Karkas Et Fiyatları Hakkında

Aslinda baska bir şehirle anlaşılsa hayvanlar orada kestirilse hiç fena olmaz istanbula gitse mesela kamyona 25 dana atılsa 3000 tl ye
25 dana 350 kg karkas 3 tl fark olsa 26.250 tl eder baska yerde kestirin

Aslinda baska bir şehirle anlaşılsa hayvanlar orada kestirilse hiç fena olmaz istanbula gitse mesela kamyona 25 dana atılsa 3000 tl ye
25 dana 350 kg karkas 3 tl fark olsa 26.250 tl eder baska yerde kestirin

Kardeşim çok güzel düşünüyorsun lakin fireyi hesaba katmıyorsun anlaşılan. 4 saatlık Polatlı Konya arasında %1.5-2 arası fire verşyor hayvan İstanbul veya Bursa için %3 lere ulaşır bu durum.

Hocam ben yağlı kesimden bahsediyorum. Ve gerçekten 25 tl gibi piyasa olsa hayvan kesecek çok kişi var daha dün birini aradım 24.5 Tl 1 hafta ödeme diyor. Bu kadar fark olmasını bende anlamıyorum. Canlı besilik hayvan taşıması sıkıntılı ama karkas et taşıması ucuz olur neden burda kesip oraya götürmezler onuda anlamıyorum.

Ankara'nın önde gelen et firmaları Kayseri'de n takım karkas alıp Ankara'da işleyip satıyorlar otellere verdikleri bonfilelerden voleyi vuruyorlar çıkan fireden de sucuk yapılıyor 1 takım 8000 ise 12 -13 bin olarak elden çıkıyor ...kesim fiyatlarının geri geleceğini on görmek pek mümkün değil ....

Ayrıca karkası bekletmenin firesi tüccardan Canlıyı taşımanın firesi üreticiden çıkar Bu yüzden canlıyı taşırlar Tenta90 ...

Ankara'nın önde gelen et firmaları Kayseri'de n takım karkas alıp Ankara'da işleyip satıyorlar otellere verdikleri bonfilelerden voleyi vuruyorlar çıkan fireden de sucuk yapılıyor 1 takım 8000 ise 12 -13 bin olarak elden çıkıyor ...kesim fiyatlarının geri geleceğini on görmek pek mümkün değil ....

Ayrıca karkası bekletmenin firesi tüccardan Canlıyı taşımanın firesi üreticiden çıkar Bu yüzden canlıyı taşırlar Tenta90 ...

Hocam illaki bekletmenin fireside vardır ama canlıyken taşındığı kadar olamaz görüşündeyim.

Aracılar bir besici kadar kâr ediyor hayvan başı. Zaten bıraktığın sakatattan bile en az 500 lira kazanıyorlar.