Cücük yapmış buğday dan tohum olurmu

Rumeli çeşidi buğdayımın içinden çimlenmiş 6 adet tane alıp ektim.daha sonra gözlemlemelerimde tohum tanelerinin çimlendiğini bizzat gördüm.
Teknik ve biyolojik olarak görevini yerine getirmeyi denemiş ama başarı sağlayamamış çimlenmiş tane tekrar çimlenemez. Sözüne geldim çünkü tohum ekimine daha 3-4ay var bir kere patlamış tane tekrar patlamaz. Ektin ya çıkmazsa aralik ayında nerede bulucaz tohum ekicez çamurda risk büyük abi.

Risk almaya değmez iyi ama bu yıl tohumluk üreten firmalar 2018 mahsülünü satmayacaklarmı?
Bu satacakları tohumların içinde çimlenmiş tohum olmayacakmı?
Tohum firmaları,trakyalı çiftçilerin yaşamış olduğu sıkıntıları yaşamamış mı olacaklarda çimlenmemiş tohumu nerden bulacaklar ayrıca bu yıl tohum fiyatı tonu 2500 liraları bulur.2500 liraya tohum alırken tonu 750 kruşlara buğday sattığımızı unutmayın ve tonunu 2500 liralara alacağınız tphumların desteklerini 2019 temmuz ayında alınacağını da unutmayın.
Veya dönüme ekeceğiniz tohumun %15- %20 daha fazla tohumluk kullanarak çözebiliriz diye düşünüyorum.

merhaba ben aslı çeşidini aldım ..firmanın elinde geçen yıl ki stoğu varmış onu satıyorlar..çıkışlarda bir sorun olmaz sanırım..çeşit kılçıksız verim ortalamaları güzel