Türk Traktör de İşçi Kıyımı Başladı!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ayni durum ülkenin önde gelen bir çok fabrikasinda mevcut fakat haberlere yansımıyor. Eğer biraz daha kurdaki hareketlilik devam eder ise Eylül ayindan sonra bir çok büyük fabrikada üretimde azalmalar görülecek. Örnek olarak çalıştığım fabrikada hazirandan itibaren geçen yıla göre %30 daralma oldu. Ağustos tan itibaren öngörü %50 daralma olacak. Dolayısı üretim baştan 2 vardiya olacak 2019 yılı karanlık gözüküyor. Ayrıca otomotivde de yüzde 30 daralma var. Dizel Megane 130 bin olmuş ise gerisini siz düşünün. İnşallah ters bir rüzgar esip bu olumsuz tablonun dağılmasına yardımcı olur. Fakat uretimin azalması ile bu tablonun düzelmesi gerçekten zorlaşıyor.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Fiyat artışına bağlı olarak otomotiv sektöründe satışlarda ciddi azalma var ancak Türk traktörde gerçekten azalma var mi? Ilk 6 aylik satış rakamlarına bakilmali. Tarmakbir in hazırladığı raporu incelemek gerek. Bence piyasanın daralacagini ongordukleri icin maliyetleri düşürmek istiyorlar. Maliyet denince de ilk olarak akla maalesef işçi geliyor.

Ancak gerçek şu ki imalat sektörünü zor günler bekliyor.

• Beğen
Tepkiler: ahmetboz28
Fiyat artışına bağlı olarak otomotiv sektöründe satışlarda ciddi azalma var ancak Türk traktörde gerçekten azalma var mi? Ilk 6 aylik satış rakamlarına bakilmali. Tarmakbir in hazırladığı raporu incelemek gerek. Bence piyasanın daralacagini ongordukleri icin maliyetleri düşürmek istiyorlar. Maliyet denince de ilk olarak akla maalesef işçi geliyor.

Ancak gerçek şu ki imalat sektörünü zor günler bekliyor.
Çevremizdeki traktör fabrikalarında çalışan arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre tek vardiya traktor üretimi yapan firmalar var. Hatta bazı traktör firmaları stoklarında çok fazla traktor olması sebebi ile üretimi durdurdu. İmalat sektörü zor durumda. Traktörun satışlarını etkileyen en büyük faktör fiyatların artmasına karşılık çiftçinin ürününü geçen yılın altında ve aynı seviyede satmasindan kaynaklanıyor. Maalesef çiftçinin alım gücü geçen yıla göre çok fazla geriledi.

Bu ülkenin ve milletin en büyük düşmani ve hainini görmek isteyen Pensilvanya’dan önce koç grubuna baksın

Erzurum seker fabrikasını özelleştirmede alıp sonra işçileri atan da hain mi ? Ekonom i kotuleyince batmamak için işçi çıkaran herkes hain mi ? Her imkanı insaatcilara verip ekonomiyi bu hale getirenlere bir sözün var mi ?

Çevremizdeki traktör fabrikalarında çalışan arkadaşlardan aldığımız bilgilere göre tek vardiya traktor üretimi yapan firmalar var. Hatta bazı traktör firmaları stoklarında çok fazla traktor olması sebebi ile üretimi durdurdu. İmalat sektörü zor durumda. Traktörun satışlarını etkileyen en büyük faktör fiyatların artmasına karşılık çiftçinin ürününü geçen yılın altında ve aynı seviyede satmasindan kaynaklanıyor. Maalesef çiftçinin alım gücü geçen yıla göre çok fazla geriledi.

Söylediklerinize katılıyorum. Ciftcinin alim gucu gun gectikce azaliyor maalesef.
Çevrenizde ki traktör fabrikası HAttat traktorun mu?

bu memlekette bir çivi çakmadan bukadar varlık sahibi ve sömürü yapan şerefsiz koç grubu
ömrümüz olursa onlarında sonunu görücez

Koç ailesine bu kadar kin neden anlamadım. ilk otomobili yapan ilk paslanmaz çelik fabrikasını kuran ilk kamyon motorunu yapan ilk televizyonu yapan ilk ıngilizce eğim kurumu (TED) kıran ilk üniversite yurdunu kuran (KOC YURDU ) İLK BUZDOLABİ VE BEYAZESYA FABRİKASİNİ KURAN ve daha ne üretim alanlarında ilk olan ülkenin. vergi rekortmeni ihracat şampiyonu olan yaklaşık 50000 sigortalı işçi çalıştıran bu insan lara hakaret etmek için nasıl bir gerekçe var ?

bu memlekette bir çivi çakmadan bukadar varlık sahibi ve sömürü yapan şerefsiz koç grubu
ömrümüz olursa onlarında sonunu görücez
Yanlız Koç grubu değil bu ülkede üretim yapan herkesi taktir ve teşfik etmeli. Ülkemiz bu daralmayı üretim yaparak atlatabilir. Bosch simens fabrikasına yedek parça üretimi yapan bir fabrikada çalışıyorum beyaz eşya sektöründe oylebir daralma var önceki yıllarda her pazar mesai olduğu dönemlerden bu yıl temmuz ayında 15 gün üretimi durdurma kararı alındı. Dolayısı ile yedek parça üretimi yapan bir çok firma personeli izine çıkardı. 3 vardiyada üretimi yetistiremedigimiz dönemlerden şuan 2 vardiyayi ancak dolduracak siparis mevcut böyle giderse kış dönemi ancak tek vardiya olur. Bu durumda Fabrikalarda ilk önce verimli olmayan personel işten cikartilir. İnsanlar işsiz kalacağı korkusu ile sadece zorunlu ihtiyaçlarını satın alir. Dolayısı ile bir fabrikada sipariş azalması ile mahalle bakkalı bile etkilenir. Koç'un bir fabrikasının kapanması ile etkilenecekleri siz düşünün. Umarım koç gurubunun sonu gelmez çünkü ülkemizde katma değer anlamında en iyi üretim yapan firmalara sahipler.

Ben koç grubunun Çerkezköy Org. San. Bölgesinde bulunan motor ve kurutma fabrikalarında çalıştım. Kimse kimsenin diniyle ilgilenmiyor. Kimse kimseye masonlukta yapmıyor. Yanlışları olmuştur ama bu grup bu ülkeye değer katıyor. Kabul edin veya etmeyin bir sürü insan bu grubun kapısından ekmek yiyor. Türk traktör, arçelik, beko, tüpraş, yapı kredi, tofaş, otokar, rmk marine gibi markaları bünyesinde bulunduran, vergi rekortmeni bir şirketler grubuna neden bukadar nefret kusulur anlamıyorum. Hele ki yandaş şirketlerin vergi ödemediği ve devasal vergi aflarından faydalandığı düşünülürse...
İşin ekonomi boyutuna bakarsak şuan Çorlu'da devasal bir alimünyum fabrikasının 3 aydır evde yatan personele maaş ödediğini biliyorum ama nereye kadar ödeyecek? BSH ta işe alımlar 2019 a kadar durdu, cam sanayi fırın kapatıyor, küçülmeye gidiyor. Başka ülkeye fırın taşınma var, unileverin taşınma durumu var. Bu fabrikalar Çorlu-Çerkezköy deki üst sınıf, herkesin girmek istediği ve işçinin iyi kazandığı fabrikalar... Ne yazık ki durum iyi görünmüyor.

2 çift lafım var ama siyaset olacak yazmıyorum. Sadece şunu söyleyeyim liyakat şart. Bir bakanlığa, kuruma, kuruluşa gerçekten bu işi yapacak hak eden kişileri getirmezsen güven oluşturamazsın. Sen nasıl ki güven duyamadığın adamla ticaret yapmazsan, yatırımcı da güven duymadığı ülkeye yatırım yapmaz.

kimse bana bu mason bozuntularını savunmasın!!!

Dini inançlar üzerinden değil.. İnsanları fayda/zarar üzerinden değerlendiriyorum.

İnsanların dini inançlarını sömürüp.. hırsızlık yapan, Kuran kursunda kendilerine teslim edilen el kadar bebelere cinsel tacizde bulunan, inanç üzerinden göz boyayıp da yabancı servislere çalışan kendi vatandaşını yoksullaştıran son zamanlarda o kadar çok insan(!) gördüm ki, artık dini sorgular hale geldim..!

MESELA;

"Şehit olmanın, Peygambere komşu olmak olduğu" na inanıp ta, hayatında hiç gazete okumayanların, televizyonda haber programları dahi izlemeyenlerin, "BEDELLİ ASKERLİK" den gelecek "HAYIRLI HABER" için sabah kalkar kalkmaz birden bire gazete bayilerine koştuğunu, akşamları pür-dikkat haberleri izlediğini görüyorum..

Sadece "DİN" kullanıcıları mı?

Mesela;

"Baş koymuşum Türkiyemin yoluna
Düzlüğüne yokuşuna ölürüm
Asırlardır kır atımı suladım
Irmağının akışına ölürüm Türkiyem…
Sevdalıyım yangın yeri bu sinem
Doksan yıldır çile çekmiş hep ninem
Pınarlardan su doldurur Eminem
Mavi boncuk takışına ölürüm Türkiyem…
Düğünüm, derneğim, halayım, barım,
Toprağım, ekmeğim, namusum, arım
Kilimlerde çizgi çizgi efkarım,
Heybelerin nakışına ölürüm Türkiyem…
Hey hey hey hey heeeeyy…"
Diye övünerek "MİLLİYETÇİ"!! görünenler imiz?

Bedelliye karşı çıkıyor mu?:confused::confused:

Sence bedelli askerliğe milliyetçilik pompalayanlar karşı çıkıyor mu?

KOÇ GRUBUNUN BU ÜLKEYE KATTIĞI KATMA DEĞER İ SIRALAYACAK OLURSAM..... İNAN Kİ SAYFALAR YETMEZ.!

Benim Görüşüm;
Sık sık "ALLAH, PEYGAMBER, KURAN, CENNET-CEHENNEM" diyen in mutlaka "GÜNAHI ÇOK" tur.
Sık sık "VATAN, BAYRAK, SANCAK" diyen inde mutlaka "SUÇ U ÇOK" tur.

Dini inançlar üzerinden değil.. İnsanları fayda/zarar üzerinden değerlendiriyorum.

İnsanların dini inançlarını sömürüp.. hırsızlık yapan, Kuran kursunda kendilerine teslim edilen el kadar bebelere cinsel tacizde bulunan, inanç üzerinden göz boyayıp da yabancı servislere çalışan kendi vatandaşını yoksullaştıran son zamanlarda o kadar çok insan(!) gördüm ki, artık dini sorgular hale geldim..!

MESELA;

"Şehit olmanın, Peygambere komşu olmak olduğu" na inanıp ta, hayatında hiç gazete okumayanların, televizyonda haber programları dahi izlemeyenlerin, "BEDELLİ ASKERLİK" den gelecek "HAYIRLI HABER" için sabah kalkar kalkmaz birden bire gazete bayilerine koştuğunu, akşamları pür-dikkat haberleri izlediğini görüyorum..

Sadece "DİN" kullanıcıları mı?

Mesela;

"Baş koymuşum Türkiyemin yoluna
Düzlüğüne yokuşuna ölürüm
Asırlardır kır atımı suladım
Irmağının akışına ölürüm Türkiyem�
Sevdalıyım yangın yeri bu sinem
Doksan yıldır çile çekmiş hep ninem
Pınarlardan su doldurur Eminem
Mavi boncuk takışına ölürüm Türkiyem�
Düğünüm, derneğim, halayım, barım,
Toprağım, ekmeğim, namusum, arım
Kilimlerde çizgi çizgi efkarım,
Heybelerin nakışına ölürüm Türkiyem�
Hey hey hey hey heeeeyy�"
Diye övünerek "MİLLİYETÇİ"!! görünenler imiz?

Bedelliye karşı çıkıyor mu?:confused::confused:

Sence bedelli askerliğe milliyetçilik pompalayanlar karşı çıkıyor mu?

KOÇ GRUBUNUN BU ÜLKEYE KATTIĞI KATMA DEĞER İ SIRALAYACAK OLURSAM..... İNAN Kİ SAYFALAR YETMEZ.!

Benim Görüşüm;
Sık sık "ALLAH, PEYGAMBER, KURAN, CENNET-CEHENNEM" diyen in mutlaka "GÜNAHI ÇOK" tur.
Sık sık "VATAN, BAYRAK, SANCAK" diyen inde mutlaka "SUÇ U ÇOK" tur.
Evet bedelliye karşıyım hatta aramızda çalışıp kazanıp parayı bastırıp bedelli yaptım diye ovunenler bile var
Her koyun kendi bacağından asılır kimse dört dörtlük değildir günahı olmayan yoktur günah konusunda bazı insanların yüzü kösele gibi olmuştur bugün zina yapan ların hükmünü şeriata göre versen mahkemelerde sürünürsün bunun önü yıllar önce kapatılmıştır
Başkalarının günahını sorgulamak kimseye düşmez herkez yaptıklarının bedelini ödeyecek fayda zarar düşünmeden önce ekmek yediğin kapının kazancı helal mi haram mı diye araştırmak iyi görünüşte helal ama bu işi kurarken sermaye helal mi haram mı? Bunuda bilmek önemli acaba hangi yıkılan devletin parası? Ateş olmayan yerden duman tütmez
Çok laf yalansız çok haramsız olmaz ama abicim burada gereksiz her fırsatta ortalık karıştıran lar var bunların bazıları ayrıldı ama devam edenler var iyi olan kazanır bu böyledir
Eminim yarası olanlar gocunacaktır
Milliyetçilik bir anlık heves değil son ana kadar alınan nefestir!!

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Erzurum seker fabrikasını özelleştirmede alıp sonra işçileri atan da hain mi ? Ekonom i kotuleyince batmamak için işçi çıkaran herkes hain mi ? Her imkanı insaatcilara verip ekonomiyi bu hale getirenlere bir sözün var mi ?
Ben de size katılıyorum. Çiftçiyi bitirenlere, şeker fabrikalarını yok parasına satanlara, tarımda kendi kendine yeten dünyanın 7 ülkesinden biri iken samanı bile ithal eder hale gelmiş bir ülkede lafı sadece traktör satamadığı için işçi çıkaran adama mı söyleyeceğiz? Yok mu başka sorumlu?
-Faiz yüksek, lobisi var.
-Dolar yüksek, dolsa ne olur dolmasa ne olur?
-Ülkede herşey satıldı, babamın malı gibi satarım.

Bunları diyenler bu ülkeyi yönetiyor. Koç grubu gibi Türkiye'nin en çok vergisini veren kurumlar olmasa, (Koç özelinde söylüyorum) içinde çalışan 80 bin kişi + yan sanayileri ve aileleri ile birlikte yaklaşık 2 milyon insan ekmeği nereden yiyecek?

Ben bu olaya soyle bisey desem bu ulkede bir cok alman firmadida var amerikan firmasida var onlarda bizim iyiligimizi istemez belki ama sen denetleyeceksin hem o para kazanacak hem sen yoksa o hain bu hain dersek bu cadi avina donusur gorus farkliligi hainlik olmaz mesela ulker cok iyi bir firma ama zor gunler yasadi borclarini yapilandirdi hemen vatan haini ilan edilmez denetle yargila degerlendir

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...