Cücük yapmış buğday dan tohum olurmu

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz IMG_20180713_113136.jpg

• Beğen
Tepkiler: ahmetboz28
merhaba.. bende bu konuda çimlenmiş buğdayın tohumluk kalitesini kaybettiğini duydum ..yine de tam olarak bilemiyorum konusunda uzman kişiler bu duruma vakıftır ama ben tohumumu aldım ..firmanın elinde geçen yıl ki stokları varmış beyaz etiket tohumluğumuzu oradan temin ettik ..hayırlısı artık

Risk almaya değmez iyi ama bu yıl tohumluk üreten firmalar 2018 mahsülünü satmayacaklarmı?
Bu satacakları tohumların içinde çimlenmiş tohum olmayacakmı?
Tohum firmaları,trakyalı çiftçilerin yaşamış olduğu sıkıntıları yaşamamış mı olacaklarda çimlenmemiş tohumu nerden bulacaklar ayrıca bu yıl tohum fiyatı tonu 2500 liraları bulur.2500 liraya tohum alırken tonu 750 kruşlara buğday sattığımızı unutmayın ve tonunu 2500 liralara alacağınız tphumların desteklerini 2019 temmuz ayında alınacağını da unutmayın.
Veya dönüme ekeceğiniz tohumun %15- %20 daha fazla tohumluk kullanarak çözebiliriz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Ektiğin çeşit nedir?Esperialarda sıkıntı var daha çok.Ekerken eğik başaklı çeşit ekmeye bakın.Elindeki tohumda sıkıntı yaşayabilirsin koca sene heba olmasın.Her buğdayda çimlenme yok.
Esperia abi, ama ekmeyeceğiz sertifikalı alıp ekeceğiz. Aslında delebrad 2 ve Rumeli cinslerini ekmek istiyorum da babamı ikna edemiyorum esperia kurakta olmadı kalite değerleri iyi ama çok verim alamıyoruz 2 yağmur çarptı çabucak çimlendi.