrıldık aynı sınıftaydık :)

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74