Nh tt 50 çift çekere hangi pulluk?

Selamunaleykum arkadaşlar,icara verdiğimiz arazileri bu sene sırf iddia için kendim uğraşmayı düşünüyorum,pulluk almak gerekiyor ama her kafadan farklı ses çıkıyor,sizin önerileriniz kaç numara kaçlı pulluk marka ne tavsiye edersiniz?

4x4 en güzel numarası ürettiği gücü toprağa daha çok aktarmak
Bende Malatya Darende denim sizin Gürün ilcenizin hemem arkası foton 504 traktörüm var 50hp 3/14luyu götürüyor ama ona genelde pulluk kullanmıyoruz ama tabi bizim bölgede böyle oluyor toprak yapınız farklı olabilir
Birde şu var bizim iç Anadolu bölgesinde şimdi tarla sürülmez mecbur kalmadıkça bir yağmur yağar Eylül Ekim ayı gibi toprak sürülüp güz aktarması denilir yerine bahar bideri ekilir nohut fiğ yazlık arpa gibi
Siz yine de etrafinizdan emenet alıp bir deneyin ona göre karar verin

Selamunaleykum arkadaşlar,icara verdiğimiz arazileri bu sene sırf iddia için kendim uğraşmayı düşünüyorum,pulluk almak gerekiyor ama her kafadan farklı ses çıkıyor,sizin önerileriniz kaç numara kaçlı pulluk marka ne tavsiye edersiniz?

TT 50 nin 4x4 ün arka lastiklerinin ebatı 380/85r28 (14.9r28) dir. senin traktörün arka lastik genişliği 38 cm dir. traktörün çizide rahat gidebilmesi için (1 inç = 2.54 cm dir) yani 38/2.54=14.9 inç yapar yani yakıttan tasarruf için lastik izinide en iyi şekilde 14 inç 3 kulaklı pulluk kapatır istersen derin sürümde yapabilirsin ama küçük inç çok kulaklı alırsan traktörü biraz kastırır hem derin sürümde tıkanma yapar çok iyi devirmez. toprağınız çok sert değilse kesinlikle tavsiye ederim. alpler 3 kulaklı 13 inç veya 3 kulaklı 14 inç rahat işini görür.