Türk Traktör de İşçi Kıyımı Başladı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üretim konusunda çin gibi olamadık. Adamlar ülkesine gelen fabrika açacak sirketlere ilk önce getirdiği teknolojinin egitimini vatandaşlarına vermesini istedi. Çin simdi Amerikaya kafa tutar vaziyete geldi. Adamlar da üretim var. Teşvik var. Artık daha kaliteli üretim yapmaya başladılar. Biz ise hala yok kopru baraj yol konusup duruyoruz. Karnimizi doyuracak sanki. Katma degerli uretim sart. Adam bir kamyon iphone satiyor senin 2000 kamyon portakalin ediyor. Bir tane portakal uretmeyen hollanda dunyanin en kaliteli portakalini satan ulke.
"Gunumuz Turkiyesi herkes gemisini yuruten kaptan".

• Beğen
Tepkiler: ulus ve kirci02
Bence çiftçinin malı para etmedikçe bu çark dönmez ,0,825 kuruşa arpa sat ,ondan sonra benden birşeyler almami bekle ben keriz değilim elimdeki motoru 3/5 lira verir revizyon ettirip koşarim ,kendi fikrim arkadaşlar ,hükümet benim malima para verecekki bende birşeyler alıp sataçagim ,ayak güçlü olaçakki gövdeyi taşisin ,

• Beğen
Tepkiler: altanasc
koç grubu çiftçinin sırtından derisini yüzücek domateste tat sütte sek. sek için süt toplayıp 500tl maaşı olan var kulubunu buluyolar.

Domatesi sadece tat sutu sadece sek almıyor sativer başkasına. Her fabrikası olan kötü mu ? Örneğin ülker kötü mu, yapsatcilar kötü mu, katmerciler kötü mu ? Koç ailesine düşmanlığın asıl sebebi neyse soyleyiverin gitsin.

• Beğen
Tepkiler: Sait öztürk
Domatesi sadece tat sutu sadece sek almıyor sativer başkasına. Her fabrikası olan kötü mu ? Örneğin ülker kötü mu, yapsatcilar kötü mu, katmerciler kötü mu ? Koç ailesine düşmanlığın asıl sebebi neyse soyleyiverin gitsin.
salıyorum şimdi sözleşme imzalayıp hukuki sürece gücü yetmeyecek köylüleri sömürmesi o işler alıver satıver dönmüyo sözleşmen var süt paran yok ortada boyacı küpümü bu sanki tavuk satıyoz.
ben zaten bir toplu iğne vermiyorum vermemde.

Arkadasim sozlesmeden razi degilsen bitince yenilemesin biter. Koç şirketlerinin kuruluşu neredeyse 90 seneye dayanıyor kaç parti başbakan cumhurbaşkanı geçmiş hesaplayın adamlar herşeyin ilkini yapmış büyümüş neden karşı olalim ki, sevmezsen malını alma malını satma tamam.

• Beğen
Tepkiler: ulus
capital dergisinin temmuz sayısında tarımla alakalı bir ek var. araştırma bölümünde 2017 sektör lideri olarak TürkTraktör var. 2017 de ülkemizdeki traktör üretiminin %67 sini yapan şirket satışları %12 arttırmış ceo'su bunu anlatıyor. cirosu ise 4 milyar tl yi geçmiş durumda. küçülmeye gitmeleri ilginç.

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo

darende44

Güzel kardeşim... SON CÜMLEN Kesinlikle beyinlerimize nakşedilmeli.
"MİLLİYETÇİLİK BİR ANLIK HEVES DEĞİL.. SON ANA KADAR ALINAN NEFESTİR"

Peki.. SANA SORUYORUM..
Türkiye de son 16 yılın "MİLLİYETÇİ ve "VATANSEVER" lerinin; "bilim adamların.. kanı ile duş alacağız" diyenlerin kutsallaştırılması ve hatta hiç ceza almaması hakkında ne düşünüyorsun?

GERÇEKTEN MERAK EDİYORUM..!

Üretim yapan ülkeye katma değer katan KOÇ GRUBU nun (ve diğerleri); belli ki milliyetçiliği beğenilmiyor.

PEKİ...

VATAN..BARIŞ ZAMANI ZENGİN in.
Vatan ın etinden sütünden faydalanır.
Vatan ın sahilleri bile "ZENGİN" e tahsis edilir. "FAKİR" sokulmaz buralara.
Hatta FAKİR in ödediği vergileri
Çar-çur etmesi için ZENGİN e peşkeş çekilir.

SAVAŞ ZAMANI... SAVAŞ ZAMANI GELDİĞİ ZAMAN;
VATAN "FAKİR" indir.
FAKİR savaşıp ölür ise. ŞEHİTLER MEZARLIĞIN da bir karış toprak onun.
Gazi ise.. Çilesi bitmez "FAKİR" in. Hastane HACİZ KAĞITLARI ONUN OLUR. HATTA TORUNUNUN DUR "O HACİZ KAĞITLARI"

ADALET BUMU? MİLLİYETÇİLİK BU MU?

Güzel Kardeşim..!

Millet olarak biz... Yoksa "İKİ YÜZLÜ" müyüz?

Arkadasim sozlesmeden razi degilsen bitince yenilemesin biter. Koç şirketlerinin kuruluşu neredeyse 90 seneye dayanıyor kaç parti başbakan cumhurbaşkanı geçmiş hesaplayın adamlar herşeyin ilkini yapmış büyümüş neden karşı olalim ki, sevmezsen malını alma malını satma tamam.
bizim köylüler tuzu kuru insanlar değil.
adam süt parasını alıp mısırını sulayacak.
memnun değilsen yenilemezsin sen çiftçi olduğuna eminmisin bunu ciddi soruyorum.
koç grubunun kaç yıllık olduğunu bilmem ama kırsalda politikaları herkez kazansın ülke kazansın değil şimdi bu icra depolarında yığılı nh traktörlerde bir nebzede olsa koç grubunun parmağı yok diyorsanız vallahi helal olsun.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

bizim köylüler tuzu kuru insanlar değil.
adam süt parasını alıp mısırını sulayacak.
memnun değilsen yenilemezsin sen çiftçi olduğuna eminmisin bunu ciddi soruyorum.
koç grubunun kaç yıllık olduğunu bilmem ama kırsalda politikaları herkez kazansın ülke kazansın değil şimdi bu icra depolarında yığılı nh traktörlerde bir nebzede olsa koç grubunun parmağı yok diyorsanız vallahi helal olsun.

GÜZEL KARDEŞİM..!

Donald Trump ın son attığı tweeti okudun mu? Bu tweetin Türkiye yi ne kadar "AŞAĞILADIĞI" nı gördün mü? Kusura bakma kardeşim. Senin bu gerçekleri görecek "ZEKA" dan yoksun olduğunu düşünüyorum.

Türkiye de; Baston haricinde her şeyi üretip (İHRAÇ ETMEDEN) katma değer katan KOÇ GRUBU na karşı isen.. sende zeka seviyesi olarak "Donald Trump" kadarsın..!

NE EKSİK NEDE FAZLA..!

• Beğen
Tepkiler: sarilar1
GÜZEL KARDEŞİM..!

Donald Trump ın son attığı tweeti okudun mu? Bu tweetin Türkiye yi ne kadar "AŞAĞILADIĞI" nı gördün mü? Kusura bakma kardeşim. Senin bu gerçekleri görecek "ZEKA" dan yoksun olduğunu düşünüyorum.

Türkiye de; Baston haricinde her şeyi üretip (İHRAÇ ETMEDEN) katma değer katan KOÇ GRUBU na karşı isen.. sende zeka seviyesi olarak "Donald Trump" kadarsın..!

NE EKSİK NEDE FAZLA..!
birincisi zekadan bahsecek adam konuşmayı bilecek adabı muaşeret denir.

bi konu tartışılırken hakaret etmeden konuşmayı bilecek.

ben karagadan başka kuş bilmem tramp beni ilgilendirmez.

global ekonomi hiç ilgilendirmez gerizekalıyım o bakımdan.

beni ilgilendiren koç grubuna bağlı sek gıdanın köylünün süt parasını ödemeyişi.

bu arada bu forumda son mesajımdır.yöneticiler tüm mesajlarımı ve üyeliğimi silsin.

• Beğen
Tepkiler: kandemir_06
GÜZEL KARDEŞİM..!

NE EKSİK NEDE FAZLA..!
savunduğun seyin menfaate dayalı olduğunu anladıkta

nsanların zekasını hangi sebeple aşagılıyorsun
gelmişsin burda ne olduğunu bilmediğin konularda saçma sapan şeyler yazıyorsun

burda herkez işinde gücünde aile geçindiren bireyler

kendi zekanı sorgula önce haddini aşma

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
birincisi zekadan bahsecek adam konuşmayı bilecek adabı muaşeret denir.

bi konu tartışılırken hakaret etmeden konuşmayı bilecek.

ben karagadan başka kuş bilmem tramp beni ilgilendirmez.

global ekonomi hiç ilgilendirmez gerizekalıyım o bakımdan.

beni ilgilendiren koç grubuna bağlı sek gıdanın köylünün süt parasını ödemeyişi.

bu arada bu forumda son mesajımdır.yöneticiler tüm mesajlarımı ve üyeliğimi silsin.

Başkan haklısın sakin ol.cileyi çekebilir açlığı yaşayan bilir.cok büyük oyunlar var işin içinden Allah sonumuzu Hayretsin

Bak güzel kardeşim;

Beyin dediğin et nesnesi; YÜCE RAB tarafından bağzı canlılara sadece "HAMALLIK OLSUN" diye verilmiştir.Kafasında beyini sadece "YÜK" olsun diye taşır bu canlılar.

"BASTON HARİCİ TÜRKİYE DE HER ŞEYİ ÜRETİP, KATMA DEĞER KATAN KOÇ GURUBUNA KARŞI OL" anların "beyin" lerinin, ciddi oranda bilim adamları tarafından incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. (benim beynimde incelesin. Problem değil)

Sen kabul et veya etme..

Koyun da olan yetersiz beyin ile, insanların beyinleri katagorize edilmeli.
Vallahi Güldürdün aksam aksam çok komiksiniz.hamallikmis, lüzumsuz mus vay beni daha neler duyacağız.

Vallahi Güldürdün aksam aksam çok komiksiniz.hamallikmis, lüzumsuz mus vay beni daha neler duyacağız.

Kemal Sunal diye... "AĞLANACAK HALİMİZE GÜLDÜREN" büyük bir sanatçı geçti bu topraklardan.
Alıştık artık... "AĞLANACAK HALİMİZE GÜLMEYE"

Güzel kardeşim Adil daab
Bu topraklarda senin gibiler den çok var..!

ALLAH DAHA ÇOK GÜLDÜRSÜN.

Kemal Sunal diye... "AĞLANACAK HALİMİZE GÜLDÜREN" büyük bir sanatçı geçti bu topraklardan.
Alıştık artık... "AĞLANACAK HALİMİZE GÜLMEYE"

Güzel kardeşim Adil daab
Bu topraklarda senin gibiler den çok var..!

ALLAH DAHA ÇOK GÜLDÜRSÜN.
Amin.kemal Sunal neye göre büyük kime göre büyük.bu toprakları biz şehit kanıyla suladığı gerekirse gene sunarız.senin gibiler.adam süt parasını alamadım diyor sen masa başında artistlik yapiyorsun.hen hiç hayatında bir kere inek sagdinmi

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Ne kadar hadsiz konuşmalar. Koç grubunu eleştirmeyecekmiyiz? Bir devrim arabası sonrası fordla ortaklaşa araba yap adını da yerli araç gibi anadol koy millete itele zengin ol! Tüpraşı nasıl aldı almış herkes biliyor! Ama eleştirenler beyinsiz oluyor

Buradan şöyle mana çıkmasın anadolla zengin olmadı bir grup ben sadece örnek olarak anadolu verdim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...