Ambargo Mısır Tohumunu Etkiler mi ?

Mevcut konuları okumadan konu açmak ne kadar mantıksız ise, bizim ABD'den satın alacağımız Mısıra ek vergi koymamız da bir o kadar mantıksız. Nişasta Bazlı Şeker gibi bir durum söz konusu iken Mısıra vergi filan koyamazlar, değişen bir şey olmaz.

Gübre fiyatına yansıyan yükseliş tohumda yaşanır mı bilinmez ama Pioneer Dupont tarafından üretiliyor ve Dupont'un Adana'da tesisi var. Muhtemelen dağıtım da buradan yapılıyor.

Mevcut konuları okumadan konu açmak ne kadar mantıksız ise, bizim ABD'den satın alacağımız Mısıra ek vergi koymamız da bir o kadar mantıksız. Nişasta Bazlı Şeker gibi bir durum söz konusu iken Mısıra vergi filan koyamazlar, değişen bir şey olmaz.

Gübre fiyatına yansıyan yükseliş tohumda yaşanır mı bilinmez ama Pioneer Dupont tarafından üretiliyor ve Dupont'un Adana'da tesisi var. Muhtemelen dağıtım da buradan yapılıyor.
Bugun alinan kararlar icinde misira da ek vergi geldi. Uygulamada su an yani. Ama kullanim alani farki ile alakali ambargo uygulanmama gibi bir durum da olabilir. Mevcut konular icerisinde Abd menseeli Misir tohumlari ile alakali bir paylasim varmiydi gormedim ?

22 kalem ek gümrük vergisi getirilen ürünler içerisinde Buğday ve Mısır yok. En çok ithal ettiğimiz ürünler arasında yer alan Buğday ve Mısır'a ek gümrük vergisi uygulanabileceğini düşündüren nedir acaba?

"Türkiye, bu ek vergiyle ABD'den yapılan motorlu araç ithalatından 30 milyon dolar ek gelir bekliyor." Şu paragraf bile çok acı, devlet ek gümrük vergisini misilleme olarak yapmıyor, fırsat bu fırsat az da burdan alırız der gibi olmuş.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca