Ford 3610 diferansiyel

Arkadaşlar 3610 ford traktörüm var arka diferansiyeli hama yapmayı düşünüyorum arka T kısmını disk fren ve cer dişlisi için nerden bulabilirim hema diferansiyeli yardımcı olurmusunuz [emoji780] IMG_0016.JPG

• Beğen
Tepkiler: osmanli
Kovanlarin uzunlugu kisaligi onemli degilki arka gobek sadece semer cikintisindan baska farki yoktur ben bu isi cok arastirdim cokda parmakla gosterilecek ustalarla gorustum evet bu mumkun zaten eskisinden cikan parcalar kullanilmiyor arka kovanlari balatalar ceer dislileri ve akislerle dolu alabilirseniz isiniz cok kolay fakat konyada cok fiyat cektiler 5 bin tl ye maal oluyor bana bos kovanin tekine o zaman 900 tl fiyat cektiler eskileri ile takas etmiyorlardi.balata komple takimlari 1500 tl yi geciyor ceer dislileri ve akislerin hesabini yap iste. Fakat cok güzel uyum sagladigini biliyorum 55 lik hemalarin fren kavrama ve cekileri 3610 dan cok farkli fakat 3610 un motor hayvan gibi güclü oldugu icin ve cok orantisiz bi sanzumana sahip zorlamaya basladigin zaman istavroz puluda aynamahrutide talaş gibi oluyor fakat... ceerli difransiyal sanzuman ve motor uyumunu o kadar guzel ayarliyorki ne motoru yoruyor nede difransiyal zarar goruyor cunki ayna mahrutiye yansiyan zorlanma 3/1 e denk geliyor. Eger imkaniniz varsa mükemmel sonuc alinabilir biz yillarca ford kullandik haladaha hayranim forda ve hatta idda da edebilirim 55 beygir gucunde yıkamayacagi makina yoktur. 3610 un nakliyesi zulum gibidir her traktor yarisamaz fakat cok seri bi sanzumana sahip oldugu icin tarla ve agir islerde arka zayıf kaliyor. Gucune diyecek hic bir sey yok taktigin pullugu cekiyor fakat arka ceersiz oldugu icin zayif kaliyor

• Beğen
Tepkiler: osmanli
iyi günler 3610umuza turbo takdırmayı düşünüyoruz hazır turboya girmişken difransiyelide değiştirelim dedik hangi marka model diferansiyel öneriyorsunuz tam olarak?
Kendi 3000lik traktörüme farmtrac kovanı uyguladım 45 yada 60 modelinin kovanları uyum sağlıyor. Orijinal ayna mahrutini kullanmak isterseniz yeni kovanlarda ufak bi işlem yapmak gerekiyor. 2021 yılında 7000₺ kovanlar + 1000₺ ayna mahruti= 8000₺ maaliyeti olmuştu bugünün maaliyetini siz hesap edin. Tavsiyem yapacağınız masrafları traktör üzerine ekleyip orijinal turbolu modelli bir traktör almanız olur.

Resimler ve ekler

• 0940ABD4-DF07-46A9-A5CC-13C76642FCAF.jpeg
    0940ABD4-DF07-46A9-A5CC-13C76642FCAF.jpeg
    184.1 KB · Görüntüleme: 88