AKARYAKITA ZAM 16/08/2018

Akaryakıt ürünlerinde fiyat artışı;

Tüpraş çıkış fiyatlarında meydana gelen yükseliş nedeniyle 16/08/2018 tarihinden itibaren pompa satış fiyatlarına yansıtılmak üzere

Motorin’de 54,
Benzin’de 59,
Otogaz’da 34 kuruş/litre

Artış gercekleşmiştir.

Son dakika haberi... Akaryakıta bugünden itibaren ÖTV zammı geldi. Benzin ve motorinde pompa fiyatı yüzde 9 artacak. Buna göre benzin 50 kuruş, motorin 45 kuruş ve LPG de 30 kuruş zamlandı. İstanbul'da benzinin litre fiyatı böylelikle 6.80 - 6.85 TL aralığına çıktı. Motorin 6.20, LPG ise 3.80 civarından satılacak. Bugün yayımlanan karara göre 95 oktan kurşunsuz benzin için daha önce litre başına 1.4920 TL olarak uygulanan özel tüketim vergisi 1.9944 TL'ye yükseltildi. Aynı kararla motorinde ÖTV litre başına 0.9049 TL'den 1.3610 TL'ye yükseltildi. Öte yandan, eşel mobil sistemde ise değişiklik yapılmayacak. Bundan sonra gelecek zamlar ÖTV'den indirilmeye devam edecek. Devletin eşel sistemle feragat ettiği vergi 5 Ağustos itibarıyla 1.75 milyar TL olmuştu

Kaynak : https://www.haberturk.com/son-dakika-benzin-ve-motorine-otv-zammi-2105251-ekonomi

Hayırlı olsun. 3 gün önce köye haber gönderdim mazot alın fıçılara diye 130 Litrenin üstünü vermediler. Ekim zamanı yakacağımı peşin peşin alacaktım olmadı. Sabahtan öğleye kadar da satış yapmadılar. Şimdi satarlar artık.

• Beğen
Tepkiler: M.İçli

Keşke şikayet etseydiniz

Kendi adıma; Tanıdık esnaf, tankerim Mersin Liman'da yakıt vermiyorlar, olanı da 200-300 versem birşey kalmayacak diyor. ee hadi tamam, seni mi kıralım diyorsun.

Dışarıdan gelen insan adına: Dağ başımı burası derler ya, aha işte tam da öyle bir yer. Bugün de öğleye kadar yaylacı, tatile gelen kişilere 30-40 LT bile vermediler, yakıt yok demişler.

• Beğen
Gayet iyi biliyorum, şişen şişti ama şimdilik gaz ile gidiyor. Ekim ayını çıkarmaz bu ekonomi, yerel seçime varmaz.

Ben bu yerel seçimlerin zamanında yapılmayacağını, aynı başkanlık seçimi gibi "baskın erken seçim" ile öne alınıp en geç Aralık ayında yapılacağını tahmin ediyorum.

Evet.. Ekim ayı itibarı ile şartlar çok daha zor olacak. Ama bunu bizim millet anlayana kadar bir 3 ay geçer. O yüzden Aralık bile kurtarır. Çünki İstanbul ve Ankara belediye başkanlıkları hayati önem taşıyor.

Yaşayıp göreceğiz.

• Beğen
Recep aga devrim bey sosyal medyayi ve google cok iyi kullanan bir arkadasimizdir. Uyelik tarihinize bakacak olursak devrim ozturk un yedek hesabi gibisiniz. Siz devrin ozturku ozenle takip etmeye devam edin.
Ama biraz ağzı düzeldi eskisi gibi değil bir ara tekrar cozuttu forumda paylaşımları denetimle yayınlandı zanlımca sonra tekrar düzeldi [emoji23][emoji23]
Kes kopyala yapıştır devam

Recep aga devrim bey sosyal medyayi ve google cok iyi kullanan bir arkadasimizdir. Uyelik tarihinize bakacak olursak devrim ozturk un yedek hesabi gibisiniz. Siz devrin ozturku ozenle takip etmeye devam edin.

Bak... Sen ve gereksiz biri daha beni sıkı sıkı takip ediyorsunuz.
Takip edin kutlarım ama bir sorun var.
3 cümleden fazla okuyunca, algılama yeteneği düşüyor.
(3 CÜMLE İLE ANLATTIM Kİ, SİZDE ANLAYASINIZ)

Bak... Sen ve gereksiz biri daha beni sıkı sıkı takip ediyorsunuz.
Takip edin kutlarım ama bir sorun var.
3 cümleden fazla okuyunca, algılama yeteneği düşüyor.
(3 CÜMLE İLE ANLATTIM Kİ, SİZDE ANLAYASINIZ)
Gercek adiniz ile yazmiyorsunuz. Internetten copy paste yapip gelip burda ahkam kesiyorsunuz. Her soruya verecek bir cevabiniz illaki var ama soru sormuyorsunuz. Green kart ile floridaya siz de yerlesin bence. Yazdiklariniz özgun degil. Bana faydasi hic yok. Okumuyorum. Arkadaslarin paylasimlari arada kayniyor. Dun misir tohumu paylasimimin altina da baska nick ile geldin yorum yazdin.