Newholland TD110D 18.4 R34 VE 16.9 R38 Lastikleri Arasındaki Farkı Videolu Anlattım.

Bu adam hiç birşey bilmiyor YouTube'daki gereksiz youtuberlardan bi tanesi, videoda bu şekilde bu şekilde diyip diyip duruyor [emoji2] videoları incelerseniz anlarsınız. [emoji2]

Yaşına veriyorum yaptığın terbiyesizliği. Daha iyisini cekte biz izleyelim. Burda yazdığın gibi karşımda da iki kelime kekelemeden konuşabilir misin acaba?

Traktorler yan yana gelmişken iyi görüntüler çıkmış
Doğru seçim önemli
Kışın çamur olur ova yollari bizde traktörler geçtikçe batar yarar izleri
Büyüklerin izinde yürüyemez küçükler , ozaman isterim 38 jant yüksek batmasin oturmasin
Pulluk isindede iyi olur çizi icinde sürülmuse basmaz ciziye rahat sigar 38 jant
Diğer işlerde romork çekme çizel goble işlerinde 34 jant iyi olur diye biliyorum ben

• Beğen
Tepkiler: altanasc
Yaşına veriyorum yaptığın terbiyesizliği. Daha iyisini cekte biz izleyelim. Burda yazdığın gibi karşımda da iki kelime kekelemeden konuşabilir misin acaba?

Bazı aciz şahıslar tebrik etmek,teşekkür etmek,emeğe saygı yerine çamur atar,eleştirir. Kişi kendi kalitesini kendi gösterir. Ama davranışlarıyla ama yazdığı bir cümle ile. Beğenmediysen yorum yapmazsın olur biter. :)

Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler.
Geniş lastik yüzey alanı büyük olduğu için basınç az olur.Toprak trafiği için önemlidir.Çamur zeminde dar lastik toprağı çabuk yarar ve tabanı çabuk bulur, çekişi etkiler, sıra arası işlemlerde rahat olur.Alçak lastiklerde ivmelenme(hızlanma) artar, Tork:Kuvvet*Kuvvet kolu, Alçak lastikte kuvvet bi tık daha fazladır.Traktör iş makinesidir.Bakımları düzgün yapılırsa hiçbir şey olmaz.Isıtma, dinlendirme, soğutma, filtre temizlikleri v.s. Eskiyen filtreler,balatalar değiştirilir.Şanzımanı en çok zorlayan batık motorda debriyaj vurdurması yapmaktır, istavroz perçinlerini dağıtabiliyor, bütün yükü diferansiyeldeki 3 tek dişli taşıyor, patinaj yapmasında mahsur yoktur.Düşük devirle yük altında kullanılması uygun değildir.Sentetik yağların yağlama niteliği yüksek, euro dizel yakıtların yağlayıcı niteliği düşüktür.Bunun için motor max tork noktası (1400 devir) civarında hafif işlerde, 2000-2200 devir civarları tam güçle ağır işlerde kullanılması uygun olur.İyi çalışmalar dilerim.

Bizim milletimiz(genelleme olmasın da)tebrik etmek,teşekkür etmek yerine çamur atar,eleştirir. Kişi kendi kalitesini kendi gösterir. Ama davranışlarıyla ama yazdığı bir cümle ile. Beğenmediysen yorum yapmazsın olur biter. :)
isim vermeye gerek yok bazı kişiler işin dalgasında ve herkes kimin nasıl kişiliğe sahip olduğunu biliyor hemen hemen..

Güzel bir paylaşım olmuş, teşekkürler.
Geniş lastik yüzey alanı büyük olduğu için basınç az olur.Toprak trafiği için önemlidir.Çamur zeminde dar lastik toprağı çabuk yarar ve tabanı çabuk bulur, çekişi etkiler, sıra arası işlemlerde rahat olur.Alçak lastiklerde ivmelenme(hızlanma) artar, Tork:Kuvvet*Kuvvet kolu, Alçak lastikte kuvvet bi tık daha fazladır.Traktör iş makinesidir.Bakımları düzgün yapılırsa hiçbir şey olmaz.Isıtma, dinlendirme, soğutma, filtre temizlikleri v.s. Eskiyen filtreler,balatalar değiştirilir.Şanzımanı en çok zorlayan batık motorda debriyaj vurdurması yapmaktır, istavroz perçinlerini dağıtabiliyor, bütün yükü diferansiyeldeki 3 tek dişli taşıyor, patinaj yapmasında mahsur yoktur.Düşük devirle yük altında kullanılması uygun değildir.Sentetik yağların yağlama niteliği yüksek, euro dizel yakıtların yağlayıcı niteliği düşüktür.Bunun için motor max tork noktası (1400 devir) civarında hafif işlerde, 2000-2200 devir civarları tam güçle ağır işlerde kullanılması uygun olur.İyi çalışmalar dilerim.
ansiklopedi gibisin hocam saygılar [emoji3]

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
ansiklopedi gibisin hocam saygılar [emoji3]

Videoda motoru hor kullanıyor, demiş.En az yakıt bölgesi 1900-2300 devir, hafif işte 1600 devir, forumda yakıt diyagramları vardı.Traktör yorulmaz, eziyet görmez, demir parçasıdır.Çok devirli kullanılıyor diye çok yakmaz, nasıl kullanılması gerektiğini anlatmaya çalışıyorum.Şehir efsanelerini bayaa azalttık, verimlilik arttırıcı anlayışla paylaşıma devam ediyorum.