New Holland TT4.55 Rampada Bayılma ve Arka Tarafdan Uğultu Tarzında Ses Sorunu

25.05.2016
3,693
3,486
27
Niğde

Selamün Aleyküm abilerim kardeşlerim. Öncelikle traktör benim değil. Bir arkadaşımın konuyu benim açmamı istedi. Kendisi konuyu takip edecek ve mesajlarınıza cevap verecektir. Soruna gelecek olursak:

Traktörüm 2016 model New Holland TT4.55 4X4 kabin klima powershuttle sürüngen vitesli 500 saatte çekişinden hiç memnun değilim kısa bir rampada arkasında boş römork ile 5-6 devir düşüyor 300 saatte iken traktörün mazot hortumunda plastik parça gördüm çıkardım çok az mazot gidiyordu çıkardıktan sonra çekişinde artış oldu ama çok bir artış değil traktör 500 saatte ve 800 litreden fazla yakıt yaktım traktörün garantisi 4 ay sonra bitiyor bu traktöre nasıl bir çözüm önerisi sunarsınız?

[video=youtube;QKzReBaGG7A]https://www.youtube.com/watch?v=QKzReBaGG7A[/video]

Birde traktörun arka tarafından uğultu tarzında bir ses geliyor servise soruyorum kendi sesi diyor ama diğer TT4 traktörlerde yok birde bu konu hakkında nasıl bir çözüm önerisi sunarsınız?

[video=youtube;DtsYH6weFqM]https://www.youtube.com/watch?v=DtsYH6weFqM[/video]

Motor sağır kalmış.Devirsiz kullanılmış olabilir, pullukta 2200 devirle sürüm, silajda, rotovatörde, 540 devirle çalışıp motorun açılması gerekir.

traktör 500 saatte şu ana kadar 840 litre falan yakıt yaktı ya da daha fazla hemen hemen tam gaz kullandım çoğu ortamda yolda oldukça seri traktör ama rampada yürümüyor başka bir çözüm önerin var mı

55 hp den bekenen nedir yokusu 5 ton ile songaz bayilmadan nasil ciksin

Römork boşmuş abi dolu değil. Bizde bunun 50 hp si var. Traktörün kendi ağırlığı 2500 kg römorkun ağırlığı 1200 civarı 3 ton elma yüklü rampaları 23-24 gaz arasında çıkıyorum. 4.viteste 4.5 5 ton yük ile 22 gaz ile çıkıyorum. İlk 100 saatteki veriler bunlar şuan 269 saatte bakalım bu sene nasıl olcak rampa performansı.

Tam araştırıp ilerde bir gün almaya karar verdiğim traktör.

İlginçtir bazı kullanıcılar sizin gibi şikayetçi bazıları da çok memnun.

LDA nedir bilmem fakat çok bahsediyorlar.

traktör çok iyi güzel frenleri on numara konfor on numara çekiş zayıf ve yakıt çok almak istersen 65 veya 75 al 50 ve 55 in 4x4 üne bu gövde ağır geliyor tek çeker alırsan eyvallah birde 50 yada 55 4x4 de kabin klima olursa çekiş hiç yok 50 veya 55 4x4 alacaksan da pompayı açtır

2017 4×4 kabinli klimali powersatil li TT4.55 sahibiyiz.
Sifir aldik.aldigimizda cekisinden bizde memnun degildik. 54 c miz var.rampalarda ve ciftte o kadar cekmiyo bayiliyodu, 4-10 numara pullugu takviye 4 le zar zor cekiyodu.
Tavsiyeler uzerine 120 saatte servisi zorla ikna edip pompayı söktürdük ve pompacıya goturduk. LDA yı aktiflestittirdik.
Su an bayilma söz konusu degil. 4-10 numara pullugu 4-11 ünlü tam otomatik pullugu seri 1 ile istedigin derinlikte sürmek sürmek sartiyla cekiyo.
4 lu pullukla Dekara 2 litre yakiyoken su an 1.4 litre yakiyo...
LDA yi aktiflestirmezseniz tat alamazsiniz.