Tohum kaplama

Herkese slm,malum Ekim zamani geliyor ,hububat ekiminde önerebileceginiz bir karişim varmi kullanan arkadaşlar vardır herhalde,ben dr tarsa nin ürünleri olan çinko(toz)ve Deniz yosunu proton kullanmak istiyorum toz olarak,veya sadece çinko yeterlimi arkadaş lar??

72760D34-7FD9-4AAF-9AE7-363F4FBFEB5A.pngB26CAA2C-2A3C-4EB8-AFB2-9E860CCC42E5.png

Paranı boşuna verme böyle şeylere

Teşekkür ederim önce arkadaşim,”ben çiftçilik te 150/200 bin liraya motor alsam,bir armoni diskaro alsam 18/20 bin lira ya ,kapıda pulluk varken 10bin liraya yeni pulluk alsam “o zaman senin dedigine çani Gönül’den destek veririm,ama internet te şöyle bakiyorum kullanan kişiler bayagi çok tohum kaplama ürünlerini ,sadece konuyu arkadaş kata kullanan varmi diye sormak istedim tşk ederim

Herkese slm,malum Ekim zamani geliyor ,hububat ekiminde önerebileceginiz bir karişim varmi kullanan arkadaşlar vardır herhalde,ben dr tarsa nin ürünleri olan çinko(toz)ve Deniz yosunu proton kullanmak istiyorum toz olarak,veya sadece çinko yeterlimi arkadaş lar??

Ben geçen yıl kaplama yaptım sıvı bir ilaç var şimdi aklıma gelmedi L harfi ile başlıyordu hümik asit ve çinko sülfat ile yoğun bir karışım yaptım bence işe yaradı önceki yıldan kalan sıfır tohum vardı baştan mibzere onları koydum ektim daha sonra kaplamalı tohumları kullandım tâbi kaplamasız tohumu ektiğim yeri işaretledim kaplama yapıp ta ektiğim yerler büyük fark attı tavsiye ederim bu yıl yine yapacağım

Çinko toz olarakmi katmaliyim yoksa sulumu olaçak,,ben kuru olarak kariştırmak istiyorum nasil olur sizce arkadaşlar ,malum ekim yaklaşti
Kaliteli toz ürünler kullanırsanız daha iyi olur.Doktor tarsanin toz çinkosu ile deniz yosununu tavsiye ederim.Su içinde çözecekseniz deniz yosunu ve çinkoyu ayrı ayrı kapta çözün.Aynı kapta birbirini kaplayarak çözünürlüğünü engeller

• Beğen
Tepkiler: Ramazan0303