2018 Yeni Mahsul ayçiçeği Borsada 2,45 TL

Bugün Uzunköprü borsasında işlem gören 2 tonluk ayçiçeği 2,45 TL' den satılmış.

Muhtemelen yeni sezonun ilk ürünü olduğu için fiyat biraz yüksek tutulmuş. Ancak ilerleyen günlerde fiyatların yüksek olacağı hakkında ki ilk işaret gibi duruyor. Umarım yeni sezonda hem verimler hem de fiyatlar yüksek olur.

http://borsa.tobb.org.tr/fiyat_borsa.php?borsakod=5uz10

• Beğen
Tepkiler: İSMAİL TUTAR
O fiyatları hani görsek abi heleki gübre fiyatlarından sonra

Bu fiyatlar olmasa bile belki 2,1 - 2,15 gibi fiyatları görürüz kardeşim.

Dün kü paylaştığım konuda ithal ayçiçeğinin maliyetini yaklaşık 500 dolar olduğu yazıyordu.

Bu durumda ithal ayçiçeği 2,6 TL' nin üzerinde olduğuna göre fiyatlar biraz yüksek olur gibi geliyor.

Bence kimse satmasın o fiyatlara. Dolar fırlamış. 3 - 3.5 tl den satmadıkça malınızı satmayın. İyi bir şekilde muhafaza edin. Satarsanız elde edeceğiniz para ile gübre mazot ilaç tohum alamazsınız. Herşey fırladı. Herşey sakinleşene kadar beklemek en iyisi.

Bence kimse satmasın o fiyatlara. Dolar fırlamış. 3 - 3.5 tl den satmadıkça malınızı satmayın. İyi bir şekilde muhafaza edin. Satarsanız elde edeceğiniz para ile gübre mazot ilaç tohum alamazsınız. Herşey fırladı. Herşey sakinleşene kadar beklemek en iyisi.

Aynı düşüncedeyim.Dayanabildiğimiz kadar malımızı tutalım.3 tl nin altına vermeyin.

İlk ayçiçeği borsada
İlk ayçiçeği borsada
Edirne Merkez Musabeyli köyünden Basri Çetintaş'a ait 1 ton ayçiçeği, Kurbanlar Tarım Ürünleri Ltd. Şti.tarafından 3,00 TL/Kg fiyat üzerinden satın alındı.
2018 - 2019 hasat sezonunun ilk ürünü olan yeni mahsul Ayçiçeği satışa arz edilmek üzere Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) getirildi.

Edirne Merkez Musabeyli köyünden Basri Çetintaşâ€™a ait 1 ton ayçiçeği, Kurbanlar Tarım Ürünleri Ltd. Şti.tarafından 3,00 TL/Kg fiyat üzerinden satın alındı. Şirket yetkilisi ve ETB Meclis Üyesi Oğuz Kurban, yeni mahsul ayçiçeğini getiren üreticiyi kutlayarak bereketli bir yıl diledi.

Üyelerin katılımlarıyla gerçekleştirilen salon satışı sonrasında, ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk ve Meclis Başkanı Fedai Canım üretici Basri Çetintaşâ€™ı kutlayarak günün anısına plaket ve yüz litre mazot hediye etti.

ETB Yönetimi açıklamasında, yeni hasat sezonunun tüm üyelere ve üreticilere hayırlı olmasını diledi..

11 Ağustos 2018 Cumartesi, 07:50

Bugün Biga borsası na ayçiçeğimi götürdüm İlk ben götürmeme rağmen 2,00 tl fiyat verdiler döndüm geldim vermedim birde 40 km gidiş 40 ta geliş 80 km yol teptim traktör ile rutubet 5,70 çıktı

Sizin adınıza üzüldüm. Umarım ilerleyen dönemlerde daha yüksek fiyata satarsibiz.

Bu arada yağ oranı nedir, verimler nasıl?

Sizin adınıza üzüldüm. Umarım ilerleyen dönemlerde daha yüksek fiyata satarsibiz.

Bu arada yağ oranı nedir, verimler nasıl?

Borsada yağı ölçemiyorlarmis borsadan çıkınca yağlı tohumlar a gittim orayada üye olmam lazımmış tamam dedim olalım bi bakalım dedi memur ayçiçeği ne biçer iyi harmanlayamamiş dedi sen bunu rüzgar da bi savur öyle geleymisim alamazlarmış tamam dedim son umudumuzu da kaybettik evin yolunu tuttum