MF 5430

2016 model 300 saatte new hollland td90 üstüne 107 bin verip sifir Massey Ferguson 5430 aldık gerçi kullanmak nasip olmadı daha 10 saat yaptik ama massey ferguson farkı var en azından tarlada ve yolda daha rahat. Fiyat nasil acaba bide dikkat etmem gereken bi nokta varmı 20180816_204910.jpg

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
2016 model 300 saatte new hollland td90 üstüne 107 bin verip sifir Massey Ferguson 5430 aldık gerçi kullanmak nasip olmadı daha 10 saat yaptik ama massey ferguson farkı var en azından tarlada ve yolda daha rahat. Fiyat nasil acaba bide dikkat etmem gereken bi nokta varmıEkli dosyayı görüntüle 30203
Şu sıralar fiyatlar biraz karışık dolardan dolayı ama traktore bakarsak kırmızı herşeyden üstün iyi günlerde kullanın

• Beğen
Tepkiler: msevim40
Hayırlı olsun.
Ama yinede 107 bin lira ikinci el çok harika ikinci bir traktör alınabilirdi...

Bu 1000 dönüm ya da 50 dönüm farketmez bence benim iyi bir işim var bunun yanındada 250 dönüm sulama yer işliyorum arazilerin bir kısmını satın aldım çoğunluğu kira zaten yorgun oluyorum bunun üstüne bazı günler sabaha kadar çalışmak zorunda kalıyorum çocuğuma ayırmadığım vakti tarlaya ayırıyorum ben şimdi 200 bin verip beni yormayacak konforlu bir traktör alsam çok mu zaten çiftçilikten geçinmiyorum ordan kazandığımın tamamını tekrar oraya gömsem kim ne karışabilir ki?

Ayrıca bunun sonu yok 107 bine 2 tane 90.80 alırdın hadi onada gerek yok 50 bine 2 tane 265 alırdın ona gerek yok 265 yerine 2 tane 148 alırdın vs vs gider bu kimin gönlünde ne varsa allah onu versin tüm çiftçilerimiz rahat etsin.

Bu 1000 dönüm ya da 50 dönüm farketmez bence benim iyi bir işim var bunun yanındada 250 dönüm sulama yer işliyorum arazilerin bir kısmını satın aldım çoğunluğu kira zaten yorgun oluyorum bunun üstüne bazı günler sabaha kadar çalışmak zorunda kalıyorum çocuğuma ayırmadığım vakti tarlaya ayırıyorum ben şimdi 200 bin verip beni yormayacak konforlu bir traktör alsam çok mu zaten çiftçilikten geçinmiyorum ordan kazandığımın tamamını tekrar oraya gömsem kim ne karışabilir ki?

Ayrıca bunun sonu yok 107 bine 2 tane 90.80 alırdın hadi onada gerek yok 50 bine 2 tane 265 alırdın ona gerek yok 265 yerine 2 tane 148 alırdın vs vs gider bu kimin gönlünde ne varsa allah onu versin tüm çiftçilerimiz rahat etsin.
Aynen dedigin gibi hocan senede 400 500 donum yer ekiyoz ama ögretmenim ben bu isten gecinmiyom biraz daha borcu var onu kapatayım daha buyugunu alacam sonucda burdan gelenle gecinmiyom

Soğuk çalıştırma da, motor beyaz dumanı kesene kadar ısıtmanız gerekiyor.
Motor ısıtma dizayn tercihleridir.
2 C-D vitesler pulluk vitesleridir.Motor yük dengeleme devri 1800 rpm 'dir.
MF 5445-5455 seride 2000 rpm motor yük dengeleme devri vardır.
Hidrolik hassasiyetleri çok güzel çalışan bir seridir.
Rampa arazide 5455 in vites düşme eğilimi daha azdır.
NH TD serisi 4*3 tekerle çekiş yaptığı için yaş sürümde iyi çalışan bir traktördür.
Traktör kısa oluşundan dolayı ve ön kepçe aparatı kullanılmadığı zaman kuru zeminlerde zıplama eğilimi olur.
Tekerleri çapraza veren modeller ise yaş sürümde maalesef başarısız kalıyor.
MF 5400 seride karlı yol tırmanışında arka tekerler teke düşer.
Dyna^6 modeller tarlada daha atik çalışabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Husam1919