2018 yılı çeltik fiyatları ve verimler hakkında

Yatkın ve efeleri hasat ettik.

Efe çok şaşırttı beni şampiyon 1100 kg verdi randıman 59 fiyat 3 tl

Yatkın 900 kg civarında verdi halbuki rekor bekliyordum randıman 58 geldi onuda 3 tl verdim

Osmancıkta hastalıktan muzdarip verimler 500 ila 700 kg arasında randımanlar 48 53 arası

Cameo lar pazar günü başlayacak onlarda da sap yanık hastalığı var

Kurutma fiyatları 20 tonluk saati 200 tl

Herkese bol bereketli olsun.

Yatkın 900 kg civarında verdi halbuki rekor bekliyordum randıman 58 geldi onuda 3 tl verdim

Osmancıkta hastalıktan muzdarip verimler 500 ila 700 kg arasında randımanlar 48 53 arası

Paylaşım için teşekkür ederim.

Verimler gayet iyi görünüyor, elinize, emeğinize sağlık.

Efe cinsi cidden efelenip rekor verim vermiş.
Allah hayırlısı ile harcamayı nasip etsin.

• Beğen
Tepkiler: altanasc

Gırgır ile mi bictiniz sanırım yağmur yedi 1 hafta önce bafrada sürekli yağmur vardı yağmura rağmen randuman süper gelmiş bizim de biraz yatik var ama gırgır bicemez dimi yatik yeri

Gırgır biçemez yatığı hem zaten ayın 20sinden sonra tehlikeli oluyor havalar eskilerin dediği kestane karası yağmurlar oluyor
geri kalan geçcileri ayakta biçicez camio biçtik bu gün pekte hoş değil bakalım devam ediyoruz

Harman devam ediyor

Resimler ve ekler

• IMG_20180922151858.jpg
    IMG_20180922151858.jpg
    78.2 KB · Görüntüleme: 83
  • IMG_20180922151723.jpg
    IMG_20180922151723.jpg
    87.3 KB · Görüntüleme: 87
2660 yanlış yazmışım abi .fabrikalarla iş olmaz dimetokalı,gümüş, birlik,simeks,alım yapmıyor ben Veyis abi var tanırmısın bilemem ona verdim . Birde İpsala’da Zeki gıda var oda iyi alıyo

Anladım. Bu yıl işimiz zor. Ürünü çıkarmak ayrı dert, satıp parasını alabilmek ayrı dert.

Tat gıdaya mal alıyor mu, biliyor musun?

Mallarınız bereketli olsun tat alım yapıyomuş 5 ton verdim bugün alemdara 2.30 yok pahasına gidiyo malımız 54 randuman osmancık tane ağırlığı az çıkıyo köyde herkesin malı kötü bu sene

Mallarınız bereketli olsun tat alım yapıyomuş 5 ton verdim bugün alemdara 2.30 yok pahasına gidiyo malımız 54 randuman osmancık tane ağırlığı az çıkıyo köyde herkesin malı kötü bu sene

Bu sene kötü sene biliyorum ama dün fabrikalarda cameoları gördüm poşetlerde 29 -31 arası bindaneleri cameo ekmediğime pişmanım . Bide piyasalar düşmeye başladı ilk ağızdan 3 liraydı üç günde dibe gidiyor [emoji848]

Bu sene kötü sene biliyorum ama dün fabrikalarda cameoları gördüm poşetlerde 29 -31 arası bindaneleri cameo ekmediğime pişmanım . Bide piyasalar düşmeye başladı ilk ağızdan 3 liraydı üç günde dibe gidiyor [emoji848]

Ümit kardeşim,

Anladigim kadariyla Osmancık ve yatkinda çarpan 45 gibi.

Cameo da çarpan kaç biliyor musun?