Buğday tohumu Glosa hakkında bilgi.

Sulu tarımda bu yıl.600 - 640 kg hasat yapıldı. Mayıs ayında 1 ay aralıksız yağmur yağdı hergün bu yüzden son suyunu vermedik sık ekim yapıldı fırfırla dekara 30 kg tohum atıldı Başak tane sayısı sık ekimden dolayı 26 adet ortalaması. Seyrek yerlerde 40 üzeri.

Nisan başından, mayısın 10 kadar yağmur yağmadı, tam 40 gün. Ona rağmen 580 kg bictik. Protein 14 un altına düşmedi, hektoltreside 80 81 geldi .Glosa tavsiye ederim
IMG-20180721-WA0001.jpg

• Beğen
Tepkiler: cengavergokhan

merhaba. Bu sene ilk kez kendi cevremde ilk ben ektim. Tohumu sıfır almıstım sanırım kilosu 2 tl ye gelmişti. 1000m2 den yaklasık 750-850 kilo verim aldım ve çok memnun kaldım.hava sartları cok kotu gecmesıne ragmen diger bugdaylarda kararmalar olmasına ragmen gercekten guzel verım aldım. Bana gore eksi tarafı şu bıcım yapıldıktan sonra farkettım kı tohumu cok dayanıksız yanı bugdayda kırıklar vardı dıger bugdaylarda bunu gormedım ama glosa da kırıklar vardı. onun dısında onerırım bıde sulama yapılmadı taban yer ama tarlayı gecen sene bakla ekmıstım nadasa geldi yani. Ekerken 20 20 tabana 3 donume 50 kılo ustune ıse üre 5 donume 50 kılo sekılde uyguladım ılac ta atmadım.

• Beğen
Tepkiler: ylcnkayaa
merhaba. Bu sene ilk kez kendi cevremde ilk ben ektim. Tohumu sıfır almıstım sanırım kilosu 2 tl ye gelmişti. 1000m2 den yaklasık 750-850 kilo verim aldım ve çok memnun kaldım.hava sartları cok kotu gecmesıne ragmen diger bugdaylarda kararmalar olmasına ragmen gercekten guzel verım aldım. Bana gore eksi tarafı şu bıcım yapıldıktan sonra farkettım kı tohumu cok dayanıksız yanı bugdayda kırıklar vardı dıger bugdaylarda bunu gormedım ama glosa da kırıklar vardı. onun dısında onerırım bıde sulama yapılmadı taban yer ama tarlayı gecen sene bakla ekmıstım nadasa geldi yani. Ekerken 20 20 tabana 3 donume 50 kılo ustune ıse üre 5 donume 50 kılo sekılde uyguladım ılac ta atmadım.

Verim süper bu sene için harika bi işçilik yapmışsınız

İlaç atmayıpta bu verimi almak süper

4 yıldır artırarak ekiyoruz, gözünüz kapalı ekebileceğiniz bir buğday . Yukarıda bir arkadaş tanesi dayanıksız demiş bence yanlış buğdaydan bahsetmiş. Yağmur yemesine rağmen kıpkırmızı kalan bir buğday, üst verimi çok iyi, en kötü tarlada bile iyi bir bakımla 500 kg veriyor. İyi tarlalarınızda ise Allah kerim yağmurlu senelere denk gelirseniz 700 üzeri rahat biçersiniz. Hamza diye bir tohum var yan yana ektik denemek için Glosa 640 kg yaptı Hamza 530 kg da kaldı, üstüne Hamza yağmur sonrası bembeyaz oldu Glosa kıpkırmızı. Hamza da kırık buğday çok vardı Glosa yı dişle zor kırıyorduk. Hastalık yapmaz .

Tohumcu falan değilim, reklam da yapmıyorum . Amacım aldığım verimle kendimi övmek de değil. Amacım alın teri döken herkesin daha çok kazanması.

• Beğen
Tepkiler: hakanyamac