Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
23 sonuçtan 16 ile 23 arası gösteriliyor

Bilginize saygi duyuyorum ama kaba yem olarak cok haklisiniz ama veteriner kontrolunde sececegim hayvanlari nasip olursa 25 litre ortalama almayi dusunuyorum

Ewet cok haklisiniz hedefim 3 yil icinde sistemli guzel bir ciflik yapmak burayıda besi olarak kullanmayi dusunuyorum once bir yerden fazla masraf etmeden baslamak istiyorun suan 12 sagmalim var onlari saticam ztn

6 bin litre süt 6000x1.5 : 9000 tl

Yukaridaki yorumlara ve yapilan hesaplara baktim ,herkesin görüsüne saygim var ama malesef bu tip hesaplar pek tutmaz
    Su an süt inekciliginden süt satarak masrafi dahi kurtaramazsin aldigin süt parasi masrafina yetmez
    Yapilacak tek sey az kesif yemle ,kaba yem agirlikli ,meradan yaralanma ve buzagi almaya yönük olmali

Laser master teşekkür etti.

Abicim dolar alın koyun kenara. Ne çiftliği ne haycancılığı ne tarımı. Bu yıl en iyi mahsul dolardır. Yerinde durmuyor.

Çok moralim bozuk. Ülke olarak batıyoruz. Batmaktan öte bağımsızlığımız bütünlüğümüz birliğimiz elden gidiyor. Elimizden birşey gelmiyor ve biz sadece seyirci kalıyoruz.

Aspir, Laser master teşekkür etti.

ismail_17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Stronger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim dolar alın koyun kenara. Ne çiftliği ne haycancılığı ne tarımı. Bu yıl en iyi mahsul dolardır. Yerinde durmuyor.

Çok moralim bozuk. Ülke olarak batıyoruz. Batmaktan öte bağımsızlığımız bütünlüğümüz birliğimiz elden gidiyor. Elimizden birşey gelmiyor ve biz sadece seyirci kalıyoruz.
    Moralin bozuk olduğu belli benimde cok bozuk
    Ama ben dolar sahibi olmadim hele bu zamanda hic amam bence bu ülkeye en buyuk ihanettir bu zamanda dolar almak aramak
    Bu bir savaştır ben sonuna kadar savaşmaya bu ülke için canımı vermeye hazirmim gelsinler bakalim
    Buda benim düşüncem

dövizin (dolar, avro), devamlı artırılması, dolar borcu olan firmaları batırabilir, iflas ettirebilir.

sonuç, iş kaybı, çalışanların işlerini kaybetmesi demektir.

tarım ve hayvancılığı gelişmiş, ülkeler bu durumdan daha az etkilenir.

yiyecekleri, ithal eden ülkeler, daha çok etkilenir. fiyatlar artar.

çalışanların, ücretlerinin artırılmaması, ayrıca sıkıntıya sebep olur.

işçi ücretleri,memur maaşları, emekli aylıkları, uygun şekilde ayarlanmazsa, sıkıntı, daha da artar.

ayrıca, tarım ve hayvancılık ürünlerinin, fiyatları, özellikle, üreticilere ödenen fiyatların ayarlanması (artırılması) büyük önem taşır.

çiftçiyi, hayvan yetiştirenleri, bunaltmak, işlerinden soğutmak, telafisi mümkün olmayan durumlara sebep olur.

çok ince ayarların, zamanında yapılması, TL sıkıntısı yaratmamak, gerekir.

tok insanlar, ceplerinde parası olanlar, sıkıntılı zamanları daha kolay geçer.

yöneticilerin, işin gereğini, zaman geçirmeden, yapmalarında büyük fayda var.

ülkenin, doğal gaz, petrol ihtiyacı komşularından, dolara, avroya bağlı olmadan halledilirse, sıkıntı aşılır.

özel sektörün, döviz borçları, devletin kefil olduğu, döviz borçları, yeniden yapılandırılmalı, uzun vadeye, yayılmalı.

trakkulup.net

Alıntı vcc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok açık ve net birşey söyleyeceğim: Kaba yemin tamamını kendi tarlalarınızdan temin edemediğiniz sürece bu işten para kazanamazsınız.

20 litre verim az diye hesap yapmışsınız.Profesyonel olmayan hiçbir işletme o ortalamayı yakalayamaz.O hayvan ortalama senenin 6 ayı size süt verir.Cins süt ırkı olsa bile sene ortalamanız max 12-15 litreler civarı olacaktır.

Besi düşünebilirsiniz.Ama olmazsa olmaz ve vazgeçilmez şart kaba yemin kendi tarlalarınızdan karşılanması.Bu olmadan para kazanamazsınız,tuttuğunuz balık ürküttüğünüz kurbağaya değmez.
    Holstayn öldügü gun 20l sut verir
    Canini verir ama yine de sutu kismaz

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)