Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
21 sonuçtan 16 ile 21 arası gösteriliyor

Alıntı Looper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaslar. Ramazan0303 arkadaşımızın dediği gibi o programı bende izledim. lakin güzden pullukla devir ekim zamanı da cizel veya külte ile karıştır ve ek malesef olmuyor. Bu yıl güzden ve tavinda sürdüğüm halde kulteyi vurunca dünya kessek çıktı. 2 defa rotil cekmeme rağmen kessegi eritemedik. arkasına kulte çekip ettik mecburen. Valla benim aklımın yettiği 0 kessek ve iyi bir tohum yatağı hazırlamak. Bu yıl harman dan hemen sonra derinden bi çizel çekip birakacam. Tarlayı tavinda bulduğum İlk fırsatta pullukla sürüp birakacam. Şubat sonu Mart başı gibi rotil çekip tarlayı yerlestirecem. Otlar fışkırsın diye, ekim zamanı da tarlanın durumuna göre rotil veya külte arkasına gündelik li bir vanvey yaptırıp gübreyi vanveyle atacam. Konu sahibi arkadaşın sorusuna ne kadar cevap oldu bilmem. Sadece karşılaştığım sıkıntıyı ve bu yıl ki hazırlık planımı anlatmak istedim. Laf kalabalığı yaptımsa kusuruma bakmayın. Herkese hayırlı günler dilerim.
    Külte nedir kardes

Alıntı Murat Çiftci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Külte nedir kardes
    Kültivatör kardeş.

Sait öztürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Külte nedir kardes
    Kultuvatör..

Alıntı Sait öztürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kultuvatör..
    Tesekkurler anladım cok haklısınız tarlada kesek basa bela bana gore güzün surulecekse nadas tarla çizelle sürülmeli cizel diger aletlere gore kesek yapmıyor baharda tavda pulluk on numara oluyot

Sait öztürk teşekkür etti.

Tesekkurler anladım cok haklısınız tarlada kesek basa bela bana gore güzün surulecekse nadas tarla çizelle sürülmeli cizel diger aletlere gore kesek yapmıyor baharda tavda pulluk on numara oluyot
    Valla bizim edindiğimiz tecrübeye göre bölgemizde ve topraklarımızda bahar sürümü çok verilmi olmuyor. Bahar sürümünü sadece patates tek yapıyoruz. Anlatımda biraz eksiklik yapmışım. Harman sonrası cizeli hem taban taşı kırması ve toprağı patlatip havalandırmak buradaki amaç. 11-12. Aya kadar sürüm oluyor buralarda, tarlayı 1-2 ay havalandırıp sonrasında pullukla surecem. Bilmem düşüncem doğru mu ? Sizlerinde fikrini almak isterim bu konuda

tarlayi nadasa bırakmak cebe zarar yazıyor.bu yıl baklagil ek tarlana hem toprağa azot kazanırmış olursun.hem baklagillerin kok yapisi uzun oldugu icin toprak havalanir.seneye ekeceğin tahılın verimini artırmış olursun

SM-A310F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)