Türk Traktör de İşçi Kıyımı Başladı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GÜZEL KARDEŞİM..!

Donald Trump ın son attığı tweeti okudun mu? Bu tweetin Türkiye yi ne kadar "AŞAĞILADIĞI" nı gördün mü? Kusura bakma kardeşim. Senin bu gerçekleri görecek "ZEKA" dan yoksun olduğunu düşünüyorum.

Türkiye de; Baston haricinde her şeyi üretip (İHRAÇ ETMEDEN) katma değer katan KOÇ GRUBU na karşı isen.. sende zeka seviyesi olarak "Donald Trump" kadarsın..!

NE EKSİK NEDE FAZLA..!
Sen millete zeka dersi verecek seviyede birisi olsan bu mesaji yazmassin

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bak güzel kardeşim;

Beyin dediğin et nesnesi; YÜCE RAB tarafından bağzı canlılara sadece "HAMALLIK OLSUN" diye verilmiştir.Kafasında beyini sadece "YÜK" olsun diye taşır bu canlılar.

"BASTON HARİCİ TÜRKİYE DE HER ŞEYİ ÜRETİP, KATMA DEĞER KATAN KOÇ GURUBUNA KARŞI OL" anların "beyin" lerinin, ciddi oranda bilim adamları tarafından incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. (benim beynimde incelesin. Problem değil)

Sen kabul et veya etme..

Koyun da olan yetersiz beyin ile, insanların beyinleri katagorize edilmeli.
İnsanlari kategorize etmek ancak senin gibi zeka yoksunu birinin aklina gelirdi helal olsun sana be

Ben katma değer diyorum, üretmek diyorum, yeni fikirler diyorum, hâlâ bana ihracat rekoru diyor. Adam ameleliğini sana yaptırdığı ürünlerin hasadını toplamaya geliyor sen uyu hâlâ. Koçun büyük görünmesinin sebebi elinde var olan sermayesiydi fikirleri değil diyorum hâlâ diyorki biz dublo satıyok diye övün sanki doblonun tasarımı üretimi bize ait gibi biz sadece montajlıyoruz. Biz hiçbir zaman kendimizi kötülemiyoruz kendi kuyumuzu kazmıyoruz koça da birşey dediğimiz yok sadece gözünüzde büyütmeyin diyoruz ama ufuk olmayınca ne yapacaksın ben silikon vadisindeki üretken adamlar diyorum düşünen kafalar diyorum adam transit montajladık diyor ve bizi gerizekalı kendini zeki ilan ediyor. Bak bu forumda birdaha birisine gerizekalı dersen varına yoğuna söverim bilgin olsun. İnsan gibi konuşalım sohbet muhabbet edelim ama kimseye gerizekalı algısız diyemezsin.
Dedirtmem.
Her gelişmemiş ülkede dışarının artıklarını toplayarak üretim (!) yapan bir holding bulunur. Zerrece de katma değer üretmezler. Bu da sudanda Dal grup var un fabrikaları var buğdayları ithal süt firması var ciftligi yok olsada dişe dokunmaz çoğu markanın distribtörlüğü bundadır anca ithalat üzerine kurulu herşeyleri koçun sudan versiyonu iste koçda parçaları getirir burda civatalar satar. Fransızların yarış atı taşımak için yaptığı J9 u alıp senelerce o rezil araçları millete satmadımı sonra J9 premier J10 Jest diye dandik dandik araçlar yapmadımı? 2013 de fişek gibi arabalar varken yokuş çıkarken motordan yanık kokusu gelen J10 ları hala çakmıyormuydu millete? Arkadaşım kimse koçu horlamıyor sadece siz koça allahtan korkmasanız tapacaksınız.

Zeka küpü çocuk..!

Senin global ticaret den haberin var mı? Onun neye benzediğini biliyor musun? Şirket isim hakları nın ne olduğunu ve sadece isim hakkının şirketden şirkete "kaç milyon dolar" (bağzısı bir kaç yüz milyar) olduğundan haberin var mı?

"Katma değer", "üretmek", "yeni fikirler" derken bunların ne olduğundan haberin var mı?
"Katma değer" nedir? Koç grubu bu ülkeye en büyük katma değer üreten firmalardan biri neden olamıyor!!? Bunu açıklaya bilir misin? (UYARAYIM KATMA DEĞER; Direk yaptığın ihracat rakamlar, ödediğin vergiler, çalıştırıp ekmek verdiğin insan sayısı ile alakalı)

"silikon vadisindeki üretken adamlar diyorum" Silikon "VADİSİ" ni galiba sen; Hollanda ve İngiltere den getirdiğin ineklerin otlandığı bir yer zannediyorsun. Yanılıyorsun kardeşim. Silikon vadisi dediğin yer Amerika Birleşik Devletleri nin en batı ucunda Californiya eyaletinde bulunan bir semnt. Burayı ABD devleti; tüm dünyada yazılım konusunda usta olan gençleri toplayıp, ihtiyaca göre yazılımlar yaptırıp dünyaya pazarladığı bir bölge. Yani senin öyle sandığın gibi; firmaların öncülük ettiği yer değil. Devlet öncülük etmiş, firmalar (irili ufaklı google, Apple gibileri de var.küçük küçük firmalarda var) devleti takip etmiş. Silikon vadisi; ineklerin koyunların otladığı bir vadi değil yani. Devletin alt yapısını kurup, özel sektöre devrettiği bir yer. ANLADIN MI ZEKA KÜPÜ?

Gelelim KOÇ un; Kalitesiz araba üretmesi meselesine..

Bu konuyu "SENİN ANLAYACAĞIN" şekilde nasıl "tane-tane" ve "basitleştirilmiş" şekilde anlatırım bilmiyorum..! Ama deneyeceğim. Allahtan umut kesilmaz. Bakarsın okuduğunu o anda anlarsın dimi. :)

Kapitalizm de hedef "KAR" dır. (bu 1)
Koç grubu Türkiye de kapitalizm in en büyük temsilcisidir (bu 2)
Kapitalist ler bir bölgede üretime başlarken; piyasa araştırması yapar. O bölge insanının senelik kazancı ne kadar? Aylık ev kirası ne kadar? Kişi başı maksimum ve minimum gıda giderleri ne kadar? (bu 3)
Bu bölgedeki hedef kitlenin sosyal yaşam için ayırdığı miktar ne kadar? (bu 4)
O bölgenin içinde bulunduğu ADALET sistemi? (bu 5)
EN SONUNDA Üreteceği malın ham maddeye uzaklığı? (bu 6)
O bölgede, yapılacak üretimde yeterli kalifiye eleman ın bulunması? (bu 7)

ŞİMDİ GELELİM; AT TAŞIMAK İÇİN ÜRETİLMİŞ ARABALARIN TÜRK HALKI NA "KAKALANMASI" NA..

İbrahim Tatlıses in bir zamanlar; "URFA DA OXFORT ÜNV. VARDI DA BİZ Mİ OKUMADIK?" lafı bence çok önemli.
KOÇ Grubu da; "TÜRKİYE DE 650.000 Euroluk FENT tarktörünü 350.000 Euroya alıp kullanacak çiftçi vardı da biz mi üretmedik" diyor.
ZEKA KÜPÜ KARDEŞİM BENİM. :) :)

Ben şimdiye kadar, bir makina alacak bir Türk ün; SATICI FİRMAYA KALİTESİ HAKKINDA SORU SORDUĞUNU GÖRMEDİM..! İlk öğrenilmek istenen "FİYAT".. Yaaa zeka küpü kardeşim. "Silikon vadisi" hayallerin ile sana mutluluklar. "OTURAK YERİ"nden bile zeka fışkıran güzel kardeşim. :)

İnsanlari kategorize etmek ancak senin gibi zeka yoksunu birinin aklina gelirdi helal olsun sana be

Ben insanları; "şucu bucu, sağcı-solcu, laik-dindar, ateist-müslüman vs" diye kategorize etmiyorum. Sadece okuduğu 3 cümleden, "ANLADIĞI".
Anladığı kadar sesinin yüksek çıkmasına bakarak tespitlerde bulundum. Okuduğu 3 cümleyi bile doğru anlamayıp, sırf karşı çıkmak uğruna tüm bağırsaklarını ağzından boşaltan yaratıklar ı ciddiye almıyorum.

Yazdığım yazılarda insanları "şucu-bucu" diye bir cümle gösterin.. ÖZÜR DİLEMESİNİ DE BİLİRİM BEN..

BEN DİYORUM Kİ; Toplum olarak hepimiz "İKİYÜZLÜ ve OMURGASIZ" ız..! Yalan mı?

Zeka küpü çocuk..!

Senin global ticaret den haberin var mı? Onun neye benzediğini biliyor musun? Şirket isim hakları nın ne olduğunu ve sadece isim hakkının şirketden şirkete "kaç milyon dolar" (bağzısı bir kaç yüz milyar) olduğundan haberin var mı?

"Katma değer", "üretmek", "yeni fikirler" derken bunların ne olduğundan haberin var mı?
"Katma değer" nedir? Koç grubu bu ülkeye en büyük katma değer üreten firmalardan biri neden olamıyor!!? Bunu açıklaya bilir misin? (UYARAYIM KATMA DEĞER; Direk yaptığın ihracat rakamlar, ödediğin vergiler, çalıştırıp ekmek verdiğin insan sayısı ile alakalı)

"silikon vadisindeki üretken adamlar diyorum" Silikon "VADİSİ" ni galiba sen; Hollanda ve İngiltere den getirdiğin ineklerin otlandığı bir yer zannediyorsun. Yanılıyorsun kardeşim. Silikon vadisi dediğin yer Amerika Birleşik Devletleri nin en batı ucunda Californiya eyaletinde bulunan bir semnt. Burayı ABD devleti; tüm dünyada yazılım konusunda usta olan gençleri toplayıp, ihtiyaca göre yazılımlar yaptırıp dünyaya pazarladığı bir bölge. Yani senin öyle sandığın gibi; firmaların öncülük ettiği yer değil. Devlet öncülük etmiş, firmalar (irili ufaklı google, Apple gibileri de var.küçük küçük firmalarda var) devleti takip etmiş. Silikon vadisi; ineklerin koyunların otladığı bir vadi değil yani. Devletin alt yapısını kurup, özel sektöre devrettiği bir yer. ANLADIN MI ZEKA KÜPÜ?

Gelelim KOÇ un; Kalitesiz araba üretmesi meselesine..

Bu konuyu "SENİN ANLAYACAĞIN" şekilde nasıl "tane-tane" ve "basitleştirilmiş" şekilde anlatırım bilmiyorum..! Ama deneyeceğim. Allahtan umut kesilmaz. Bakarsın okuduğunu o anda anlarsın dimi. :)

Kapitalizm de hedef "KAR" dır. (bu 1)
Koç grubu Türkiye de kapitalizm in en büyük temsilcisidir (bu 2)
Kapitalist ler bir bölgede üretime başlarken; piyasa araştırması yapar. O bölge insanının senelik kazancı ne kadar? Aylık ev kirası ne kadar? Kişi başı maksimum ve minimum gıda giderleri ne kadar? (bu 3)
Bu bölgedeki hedef kitlenin sosyal yaşam için ayırdığı miktar ne kadar? (bu 4)
O bölgenin içinde bulunduğu ADALET sistemi? (bu 5)
EN SONUNDA Üreteceği malın ham maddeye uzaklığı? (bu 6)
O bölgede, yapılacak üretimde yeterli kalifiye eleman ın bulunması? (bu 7)

ŞİMDİ GELELİM; AT TAŞIMAK İÇİN ÜRETİLMİŞ ARABALARIN TÜRK HALKI NA "KAKALANMASI" NA..

İbrahim Tatlıses in bir zamanlar; "URFA DA OXFORT ÜNV. VARDI DA BİZ Mİ OKUMADIK?" lafı bence çok önemli.
KOÇ Grubu da; "TÜRKİYE DE 650.000 Euroluk FENT tarktörünü 350.000 Euroya alıp kullanacak çiftçi vardı da biz mi üretmedik" diyor.
ZEKA KÜPÜ KARDEŞİM BENİM. :) :)

Ben şimdiye kadar, bir makina alacak bir Türk ün; SATICI FİRMAYA KALİTESİ HAKKINDA SORU SORDUĞUNU GÖRMEDİM..! İlk öğrenilmek istenen "FİYAT".. Yaaa zeka küpü kardeşim. "Silikon vadisi" hayallerin ile sana mutluluklar. "OTURAK YERİ"nden bile zeka fışkıran güzel kardeşim. :)
1-silikon vadisinde davar otluyor diyen kim?
2-oturak yeri meri diye konuşma sana bi muamele ederim oturak yerini töbe billah kullanamazsın.
3-Bu millete her gelen geçen çakarsa cebinden parasını alırsa illaki fiyat sorar. Bak bugün türkiye piyasası gelişti güçlendi düne kadar koçun kucağına oturup magirus ve karsandan başka araç alamayan minibüs esnafı çok daha fazla para bayılıp sprinter alıyor. Kaliteli malı getirdiniz de almadık mı? Koç her malı ederinden çok daha pahalıya sattı. Rezil 5 para etmez bir mal getirdi diğerlerinden ucuz diye sattı evet diğerlerinden ucuz ama o araba o parayı hakediyormu? Bunun matematiğini yap madem zekisin ya. Düne kadar koç tekel gibiydi bugün herkesin altından volkswageni eksik olmuyor ben büyükşehirde yaşıyorum en azından burada böyle. Geçen binadan birisi 500 bine volvo jip aldı. Koçun dandik arabayı halka çaktığını kimse savunamaz.
Neyse konu koç moç değil senin millete gerizekalı muamelesi yapman. Birdaha milletle adam gibi konuşacaksın yoksa 2. Madde devreye girer [emoji6]

1-silikon vadisinde davar otluyor diyen kim?
2-oturak yeri meri diye konuşma sana bi muamele ederim oturak yerini töbe billah kullanamazsın.
3-Bu millete her gelen geçen çakarsa cebinden parasını alırsa illaki fiyat sorar. Bak bugün türkiye piyasası gelişti güçlendi düne kadar koçun kucağına oturup magirus ve karsandan başka araç alamayan minibüs esnafı çok daha fazla para bayılıp sprinter alıyor. Kaliteli malı getirdiniz de almadık mı? Koç her malı ederinden çok daha pahalıya sattı. Rezil 5 para etmez bir mal getirdi diğerlerinden ucuz diye sattı evet diğerlerinden ucuz ama o araba o parayı hakediyormu? Bunun matematiğini yap madem zekisin ya. Düne kadar koç tekel gibiydi bugün herkesin altından volkswageni eksik olmuyor ben büyükşehirde yaşıyorum en azından burada böyle. Geçen binadan birisi 500 bine volvo jip aldı. Koçun dandik arabayı halka çaktığını kimse savunamaz.
Neyse konu koç moç değil senin millete gerizekalı muamelesi yapman. Birdaha milletle adam gibi konuşacaksın yoksa 2. Madde devreye girer [emoji6]

:) :) :)

Zeka Küpü :)

Yemin ederim açtığım konuya beni bin pişman ettiniz. Böyle yapmayın lütfen! Birbirimizle ne kadar çok seviyeli muhabbet edersek o kadar çok konuyu çözeriz ve fikir alışverişi yaparız.

Sizleri karşılık sevgi ve saygıya davet ediyorum. Bu değerleri benimsemiş biri benim çağrıma kulak verir umarım. Yoksa [MENTION=5]TrakKulüp Yönetim[/MENTION]i konuyu kapatsın. Çünkü aranızdaki tartışma acı vermeye başladı.

Yemin ederim açtığım konuya beni bin pişman ettiniz. Böyle yapmayın lütfen! Birbirimizle ne kadar çok seviyeli muhabbet edersek o kadar çok konuyu çözeriz ve fikir alışverişi yaparız.

Sizleri karşılık sevgi ve saygıya davet ediyorum. Bu değerleri benimsemiş biri benim çağrıma kulak verir umarım. Yoksa [MENTION=6447]trak[/MENTION] kulup yönetimi konuyu kapatsın. Çünkü aranızdaki tartışma acı vermeye başladı.

Kendi adıma... Size saygımdan ötürü özür dilerim. Bundan sonra bu konu hakkında kesinlikle cevap vermeyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: brsomer
Kendi adıma... Size saygımdan ötürü özür dilerim. Bundan sonra bu konu hakkında kesinlikle cevap vermeyeceğim.

Ben sizden özür beklemiyorum. Sadece diyorum ki; bu siteye kayıtlı olan herkes hemen hemen tarımla uğraşıyor. Biz burda ancak kendi sorunlarımızı,teknik olarak çalıştığımız ekipmanları ve kısaca tarım bilgisini tartışarak bir yere varabiliriz. Siyasî konular için zaten bir sayfa var.

Burda bizi ne koç ilgilendirir ne de yaşam biçimleri.

• Beğen
Tepkiler: Sait öztürk
Zaten insanlar adam adam tartışırken millete gerizekalı dedin bizi çileden çıkardın o gerizekalı dediğinde seni 2 ye katlar 4 e böler bencede susmak doğru bir karardı umarım forumu da bir an evvel terkeder, diğer konuların da içine etmezsiniz.

Zaten insanlar adam adam tartışırken millete gerizekalı dedin bizi çileden çıkardın o gerizekalı dediğinde seni 2 ye katlar 4 e böler bencede susmak doğru bir karardı umarım forumu da bir an evvel terkeder, diğer konuların da içine etmezsiniz.

Merak ettim.. "2 ye katlar 4 e böler" ken :) :) HESAP MAKİNASINDAN MI YOKSA BİLGİSAYARINDAN MI YARDIM ALACAKSIN? :) :)
Sende hem yazıp hemde matematikte 4 işlemi yapacak zekayı göremiyorum. Onun için sordum..

Merak ettim.. "2 ye katlar 4 e böler" ken :) :) HESAP MAKİNASINDAN MI YOKSA BİLGİSAYARINDAN MI YARDIM ALACAKSIN? :) :)
Sende hem yazıp hemde matematikte 4 işlemi yapacak zekayı göremiyorum. Onun için sordum..
O bizim dostlarimizla aramizda deyimdir. Yani senin içinden geçer seni deler seni karısı yapar gibidir. Bende zeka göremiyor olman normaldir o zekayı anlayabilmen için önce dişe dokunur miktar zeka sahibi olman gerekir olmadımı da millete gerizekalı der durursun[emoji4]. Lafı çok uzattın hadi git artık

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
O bizim dostlarimizla aramizda deyimdir. Yani senin içinden geçer seni deler seni karısı yapar gibidir. Bende zeka göremiyor olman normaldir o zekayı anlayabilmen için önce dişe dokunur miktar zeka sahibi olman gerekir olmadımı da millete gerizekalı der durursun[emoji4]. Lafı çok uzattın hadi git artık

biraz yavaş karşındakı baban yaşında olabilir

biraz yavaş karşındakı baban yaşında olabilir
Şimdi hocam haklisin da had hudud diye birşey vardır 60 sene boşa ömür tüketti diye saygi duyulmazki kişi saygısını yaşıyla değil şahsiyetiyle kazanır ne yaşlılar var kapıdaki itin yerine komazsın ne gençler var 100 senelik tecrübesi var gibidir herkes saygısını kisiligiyle kazanir abi bak ben forumda kimseye saygisizlik etmismiyim herkes abimdir elini öper basima korum ama bazilarini yasina basina bakmam adam yerinede koymam

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Selam beyler.
Yorumları okudumda;
Burası yine ekonomist ve dünyayı kurtaran adam dolmuş.
Klawyenin gücü adına.....
Bari amerika,israil'i nasıl yok ederiz bunuda yazın.
Nasıl olsa sizde beyin çok.
Bizler davar olarak peşinizden geliriz.
Beyinnnnn.
Pehhhh
Keşke bir yerde deneme fırsatımız olsaydı :)

Mustafa bey konuyu kapatırsa iyi olur.
Bir dehanın yüzünden millet birbirini yiyor yine.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...