TOHUMLAMA SORUNU

1 jersey ineğim 2 yildir tohumlama tutmuyor tohumlama yapiyorum 3 ay sonra boğaya geliyor ve duzenli 20 günde bir devamli tohumlamsam boğaya geliyor
2 isvec kirmisisi düvem 5 kez tohumladim tutmadi 20 gunde bir boğaya geliyor ve toplaminda 7 kez öğürsedi
Toplaminda 7 veterinere gozderdim iki hayvanida her biri ayri tedavi herbiriayri birsey diyor napcam bilemiyorum kesim vermek isdemiyorum 20180723_171139.jpg20180723_171125.jpg20180723_171114.jpg20180508_181035.jpg20180619_145319.jpg

• Beğen
Tepkiler: F1453
1 jersey ineğim 2 yildir tohumlama tutmuyor tohumlama yapiyorum 3 ay sonra boğaya geliyor ve duzenli 20 günde bir devamli tohumlamsam boğaya geliyor
2 isvec kirmisisi düvem 5 kez tohumladim tutmadi 20 gunde bir boğaya geliyor ve toplaminda 7 kez öğürsedi
Toplaminda 7 veterinere gozderdim iki hayvanida her biri ayri tedavi herbiriayri birsey diyor napcam bilemiyorum kesim vermek isdemiyorum Ekli dosyayı görüntüle 30111Ekli dosyayı görüntüle 30112Ekli dosyayı görüntüle 30113Ekli dosyayı görüntüle 30114Ekli dosyayı görüntüle 30115
Daeron tetramiX4 premiks analben anafoliksin em son verilen tedavideki ilaclar

Zor bir konu gerçekten
Bu hayvan doğada yaşasa yabani olarak yilda bir buzağı büyük ihtimal ilk baharda en iyi beslendiği dönemde doğurur
Vücut kimyasi programi böyledir
Besleme konusuna dikkat çekmek isterim
Hayvanın doğasına müdahale ediyoruz aldiğımızi verebilyormuyuz hayvana
Doğada belli yavrusuna bakacak oda en iyi beslenme ilk baharda ilk baharda doğum
Ama biz yüksek verim istiyoruz bu yüksek verimi alırken nasıl hatalar yapıyoruz ki bu sıkıntı oluyor
Ben beslemede istikrara dikkat cekmek isterim
Sen bu forumu iyi takip ediyorsun başarılı olanları biliyorsun
Başarılı olanlar rasyonlu istikrarlı bakıyorlar hayvanlarina
Bilgili besliyor
Yem depolari hem kaba hem kesif yem
Bütün yemler bir yıllık yenisi çıkıncaya kadar var yem de değişiklik yok istikrar var
Yemde o bitti yerine bu bu bitti yerine başka olmuyor başarılı olanlarda
Bu saydıklarım bir sebep
Tabi irkta önemli aynı sürüde ayni şartlarda biri tutuyor biri tutmuyor
Burdada genetik ozellikler soy bu bilgiler hani inceliyoruz ya boğaların genetik özelliklerini 100 tane kızı incelenmiş
Birde hastalık konusu var onuda iyi veteriner çözer
Aklima gelenler şimdilik

Zor bir konu gerçekten
Bu hayvan doğada yaşasa yabani olarak yilda bir buzağı büyük ihtimal ilk baharda en iyi beslendiği dönemde doğurur
Vücut kimyasi programi böyledir
Besleme konusuna dikkat çekmek isterim
Hayvanın doğasına müdahale ediyoruz aldiğımızi verebilyormuyuz hayvana
Doğada belli yavrusuna bakacak oda en iyi beslenme ilk baharda ilk baharda doğum
Ama biz yüksek verim istiyoruz bu yüksek verimi alırken nasıl hatalar yapıyoruz ki bu sıkıntı oluyor
Ben beslemede istikrara dikkat cekmek isterim
Sen bu forumu iyi takip ediyorsun başarılı olanları biliyorsun
Başarılı olanlar rasyonlu istikrarlı bakıyorlar hayvanlarina
Bilgili besliyor
Yem depolari hem kaba hem kesif yem
Bütün yemler bir yıllık yenisi çıkıncaya kadar var yem de değişiklik yok istikrar var
Yemde o bitti yerine bu bu bitti yerine başka olmuyor başarılı olanlarda
Bu saydıklarım bir sebep
Tabi irkta önemli aynı sürüde ayni şartlarda biri tutuyor biri tutmuyor
Burdada genetik ozellikler soy bu bilgiler hani inceliyoruz ya boğaların genetik özelliklerini 100 tane kızı incelenmiş
Birde hastalık konusu var onuda iyi veteriner çözer
Aklima gelenler şimdilik
Cok saol abi 7 veterinerden 1 tane bile cözüm bulamadi cok iyi diye onerilen en son ki vetr.de antibiyotik verib gitti usdeki veridiği ilaclar mevcut from dan onerileri okutuyorum 1 tanesi bile uygulamiyo benim enjeksiyon tercubem var damar yolu haric damar yolu ve ic mudahale olunca yarim kaliyorum napabioceğim tikandim kaldim boğ da yok mecburyetde olunca umut deryasi vetr.vetr geziniyorum

Cok saol abi 7 veterinerden 1 tane bile cözüm bulamadi cok iyi diye onerilen en son ki vetr.de antibiyotik verib gitti usdeki veridiği ilaclar mevcut from dan onerileri okutuyorum 1 tanesi bile uygulamiyo benim enjeksiyon tercubem var damar yolu haric damar yolu ve ic mudahale olunca yarim kaliyorum napabioceğim tikandim kaldim boğ da yok mecburyetde olunca umut deryasi vetr.vetr geziniyorum
Ben tecrubemi yazdım zor konu sorun sadece veteriner değil diğer sebeplerde önemli

Toplaminda 7 veterinere gozderdim iki hayvanida her biri ayri tedavi herbiriayri birsey diyor napcam bilemiyorum kesim vermek isdemiyorum

Hocam eğer ineginizde rahim içi iltihaplanma varsa dol tutmama sorunu olabilir vede bunun iltahap kurutucu ilaci kullanabilirsiniz iyi veteriner hekime danışın derim