New Holland TD80D Plus)) ile Arpa Yerlerini Sürdük...

Kolay gelsin buzluktan memnun musunuz fiyatı ne kadar nereden aldınız

Teşekkür ederim saolun buzdolabı tai'de çalışan bir akrabama hediye verilmiş oda kullanmadığından bana verdi saolsun sinbo marka fiyatını bilemiyorum o yüzden ama soğutma performansı güzel soğuk ve sıcak olmak üzere 2 şekilde de kullanılabiliyor işimi de fazlasıyla görüyor

Merhab
Bizde de 2010 model td80 var
Agirliklar nicin sokturdunuz
Cekiste ve hizda ve yakitt fark oluyormu
Bizede tavsiye edermisiniz.

Toprak yapınıza bağlı tamemen bir de ne zaman toprak işlediğinize ben kıraç tarımı yapıyorum tarlada tav yoksa girmiyorum tarlaya hiç sadece toprak tavındayken sürerim o yüzden fazla ağırlığa gerek yok yakıtı arttırıyor bariz bir yakıt farkı gördüm ben ağırlıkları sökünce hız olarak pek bir değişiklik olmuyor bir de benim traktörüm 2300 satte şu an daha orjinal baskı balatası duruyor üzerinde motoru dolu römorkla yokuş yukarı sıkıştırdığımda balatadan koku gelmeye başlıyor o yüzden balataya binen yükü azaltmak adına söktüm ben ağırlıkları eğer benim gibi kıraç tarımı yapıyorsanız sert sıkı toprak işlemiyorsanız arka ağırlıkları sökebilirsiniz zaten yabancıların çektiği videolarda dikkat ederseniz ön yükleyicili traktörler haricinde neredeyse çoğu traktörde arka jant ağırlıkları olmaz geniş tabanlı lastikler ile ön ağırlıklar olur sadece traktör yüke asıldığı zaman zaten kendini yere doğru basar toprak da güzel olduktan sonra çekiyor yani sıkıntısız yaklaşık 1 seneye yakın olacak işte ağırlıksız kullanıyorum ben bozuk yollarda falan çırptırmıyor hiç motoru usul usul yaylanarak gidiyor ağırlık olduğunda hem arkadaki ekipmanın ağırlığı hemde janttaki ağılıklar lastiğe esneme payı bırakmıyor du hiç

Bendede 2010 td70d var agirliklari sokunce cekiste artti yakit dustu. Donen aksamlar ne kadae hafiflerde o kadar iyidir.

aynen öyle hepsi birbirine bağlı zaten janttaki ağırlık lastiği yoracak difransiyeli yoracak sanzumanı yoracak baskı balata yorulacak motora kadar gider böyle eski 285 lerin halen günümüzde sapa sağlam durma sebeplerinden birisi motorun ağırlıkla kendini yıpratmaması çekemediği yerde patinaja düşüyor hemen eski fiat new holland grubu da tam tersi tuttuğunu koparan bi yapıya sahip ama yıpratıyor kendini zamanla

Toprak yapınıza bağlı tamemen bir de ne zaman toprak işlediğinize ben kıraç tarımı yapıyorum tarlada tav yoksa girmiyorum tarlaya hiç sadece toprak tavındayken sürerim o yüzden fazla ağırlığa gerek yok yakıtı arttırıyor bariz bir yakıt farkı gördüm ben ağırlıkları sökünce hız olarak pek bir değişiklik olmuyor bir de benim traktörüm 2300 satte şu an daha orjinal baskı balatası duruyor üzerinde motoru dolu römorkla yokuş yukarı sıkıştırdığımda balatadan koku gelmeye başlıyor o yüzden balataya binen yükü azaltmak adına söktüm ben ağırlıkları eğer benim gibi kıraç tarımı yapıyorsanız sert sıkı toprak işlemiyorsanız arka ağırlıkları sökebilirsiniz zaten yabancıların çektiği videolarda dikkat ederseniz ön yükleyicili traktörler haricinde neredeyse çoğu traktörde arka jant ağırlıkları olmaz geniş tabanlı lastikler ile ön ağırlıklar olur sadece traktör yüke asıldığı zaman zaten kendini yere doğru basar toprak da güzel olduktan sonra çekiyor yani sıkıntısız yaklaşık 1 seneye yakın olacak işte ağırlıksız kullanıyorum ben bozuk yollarda falan çırptırmıyor hiç motoru usul usul yaylanarak gidiyor ağırlık olduğunda hem arkadaki ekipmanın ağırlığı hemde janttaki ağılıklar lastiğe esneme payı bırakmıyor du hiç
Bizde kuru tarim yapiyoruz. Nisan ayinda yagmurdan firsat buldukca nadas yapiyoruz. 4lu 12 inc pulluk takiyoruz.
Birde harman zamani cift araba takiyoruz ara sira. En agir islerimiz bunlar.
Bi söküp denemek istiyorum .dogru olan bu gibi yazdiklarinizdan anladığım kadariyla. Saygilar.

Bizde kuru tarim yapiyoruz. Nisan ayinda yagmurdan firsat buldukca nadas yapiyoruz. 4lu 12 inc pulluk takiyoruz.
Birde harman zamani cift araba takiyoruz ara sira. En agir islerimiz bunlar.
Bi söküp denemek istiyorum .dogru olan bu gibi yazdiklarinizdan anladığım kadariyla. Saygilar.

Deneyebilirsiniz römorklardan biri tek dingil ise sorun olmaz ikiside çift dingil römork ise römorkun okunu pehlivan çekiye takarsanız çekiyi de orta konumda tutarsanız römork dolu olsa bile sıkıntı yaşamadan gidersiniz motor yere dengeli bastıktan sonra hiç bir sıkıntı olmaz