Tümosan 8095 mi Case jx 100 mü

Herkese iyi forumlar dilerim. 90 model massey 265 traktörümüzü değiştirmeyi düşünüyoruz.
Tümosan 90.80 yada 8095 ortadan vitesli(2010-2011-2012) modellerden düşünüyoruz.
Şuanda 2012 8095 klimasız bir modelle pazarlığımızı yaptık traktörü görmeye gideceğiz 1800 saatte.
Ama kafamız karışık 60 bin ona mı versek 75-77 bin civarı case100 klimalı mı baksak kararsızız.
Maddi olarakta tümosan bize daha uygun görünüyor görüşleriniz nelerdir?

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
Herkese iyi forumlar dilerim. 90 model massey 265 traktörümüzü değiştirmeyi düşünüyoruz.
Tümosan 90.80 yada 8095 ortadan vitesli(2010-2011-2012) modellerden düşünüyoruz.
Şuanda 2012 8095 klimasız bir modelle pazarlığımızı yaptık traktörü görmeye gideceğiz 1800 saatte.
Ama kafamız karışık 60 bin ona mı versek 75-77 bin civarı case100 klimalı mı baksak kararsızız.
Fiyatınıza ve size yaracak traktör en iyisi. Case 100lük biz daha bu sene aldık 50 saatte bundan önce de 2013 model case 100lük vardı hiç bir arıza vermedi şuana kadar. Bizim tarlalar da çok engebeli. Köyde bir kişide tümosan var yakıtından da memnun değil çekişinden de ama en iyisini siz bilirsiniz.

Hocam bunların hiç birine bulaşma 5 yaşından büyük motorlar ziraatten kredi çıkmaz. şöyle 2013-2014 modellere bak . Kaç dönüm yer ekiyosun bilmiyorum ama yılda 15-17 bin arası ödeme imkanın varsa başka traktör al. Siz bu arada nakit mi almayı düşünüyosunuz yoksa krediyle mi ?

265 den sonra size 285 lazım benim tavsiyem
tümosan sıkıntılı
case nh den bi farkı yok
beklentileri karşılamaz pişmanlık olur
illa klimalı olsun dersen hattat 285 s gönül rahatlığıyla alabilirsin ben ben tavsiye ediyorum
mf uzel kalitesinden fazlası var emin ol

Tümosan 8095 70 kw;95 hp, 360 n.m.
Case JX100 100 hp, 390 n.m.
Hattat 285S 60 kw;83 hp, 350 n.m.
NH TL 100 98 hp, 380 n.m. motor güçleri bulunuyor.Tork değerleri yakın olanları aynı çekişte kabul edebiliriz.
Krediler 10 yaşlı traktöre kadar kullanılıyordu, değişiklik yapılmadıysa.Kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: altanasc
Şimdiden hayırlı olsun..

İkinci el traktör genelde şans işidir, önceki sahibi yada sahipleri ne işlerde kullanmış bilmek iyi olur.

Tümosan, bildiğim ve kullandığım kadarıyla çekişi çok güzel. Konfor olarak çok iyi sayılmaz ama hepten vasat değil. Hidrolik kaldırma kuvveti genellikle 70-80 hp olanlarını kullandığım için biraz güvenilmez gibi geldi ama 95 lik ve destek piston varsa durum böyle değildir belki. Bir de şunu ilave edeyim; O yıllarda fiyatı ne ekonomik olduğu için çok kişi Tümosana yöneldi, birkaç sezon epey saat yapıp tabiri caizse ekmeğini yiyip galeriye yolladı. Bir dönem Tümosan servisliği yapan bir tanıdığımın dükkanda genelde bir yada birkaç tane Tümosan hep olurdu. Ama ufak tefek ama büyük arıza için gelen. Tümosana hepten karşı değilim ama onu onaracak iyi bir usta varsa yine bir nebze ekmek yedirir.

80-100 bin lira verip 10 yaşını ve 5000 saati sollamış daha donanımlı Avrupa motoru almak konusu da ne kadar mantıklı olur tartışılır. Zira daha ucuza Avrupa motoru almak risk.

Case jx ve muadil New Holland TD serisi Tümosan dan bir miktar daha kaliteli geliyor benim gözüme. Arkadaki fiyat farkı eşittir kalite ve konfor sonucudur bence. Yoksa teknik olarak birbirine çok uzak şeyler değil.

Birkaç seçenek daha önermek isterdim ama kafanız karışmasın. 2. el traktör için bir 10 bin lira daha el altından bulundurmak gerekiyor, sonradan nasıl masraf açar bilinmez. Ama yine de iki ihtimal arasında kalmayın, diğer seçenekleri de düşünün. Daha çift zamanına epey var, önümüz çiçek harmanı, bu yıl çiçek iyi maşallah.

Bir de 265 ten sonra pulluktan başlayan birkaç kalem ekipman almak ihtiyacı olacak.

Bu traktörlerin hepsinin yakıt ve bakım giderleri 265 ten pahalı olacaktır orası kesin.

Son bir not:
3-4 ay önce amca oğlu 2013 Erkunt kıymet 90 e takma kabin 2500 saatte traktörü 55 bine aldı. Traktör sadece şantiyede getir götür işi yapmış, çifte girmemiş. Temizlik ve bakım durumu galeri çıkması için ortalama üstü sayılır.