MF 165 ÇALIŞMA SORUNU

arkadaşlar merhaba;

1974 model massey ferguson 165 lik 4 köşe traktörümüz var köyde. bu zamana kadar herhangi bir motor rektefiyesi felan yapılmadı. motor vurdurunca çalışıyor.
1) bu motorda kızdırma bujisi varmı?
2) kızdırma bujisi yoksa çalışmada zorlanmasının sebebi ne olabilir.
3) bu traktör için kaç amperlik akü almalıyım. üzerindeki eski akü 105 amper

traktörü köyde fazla kullanmıyoruz. binde bir işimiz olursa çalıştırmak zorunda kalıyoruz. onuda yukarıda dediğim gibi vurdurarak çalıştırıyoruz.

Not: fazla traktör bilgim yok.

Ayrica ust kapak contasi yansa,yag eksiltmezmi,yaga su karismazmi, motor yag yakmazmi, kara duman atmazmi bunlardan hic bir belirti yok
Su kanalı yanıyo sibopların üstüne su doluyo sıkışma yapıyo dışarıya değilde içeriye akıyo su bu mevsinde kızdırma bujisiyle bi işin olmaz öyle işboranın ki gibi 2 3 tane bujisi yok krank gönüyo derken böyle hava yapmış gibimi dönüyo yoksa cansızmı

Su kanalı yanıyo sibopların üstüne su doluyo sıkışma yapıyo dışarıya değilde içeriye akıyo su bu mevsinde kızdırma bujisiyle bi işin olmaz öyle işboranın ki gibi 2 3 tane bujisi yok krank gönüyo derken böyle hava yapmış gibimi dönüyo yoksa cansızmı

haftaya köye gidecem giderken bitane akü alacam. ozaman size daha net bilgi veriyim. ben uzun zamandır çalıştırmadım traktörü. üzerindeki eski aküsü 105 amper kaç amperlik akü alıyım. akü yeri direksiyonun altında.

haftaya köye gidecem giderken bitane akü alacam. ozaman size daha net bilgi veriyim. ben uzun zamandır çalıştırmadım traktörü. üzerindeki eski aküsü 105 amper kaç amperlik akü alıyım. akü yeri direksiyonun altında.

105 den başkası sığmaz zaten direksiyon altına kullanmadığımız zaman kutupbaslarini sökün ...Kızdırma buzisi sağda eksozun yanında 20-22 anahtar tutar 1 adet kablo 1 adet mazot girişi var incecik bı hortumla ...Ama muhtemel kızdırma çalışmıyor dur çok çabuk bozuluyor çünkü ...

• Beğen
Tepkiler: gokhan50

105 den başkası sığmaz zaten direksiyon altına kullanmadığımız zaman kutupbaslarini sökün ...Kızdırma buzisi sağda eksozun yanında 20-22 anahtar tutar 1 adet kablo 1 adet mazot girişi var incecik bı hortumla ...Ama muhtemel kızdırma çalışmıyor dur çok çabuk bozuluyor çünkü ...

Arkadaslar akü ve kızdırma bujisini aldim taktim. Traktor calisiyor fakat kizdirma bujisinin kablosunu zamaninda kesmisler. Simdi bu kabloyu nereye baglayacam

trakkulup.net

kızdırma bujisini takma taksanda 3 günde bozulur iade et ...Kullanmadığım zaman kutup başlarını sok yada sartel tak sarteli kapa. akuyu traktörün şarj ediyormu onu takip et Traktörünü köye her gittiğinde 10 -12 gaz da 15 dk çalıştır akü kendisini toplasin...illa kızdırma bujisi takacam diyorsan elektirikciye düğme koydurttur buji için ...

• Beğen
Tepkiler: gokhan50
Ekte resimler mevcut
ca7abf77728a90bcfc255068bb78844d.jpg
65a40e96427db962057d7d834d9f8bed.jpg