ERKUNT YAKIT TESTİ

: ERKUNT YAKIT TESTİ

POYRAZLI SALİH link=topic=1236.msg10007#msg10007 date=1203177809' Alıntı:
MUSTAFA SEN BİR HAFTA TRAKKULÜP E UĞRAMADA MSJ SAYIMIZ AYNI OLSUN BEN SANA YETİŞMEYE ÇALIŞTIKÇA SEN DAHA FAZLA ARA AÇIYORSUN
SENİN MSJ SAYIN 1612
BUNUNLA BERABER BENİM MSJ SAYIM 1116

Arkadaşım, mesaj sayısı hiç önemli değil. Benim imzamdaki yazıyı okursan anlarsın. Ben sitede kimin mesaj sayısını yükseltmeye çalıştığını, kiminde paylaşım için mesaj yazdığını biliyorum. Bizim amacımız hizmet, varsın olsun beni geçin önemli değil. Eğer siteye seninle aynı gün üye olsaydık sen beni geçerdin zaten, sen üye olduğun zaman benim mesaj sayım fazlaydı. Ama dediğim gibi hiç önemli değil benim için mesaj sayısı, benim için samimiyet önemli. Mesaj sayısını yükseltmek için çaba harcamayın, güzellik için çaba harcanırsa doğal olarak mesaj sayında yükseliyor.

Ynt: ERKUNT YAKIT TESTİ

ali ersin 266G link=topic=1236.msg104339#msg104339 date=1228426059' Alıntı:
O SINIFTAKİ HİÇ BİR TRAKTÖR DÖNÜMDE 1 LİTREDEN AZ YAKMAZ!!!
1 litreden az yakmıor ztn Nımet 70 4*4 var en az 1.25- en fazla 2litre yakıyor topraga ve tarlanın seklıne gore deısıyor ama nadasta cekısı güzel bu yakıt testıne bende karsıyım cunku yanlıs bılgı verıyorlar

o test öyle yapılmaz dümdüz yer .kovalar gibi tarla sürülmez .yer düz olur, rampa olur, bayır aşağı olur ,yer kum olur ,kepir olur vs vs..........güz sürümü olur bahar sürümü olur yakıtta ona göre değişir. Trala sürüyorum diyorsan 2 litreyi gözden çıkaracaksın dönüme gerihi hikaye.

araç kitapçıklarına baktığınız zaman hangi model olursa olsun 90kmde ruzgarsız ortamda hava dırencı olmadan standart lastiklerle surtunme payı en aza indirilerek olcum yapılır ve arac uzun yolda bu kadar ortalama yakıyor denir standart bi toprak cesidimi var standart hava sartlarımı var neye dayanarak bu olcum yapılıyor motor sökülür voland cıkışına tork konvertoru baglanır ve torka dırenc verilir yağ ile basınc altında motor zorlanarak 22 derecede standart sıcaklıkta olçum yapılır egzoz gazına varsa turbo basıncına bakılır ve 1 dakıkada 1500 devirde yaktıgı yakıt öyle hesaplanır 1500 dd 14 numara 3lu alpler ile cift surdum 32 derece sıcaklıkta erkuntla 2 litrenin altına düşmedi hadi bakalım işte test bu gerisi nerde ya 4lu 14 numara taksaydım

saygılar