Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
27 sonuçtan 16 ile 27 arası gösteriliyor
    darende44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kandemir_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yamyam varmı bilmem de ben orda adamların köyunun icinde ahira girip video cekiyorum adamlar zenci ben beyaz adam bana gülerek konusuyor gayet nazik
    Gel bizim köylere zenciyi getir bi ahira girip video ceksin adamı çarmiha germezlerse bende bisey bilmiyorum bizim adamlar daha yamyam yav. Bizim köylerde ben ceksem video fotograf adam bize bile sinirlenip tepki gosteriyor zenciye neler yapmaz her hafta köy pazarına gidip resim video cekiyorum kimse bisey demiyor bi kere bi sebzeci gülerek ver bakim 100 dolar dedi şaka yaptı gayet nazikler. İnsanlar beni gorunce nasilsin sudanı begendinmi felan diye muhabbet kurmaya calisiyor hemen. Köy pazarının resimlerini de paylaşayim sizlerleEklenti 30053Eklenti 30054Eklenti 30055Eklenti 30056Eklenti 30057Eklenti 30058
    Aman öyle olsun yoksa buradaki algıya göre senin yaşın genç kazanda pişer sen etin de nazik olur bir oturuşta yerler ama öyle değilmiş
    Oralarda değişik Türkiye'de olabilecek bitki sebze tadını beğendiğin bir şeyler varsa tohumunu cebine koy Türkiye'de bana yolla ben bu tip şeyleri severim oralarda hirbit gdo gibi şeyler uğramamış tır sebzeler çok şekilsiz ama lezzetlidir
    Patateslerin cinsi ne acaba yazlık çeşide benziyor sante marfona orlo gibi
    Benim hayvandan çok tarım işi ilgimi çeker sebze meyve bahçe falan bu gibi videolar da çek hep hayvancilari düşünme

kandemir_06 teşekkür etti.

kandemir_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı darende44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aman öyle olsun yoksa buradaki algıya göre senin yaşın genç kazanda pişer sen etin de nazik olur bir oturuşta yerler ama öyle değilmiş
    Oralarda değişik Türkiye'de olabilecek bitki sebze tadını beğendiğin bir şeyler varsa tohumunu cebine koy Türkiye'de bana yolla ben bu tip şeyleri severim oralarda hirbit gdo gibi şeyler uğramamış tır sebzeler çok şekilsiz ama lezzetlidir
    Patateslerin cinsi ne acaba yazlık çeşide benziyor sante marfona orlo gibi
    Benim hayvandan çok tarım işi ilgimi çeker sebze meyve bahçe falan bu gibi videolar da çek hep hayvancilari düşünme
    Abi valla bende o cinsleri bilmiyorum ya şu aralar sebzelerin en kotu bide üstune usluk en pahali oldugu dönem. Çünkü cok yagmur yagiyor heryer çamur oluyor o yuzden su aralar sebze isi sıkıntı harici zamanlarda daha iyi oluyorlar. Tohum cinslerini bilmiyorum da sanırım yerli tohumlardır. Türklerden seracılık yapanlar var ama hicbirini tanimiyorum gorusmuyorum eger bi yerden denk gelirse tohum isterim verirse yollarım. Burada yetisen turkiyede olmayan şeyler türkiyede eksen buyumez mango cuafa meyveleri felan var da ektigine de değmez ben hiç yemiyom garip garip meyveler

darende44, guray teşekkür etti.

darende44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi valla bende o cinsleri bilmiyorum ya şu aralar sebzelerin en kotu bide üstune usluk en pahali oldugu dönem. Çünkü cok yagmur yagiyor heryer çamur oluyor o yuzden su aralar sebze isi sıkıntı harici zamanlarda daha iyi oluyorlar. Tohum cinslerini bilmiyorum da sanırım yerli tohumlardır. Türklerden seracılık yapanlar var ama hicbirini tanimiyorum gorusmuyorum eger bi yerden denk gelirse tohum isterim verirse yollarım. Burada yetisen turkiyede olmayan şeyler türkiyede eksen buyumez mango cuafa meyveleri felan var da ektigine de değmez ben hiç yemiyom garip garip meyveler
    Cinsi hirbitsee işe yaramaz burada var yetişen şeylerden değişik gördüğün dedim zaten illlaa iste demedim kendini mecbur hissetme
    Ama tarım videoları isterim denk geldiğinde kendini sıkıntıya sokma

kandemir_06 teşekkür etti.

Alıntı darende44 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cinsi hirbitsee işe yaramaz burada var yetişen şeylerden değişik gördüğün dedim zaten illlaa iste demedim kendini mecbur hissetme
    Ama tarım videoları isterim denk geldiğinde kendini sıkıntıya sokma
    Abi tarım videosu biraz zor çünkü tarım hep bana uzak yerlerde var. Kayda değer bi tarıma denk gelmiyorum. Ama denk gelirsem kesinlikle video cekerim tohum bulursamda yolluyacam.
    Burda yonca piyasası çok yukseldi körfez ülkelerine gidiyor tonu 400 dolara gidiyormuş diye duyduk su da tarla da o kadar bolki. Mazot 62 kuruş. Bide hep sıcak ya senede 10 bicim yapabiliyorsun da şuan icin hic yonca üretimi yapamam.
    İnternette buldum sudanda DAL grubun videosu bi incele istersen
    https://youtu.be/mbjLTft9D-0

darende44 teşekkür etti.

Serdar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi bu merak bana nerden geliyor ben bile anlayamadım sen nasıl anladın valla helal olsun kurban işi de fena iş degil baya kârlı bir iş ama biraz çevre gerekiyor ama yapılır gayet kolay bir iş. Abi sen etçi ırkların (şarole limuzin) dişi damizliklarinin ahırda bakılarak senede 1 kaliteli buzağı alarak kazanç sağlama işine nasıl bakıyorsun? İşciligi çok düşük olduğundan cazip geliyor. Süt işi iyi de biraz zahmeti çok. Birde pazarlamak bizim oralar için biraz zor.
    Bu güzel bilgiler için sağ ol kardeşim. Dediğin gibi etçi ırk dişi damızlık işini bende düşünüyorum. Sağma derdin yok, yoğun yemleme yok. Etçi ırkada ihtiyaç var. Bunları bi şekilde bizim üretmemiz lazım sürekli ithalle olmaz. İthalat tabiki yine olur ama bu işi yapan da iyi para kazanır. Yeterki kaba yemimizi sağlam yetiştirelim. Ben inanıyorum valla yapabileceğimize.

Alıntı Serdar17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu güzel bilgiler için sağ ol kardeşim. Dediğin gibi etçi ırk dişi damızlık işini bende düşünüyorum. Sağma derdin yok, yoğun yemleme yok. Etçi ırkada ihtiyaç var. Bunları bi şekilde bizim üretmemiz lazım sürekli ithalle olmaz. İthalat tabiki yine olur ama bu işi yapan da iyi para kazanır. Yeterki kaba yemimizi sağlam yetiştirelim. Ben inanıyorum valla yapabileceğimize.
    Yav abi 2500-3000 tl ye şöyle bir buzağı elde edeceğiz gayet güzel bence Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  FB_IMG_1533934957900.jpg
Görüntüleme: 46
Büyüklüğü:  88.0 KB (Kilobyte)

Serdar17 teşekkür etti.

Serdar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yav abi 2500-3000 tl ye şöyle bir buzağı elde edeceğiz gayet güzel bence Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  FB_IMG_1533934957900.jpg
Görüntüleme: 46
Büyüklüğü:  88.0 KB (Kilobyte)
    Bencede...

Abi valla saglam bir mesleginiz varsa elinjzde saglam bir zanaat iyi paralara calisabilirsiniz ama isci olarak türkiyeden gitmiyor eskisi gibi artik isci olarak hindistandan pakistandan gidiyorlar veya afrikadan turkler daha cok para istiyor cunku. Sudanda iyi bir paraya calisan isci ayda 60 70 dolara calisiyor yurtdisinda 500 dolara is buldumu deli gibi calisiuor 500 dolara yurtdisinda turku calistiramazsin adam en az 100 dolar kendi harcasa eve 400 dolar yollamak icin disari cikmaz kolay kolay
    Yok gidiyorlar bilgim var. Geçen hafta bazı arkadaşlar maldivlere gittiler. İlla afrika ülkesi demiyorum.

Alıntı Mehmets Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yok gidiyorlar bilgim var. Geçen hafta bazı arkadaşlar maldivlere gittiler. İlla afrika ülkesi demiyorum.
    Abi bizde idari personel üretim şefleri operatörler bitane mekanikci ve ascı türk kalanı sudanlı. Vasıfsız işcileri yerlilerden çözüyorlar çünkü bir türkün isteyeceği en az maaşa 15 20 sudanlı çalıştirırsin. Ama bir konuda ustalığa sahip olanlar iyi iş bulabiliyor aşçı olur mekanikci olur elektrikci olur...

Mehmets, yasindemiralay teşekkür etti.

Abilerim size daha evvel de birkaç tane video paylaşmıştim muhabbet konuları altında o videoları tek konu altında toplamaya karar verdim buradan videolara daha kolay ulaşabilirsiniz izledikten sonra beğenirseniz sevinirim saygılarımı sunarım

https://youtu.be/ExygDJHiKYs
    https://youtu.be/KREcS1RzmNg
    https://youtu.be/JNVMhMlzFfk
    https://youtu.be/C35JuVD1q7g
    Bu güzel bilgilere bir ek de ben yapayım: Sudan ve Güney Sudan ın kırsal kesimlerinde başlık parası inekle ölçüldüğü ve öden diği için inekler bu ülkelerde çok ciddi ticari meta. Bu nedenle hayvan hırsızlığı ve buna bağlı ölümle sonuçlanan çok kavga/saldırılar olur.

darende44, kandemir_06 teşekkür etti.

Abi bizde idari personel üretim şefleri operatörler bitane mekanikci ve ascı türk kalanı sudanlı. Vasıfsız işcileri yerlilerden çözüyorlar çünkü bir türkün isteyeceği en az maaşa 15 20 sudanlı çalıştirırsin. Ama bir konuda ustalığa sahip olanlar iyi iş bulabiliyor aşçı olur mekanikci olur elektrikci olur...
    Onu diyorum ben de vazıfsız değilim.

Alıntı Mehmets Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onu diyorum ben de vazıfsız değilim.
    O zaman abi bi iş kesin bulursun ama devamli arastir. Muhakkak bi is cikar.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)