Ayçiçekleri

4e54e2fbc8457c88a1d0449e81d2e5a8.jpg
ayçiçekler bu sene herkesin güzel maşallah

Merhaba .Bizim bölgede de ayçiçeği ekimi yapılıyor ama bu işin merkezi trakya desek yanlış olmaz.Fikir sahibi olmak adına soruyorum; Bu görünümdeki ayçiçeğinin dekara kaç kg vermesi beklenir ? Yada verim hesabı nasıl yapılıyor ayçiçeğinde,bunun bir formülü var mıdır?

teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci73

Bizim 119larda da boy yok çiçek rengide açık sarıymış tuncalar gibi, pionerin diğer cinsleri koyu sarı çiçekleri.
Bu sene 119 larda bir sorun , bir farklılık var , bunca yağışa rağmen boyları her seneki kadar değil

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Merhaba .Bizim bölgede de ayçiçeği ekimi yapılıyor ama bu işin merkezi trakya desek yanlış olmaz.Fikir sahibi olmak adına soruyorum; Bu görünümdeki ayçiçeğinin dekara kaç kg vermesi beklenir ? Yada verim hesabı nasıl yapılıyor ayçiçeğinde,bunun bir formülü var mıdır?

teşekkürler.

Bulunduğum bölgede 150 kilo ile 350 kg arası dönümüne ürün alınıyor ama ayçiçeği cinsine ,toprak yapısı ve hava koşulları gibi faktörler var tabi .bu sene hava koşulları uygun yağmurlar güzel 400 kiloyu zorlayacak bölgeler var .formülü tavında ekim , tohum ekim aralığı , ara çapa ot mücadelesi

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Seneye düz ara 119 ekecektim, ama bu boy sorunundan sonra verime bakacağız. Granstar uygulanabilen alternatif çeşitlere donebiliriz , hasatta belli olur durum
Granstar çok güzel velinimet pıtrağı öldürüyor sarmaşığı durduruyor sarartip bırakıyor yalnız otsuz yerlere LL62 ekilmeli otlu kepir topraklara 119granstar yada 108intervix çok uygun bölgemde zannımca Ufuk abi.

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade

Granstar çok güzel velinimet pıtrağı öldürüyor sarmaşığı durduruyor sarartip bırakıyor yalnız otsuz yerlere LL62 ekilmeli otlu kepir topraklara 119granstar yada 108intervix çok uygun bölgemde zannımca Ufuk abi.
Bizde öyle yapıyoruz , lakin boy sorunu verimi nasıl etkileyecek ona bakacağız 119 , 62 ve 104 vardı bu sene bizde

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç