Dolar 6.750 hayırlı olsun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Demekki doğru yere basmışım ki ses geldi ...Bilgi ve birikimlerinizi de keşke bu kadar hevesle paylaşmış olsanız da sayenizde eksiklerimi giderip ülkemize 1 krs daha fazla katma değer katabiliyim ...

Öncelikle ben Ciftci degilim.Ögretmenim ve ayni zamanda Galericiyim!!!SÜDHARZ Automobile diye yazarsan sayfami bulabilirsin.Ailem Ciftci Hemde iyisinden bende 24 yasima Kadar ciftcilikle hasir nesirdim.Ben partici degilim.Buradaki arkadaslarin yazmis oldugu her bilgiyi-deneyimi sonuna kadar okuyorum.Vede taktir ediyorum.Burasi tarim ve hayvancilikla ilgili bir site.Ama bazi arkadaslar hep ayni davulu caliyorlar.Birakin partiyi-purtiyi siz isinizden daha nasil fazla gelir elde edebilirim diye onun hesabini yapin.Haaa katma degere gelince hic o hesaba girme!Ezer gecerim!!!

Almancı konuştu! Konuşursun tabi lale, euro 7,65 oldu...

Nasıl iyi oldu dimi? İçin için sevinç çığlıkları atıyorsundur şimdi. Utanmadan da hala girip bu konuya yazabiliyorsun ya bravo. Tabi avukatlık mesleği ile haşır neşir olan birisinde de çok fazla birşey beklememek gerekir.

Kusura bakmayın beyler şimdi bu fiyatlara isyan eden arkadaşlarımızın yarısı 3 ay önce bu adamlara oy attı.

Yıllarca bağırdık bu gidiş gidiş değil, hiçbirşey üretmeden sürekli hazır olanı satıp yiyoruz, gün gelecek asfaltın, betonun yenmeyeceğini göreceksiniz, sadece inşaat sektörü ile ülke dönmez, bu adamlar tarımı bitiriyor, içeriden oy alayım diye herkesle kavga edilmez, dış politikada kabadayılık sökmez, böyle devlet yönetilmez diye... Anlatamadık.

Milyarlarca dolar özel sektör ve kamu dış borcu var, bu borçların nasıl ödeneceğini kimse bilmiyor. Dolar euro ne seviyeye gelecek kimse kestiremiyor.

Ha iyide bir haberim var hepimize; reis yeni saray yaptıracakmış. Haydi verin mehteri, hüloggg çekelim!

Reisin ağzından;

Çünkü otağı Sultan Alparslan oraya kurdu, biz de varisleri olarak oraya böyle bir otağ kuralım inşallah. Bugün vali ve belediye başkanımızla görüştük. Onlar 1071 metrekare yer düşünmüşler. Dedik olmaz. 1071 metrekare oturum alanı olur, en az 5 dönüm ve çevre düzenlemesiyle. Belediye başkanımız da coştu, ‘en az 10 dönüm’ dedi. Bu bir işaret fişeğidir, inşallah sonu da hayır olur.*

Devletin her düstügü zor durumdan sizin gibiler daha fazla yararlaniyor en azindan elestirebilecek bir konu buluyorsunuz!Inan ki biz sizin gibilerden bu devleti on kat daha fazla düsünürüz.Ben gecen hafta 9500 euro bozdurdum 6.42 liradan peki sen ne yaptin?Devlet zorda ise elini tasin altina zokacaksin.Pelikan gibi agzini acip bir seylerin bedavadan mideye inmesini beklemiyeceksin!Fetva vermek bedava.Ama Trump i dost olarak görmek daha bedava olsa gerek.

Devletin her düstügü zor durumdan sizin gibiler daha fazla yararlaniyor en azindan elestirebilecek bir konu buluyorsunuz!Inan ki biz sizin gibilerden bu devleti on kat daha fazla düsünürüz.Ben gecen hafta 9500 euro bozdurdum 6.42 liradan peki sen ne yaptin?Devlet zorda ise elini tasin altina zokacaksin.Pelikan gibi agzini acip bir seylerin bedavadan mideye inmesini beklemiyeceksin!Fetva vermek bedava.Ama Trump i dost olarak görmek daha bedava olsa gerek.
Yararlanıyor derken? Asıl devlet bizden yararlanıyor. Yok pahasına mal satıyoruz, zor şartlarda üretimi nasıl sürdürebiliriz diye düşünüyoruz. Sürekli nerden kısalım diye düşünüyoruz. Markete gittiğimizde bir paket çekirdek alırken bile düşünüp vaz geçecek seviyeye geldik. Geçen sene 1500 lira olan gübre şuan 3200 lira. Çiftçinin ürettiği hangi ürün %110 zamlandi anlatsana bana...

Almanyadan konuşmak kolay hocam, bunu daha önce defalarca tartıştık...

Biz pelikan gibi beklemiyoruz emin ol, yağmur yağsın da tarlaları hazırlayalım diye bekliyoruz. Bu şartlar devam ederse çiftçinin %20 si seneye ekemez, hersene de bu oran artar. Sonra olmayan dolarımızı yine ithalata veririz.

• Beğen
Tepkiler: Stronger
Bu konulara yazmamaya çalışıyorum
Kizsamda sinirlensemde
Kaldi ki TrakKulüp ün cizgisi az çok bellidir
Bu çizgi belgesel tadinda dinlendirici
Bu tür konularda arkadaşları kirmadan yazmak zor iş
En iyisi bu kapidan girerken siyasi görüşlerimizi kapida birakmak böyle daha güzel
Hani güvenlik kapida herkesin üzerindeki silahı alir içeride kimsede silah olmaz öyle
Ama içeride herkes silhla dolaşınca bir çatırtı başlayınca katliyam oluyor
Bu konular yapıcı olsa tamam
Çoğu zaman yıkıcı oluyor

Neden 5 tl ilken bozdurmadın birde niye dolar aldın ülkenin parasına güvenin yokmu

Arkadaşlar konuyu hiç bir şekilde parti davası olaral yok şu parti yok bu parti olayına girmeden açtım.Şimdi bırakın parti davasını olan olaylara gözlüğünüzü çıkarıp bakın.Ben bilmem arkadaş yok zamanında şunlar yapılmış yok şu olmuş bu olmuş.Bırakın eskileri bu forum çiftçilerin paylaşım yaptığı forumsa bizi gübre fiyatları mazot fiyatları ilgilendirir.Şimdi asıl konu.Bu girdilerle biz nasıl ekicez nasıl çarkı döndürecez.Hepimizin çoluğu çocuğu var belli bir yatırımımız var alet edevat traktör.Bunlar basit şeyler değil.Devletin elinde olan gübre fiyatlarını geri çekmesi gerekir ne olursa olsun.Şimdi bu fiyatlarda ve daha fazlası olursa bu sene gübresiz ekilen hububat nasıl verim yapacak.Önümüz sene bu ülke hububatta ithalat rekoru kırar.10.000.000 ton hubbat ithatlat ederse şaırmıyanın.Yarı yarıya rekolte düşer.Ekmeyenler olacak ekerken gübresiz ekenler.düşünemiyoırum bile neler olacağını.Ülkemiz tarımda açlığa ve sefelete adım adım gidiyor.

Şimdi bir ülkede tarım yapabilmek için gübre ve mazot bu şekilde olursa düşünün kim yapar bu işi.Sonrasında bedavaya versen kimse yapmaz.Bir gübre 18-46 çuvalı 180 lira olabilirmi ya.Hangi mantık düşünce bunu kaldırabilir.Hepmizi çiftçiyuiz kim alırda bu gübreyi tarlasını eker.bu gübreyi alsada ekse sezonda buüday yine 90 kuruş.Ne gerek var ekmeye gübre almaya.

• Beğen
Tepkiler: beytullah özcan
Yararlanıyor derken? Asıl devlet bizden yararlanıyor. Yok pahasına mal satıyoruz, zor şartlarda üretimi nasıl sürdürebiliriz diye düşünüyoruz. Sürekli nerden kısalım diye düşünüyoruz. Markete gittiğimizde bir paket çekirdek alırken bile düşünüp vaz geçecek seviyeye geldik. Geçen sene 1500 lira olan gübre şuan 3200 lira. Çiftçinin ürettiği hangi ürün %110 zamlandi anlatsana bana...

Almanyadan konuşmak kolay hocam, bunu daha önce defalarca tartıştık...

Biz pelikan gibi beklemiyoruz emin ol, yağmur yağsın da tarlaları hazırlayalım diye bekliyoruz. Bu şartlar devam ederse çiftçinin %20 si seneye ekemez, hersene de bu oran artar. Sonra olmayan dolarımızı yine ithalata veririz.

%20 Mİ ne yüzde%20 si.Şu piyasada %50 ekememez ekecek olsa bile gübresiz ekim olacak.Gübresiz ekimden ne kadar mal alınır.Seneye varya hububatta çöküş yaşanacak hemde çok kötü bir çöküş.İthalatla bile karşılayamıyacak..

• Beğen
Tepkiler: Alexander

Sanki devlete 9.500 euro yu bağışladınız birde bunu kahramanlık gibi anlatıyorsunuz firsattan istifade paranıza para kattınız
Siz döviz bozdururken emin olun forumdaki arkadaşlar da bu ülkenin karnı doysun diye mahsülünü üretmekle meşguldü

Lale sever Öğretmnsen öğretmenliğini yap öğretmen forumlarında gezin.Ne işin var burada.Üreten biziz,alnımızın terini alamayan yine biz hor görülen yine biz enayi yerine koyulan yine biz sen ne diyosun ya.Gelmişin 4 liradan dolar euro yapmıssın 9 liradan bozdurmussun.Daha döktüğü arpanın buğdayın parasını alamayan var.Belkide bu krizde onuda alamayacak.Alsa bile zaten doların kurundan zarar etmiş olarak alacak.Yerine gübreyi mazotu ilacı koyacak belkide parası yetmeyecek işin içinden çıkamayacak ve ekmeyecek.Sen gelmişşsin ne diyosun.Bu işler forumda akıl vermekle laf sokmakla yürümüyor.DOLAR bozdurmakla euro bozdurmakla sen develete katkmı yaptığını zannediyorsun.Bu ülkeyi besleyen bir çiftçi var gerisi hikaye.Sen bu işleri kolay sanıyosun galiba.Bu forumda çiftçi olan üretişm yapan yorum yapsın.Çiftçilikle alakası olmayan nerde zımbırtı varsa bu foruma gelir oldu.Bırakın bu forumu başka forumlarda akıl vermeye kalkın.

trakkulup.net

Öncelikle ben Ciftci degilim.Ögretmenim ve ayni zamanda Galericiyim!!!SÜDHARZ Automobile diye yazarsan sayfami bulabilirsin.Ailem Ciftci Hemde iyisinden bende 24 yasima Kadar ciftcilikle hasir nesirdim.Ben partici degilim.Buradaki arkadaslarin yazmis oldugu her bilgiyi-deneyimi sonuna kadar okuyorum.Vede taktir ediyorum.Burasi tarim ve hayvancilikla ilgili bir site.Ama bazi arkadaslar hep ayni davulu caliyorlar.Birakin partiyi-purtiyi siz isinizden daha nasil fazla gelir elde edebilirim diye onun hesabini yapin.Haaa katma degere gelince hic o hesaba girme!Ezer gecerim!!!

Önce okuduğunuzu anlayiniz ....Sizden daha fazla katma değer ödüyorum ödedim Demedim ! Peki euro 6.42 oluncaya kadar ülkemiz kaç defa zor günlerden geçti neden o zaman bozdurmadınız 9500 euro nuzu ?diye sorarlar abime...

Yenimi talimat geldi ?

Sanki devlete 9.500 euro yu bağışladınız birde bunu kahramanlık gibi anlatıyorsunuz firsattan istifade paranıza para kattınız
Siz döviz bozdururken emin olun forumdaki arkadaşlar da bu ülkenin karnı doysun diye mahsülünü üretmekle meşguldü[/QUOT

Sen orada kahvenin önünde cay yudumlarken ben calisiyorum.Bende Burda Alman gevurunun agiz kokusunu cekiyorum Sanki fakir fukaraya bedava dagitiyormussunuz gibi bir his olustu bende.
Birileri piyasadan Dolar-Euro toplarken ben Aslan gibi gidip 120 bine traktör aliyorum.Varsa yüregin sende bozdur.Benim 20 bin kaybim var vallahi helal olsun devletime.Ayin 12 sinden sonra Izmirdeyim insaallah o bozdurdugumun kat ve katini bozdurup RTE cagrisina uyacagiz insaallah.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32

Aman allahım nasıl olur bu iş galericiye bak sen 9500 eurocuk! bozdurmuş Nasılda vatanı kurtarıyor elini taşın altına sokmuş senin gibileri okul kitaplarında olması gerekir reyiss. şimdi fedocupkkvadanhayinleri düşünsün...

Önce okuduğunuzu anlayiniz ....Sizden daha fazla katma değer ödüyorum ödedim Demedim ! Peki euro 6.42 oluncaya kadar ülkemiz kaç defa zor günlerden geçti neden o zaman bozdurmadınız 9500 euro nuzu ?diye sorarlar abime...

Yenimi talimat geldi ?

Ahhh yenikentli kardesim ahhhh.Sen bizi baskalari ile karistiriyorsun herhalde.Cok Kücük bir kac örnek vereyim:Ben 2007 onuncu ayinda da Antalya ya servet biraktim-Döviz kuruna hic bakmadim!(Nereye kac para biraktigimi özelden yazarim istersen).2014 TT55 4X4 Aldim 49 binlira.2015 Hanim ve benim emeklilik icin 2x69bin,tt55 i abime verdim yerine 2015 de tt55 4x4 kabinli 64 bine aldim su an garajimda duruyor (12 Saatte),bundan iki hafta öncede t4.65 kabinli Full aldim 60 pesin 60 bin 10 ay vade…...bunlar sadece ciftcilikle ilgili seyler…..eger öteki yatirimlarimi da burada yazarsam cooook uzun bir liste olur biz her zaman devletin yanindayiz dövizin yükselisi hic önemli degil Hükümet istesin benim ve cevrem o bozdurdugumun kat ve katini o devlete hibe bile ederiz bundan hic kuskun olmasin bol kepceden savurdugumu bile sanma beni taniyanlari bulursan bir sor Ispartali arabaci Mustafa böyle sey yaparmi diye?

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
%20 Mİ ne yüzde%20 si.Şu piyasada %50 ekememez ekecek olsa bile gübresiz ekim olacak.Gübresiz ekimden ne kadar mal alınır.Seneye varya hububatta çöküş yaşanacak hemde çok kötü bir çöküş.İthalatla bile karşılayamıyacak..
Fiyatlar artmaz ithal ederler. Pahali gubre tohum mazot ile ekenler buyuk zarar eder. Yoksa bu fiyatlarla seneye 1.3 tl bugday fiyati kurtarmayacak.

Siz döviz bozdururken emin olun forumdaki arkadaşlar da bu ülkenin karnı doysun diye mahsülünü üretmekle meşguldü[/QUOT

Sen orada kahvenin önünde cay yudumlarken ben calisiyorum.Bende Burda Alman gevurunun agiz kokusunu cekiyorum Sanki fakir fukaraya bedava dagitiyormussunuz gibi bir his olustu bende.
Birileri piyasadan Dolar-Euro toplarken ben Aslan gibi gidip 120 bine traktör aliyorum.Varsa yüregin sende bozdur.Benim 20 bin kaybim var vallahi helal olsun devletime.Ayin 12 sinden sonra Izmirdeyim insaallah o bozdurdugumun kat ve katini bozdurup RTE cagrisina uyacagiz insaallah.

Öncelikle kahvede oturmam işim olmaz veteriner fakültesinde okuyorum boş zamanim yok yaz olamasına rağmen ders çalışıyorum tekrar amaçlı ve aileme yardım ediyorum
Elin gavurunun parası için ağız kokusunu çekeceğime burda aç kalırım daha iyi karakter meselesi tabi benim dövizim yok almamda zaten Türk parasının suyu mu çıktı
Bir siz değilsiniz gurbetçilerin çoğu dövizini bozdurup ordan burdan gayrimenkul aldı vatan millet hikaye vatanını milletini seven gelir ülkesi için çalışır ordan tabi herşey kolay görünuyor euro da uçtu gurbetçiler düğünleri bu sene toptan yapıyor tabi böyle fırsat ele geçmez 1 ver 7 al
Aldığınız traktörde hayırlı olsun 120 bin lira bizim için çok para tabi sizin için 15 bin avrucuk ne olacak 10 aylık avrupa askeri ücreti

Peki Ülkenin bu zor günlerinde sen Ülken icin ne yaptin?

sadece bugünümü anlatayım bugünde ülkenin zor günlerinden biri sayılır

alarmını kurduğum amerikan malı telefonum saat 3.00 da uyandırdı beni, elimi yüzümü yıkadım 2ay öncesinde harmanda polonya üretimi biçerimi temizlerken gözüm mikrop kapmıştı hollandadan ithal göz damlamı gözüme pıt pıt damlattım, kahvaltımı yaparken birtaraftan isviçre üretimi kahvemi yudumladım. Evden dışarı çıktığımda Alman-italyan ortak yapımı traktörüm karşıladı beni, önceki gün tarladan gelince deposunu 135 litre(850 tl) koymuştum, fransa malı polarımın fermuarını çektim içim rahattı artık tarlaya gidebilirdim... Tarlama vardığımda tillerimin papucunun bir tanesinin gevşek olduğunu gördüm hemen takım çantama koştum ve made in prc anahtarımla papucumun somununu sıktım, o tarla benim o tarla senin sür babam sür. Öğle vakti çok sevdiğim bir abim yeni almış olduğu bol beygirli italyan traktörüyle tarlasına giderken yanımda durdu havadan sudan konuşurken ne olacak bu çiftçinin hali falan filan klasik muhabbet derken bana motoru büyüt artık ufak geliyo dedi ve euronun 7 küsür lira olduğunu söyledim traktörünün fiyatı şuan 550bin civarı inşallah maşallah abimi uğurladım, birkaç saate kadar japon pikabımızla anam mazot getirmiş dediki ''hava sıcak baban döndü sende dön istersen'' bende ''yavur düşünmüş!!! sıcak günler için klima koymuş anamm'' diyerekten cevap verdim birtaraftan mazotumu doldururken... neyse akşam yemeğine yetiştim şuan evdeyim tek parçası yerli olmayan, olamayan! değeri takribi 8-9 binlik toplama bilgisayarımdan tarım forumlarımda takılıyorum falan.

Oldumu lale emmi kısacası ÜRETİM yapıyoruz forumdaki diğer abilerim, kardeşlerim gibi. senin gibi yatırım yaptım , euro bozdurup elimi taşın altına soktum tarzı şeyler yazmam.hele bana yatırımdan falanda bahsetme hemde hiç ;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...