VAKİT BİRLİK OLMA VAKTİ..

ÖNCELİKLE SELAMIN ALEYKÜM DEĞERLİ TRAKKLUP ÜYELERİ..

Son zamanlarda Forumda siyasi konular yüzünden birbirimizin kalbini kırar ağır laflar edip Üzer hale geldik.
Birbirimize istediğimiz lafı edelim istediğimizi söyleyelim Sesimizi duyurmadıktan sonra birbirimizi kırdığımızla kalırız.. Evet kimisinin siyasetle ilgili yorumları düsünceleri tavsiyeleri farklıyken diğeri cok farklı. Kavgalarda bu yüzden çıkıyor ya. Trakklup olarak hepimiz çiftçilik yapan bi toplumuz. Burda atıp tutmakla olmuyor. Her ağızdan bir ses. Hayır bu olmamalı. Toplanıp bir araya gelinmeli Bu düzene karşı çıkılmalıdır. Dolardan dolayı fiyatlar uçtu gitti traktörümüze mazot koyamaz hale geldik. Eğer bu düzene karşı çıkılmazsa dolarda mazotta 10 lira yı geçecek. Mazota 1 gecede 80 kr zam geldi. Bir Allahın kulu çıkıpta birlik olalım karşı gelelim demiyor. Burdan isyan etmekle de olmaz. Birbirimize girerekte bişeyler yoluna girmeyecek. Çoğumuz forumu yıllardır kullanıyor. Bazılarımız yeni forum sayesinde tanışan bir sürü abimiz kardeşimiz siyaset yüzünden aralarını açıyorlar. Admini de zorda bırakıyoruz. Hayat cok pahalı Yaşamak ise çok zor Kimimiz bu duzenden cok ama çok rahatsız kimimiz memnun Bazıları ise banane dolardan ben dolar kullanmıyorum ki diyor. Bazılarıda devlet meselesi diyor. Ben herşeyi pahalıya almak zorundamıyım Neden herseye fazla vergi veriyorum neden en fazla saat ile çalısıp en az ücreti alıyorum neden geçim sıkıntısı cekiyorum?? Neden milletin yastık altındaki altınlarına göz diktiniz 3 cocuk ta 3 çocuk ee nasıl bakılacak bu çocuklar. Hani hibe verecektiniz destek verecektiniz. Hep boş vaatler.

Mazot kullanmayan biri varmı Allah aşkına neden traktöre 6.30 gemiye 1 lira bu mazot. Madem çok biliyosunuz Herşeyi buna cevap verin önce. Gübre alıp Tarlamıza atamaz olduk söyleyin gübre atmadan mahsül oluyormu? Hadi oldu diyelim kaç sene gübre atmadan toprak mahsul verir?

Çifciyi bitirdiler. Hayvancılığı bitirdiler. Varsa yoksa gemi varsa yoksa sanayileşme. Yazıklar olsun be. Elin suriyelisine bile türkiyede burs la okutup iş verecen sigorta bağlayacan kendi insanına kredi verecen 5 lira geri ödemesi 10 lira.
Koltuk sevdalısı insanları getirdiler Başa düzen bozuldu. Sayın Fakıbaba. Prof doktor.

Tarımdan ne anlıyosun lan sen de başa geliyosun neymiş buzağılar ölüyomuş buzağılara kadar derdimiz mi kalmadı.
Daha traktorün ne olduğunu bilmeyen düveyle ineği birbirinden ayıramayan bi adam tarım bakanı bu ülkede.

Sonumuz Hayırlı Olsun..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sitemizde her zaman seviyeli bir şekilde eleştiri yapabilir, kendinizce yanlış gördüğünüz işlerin çözümü için önerilerinizi yazabilirsiniz. Ancak bunu saygı çerçevesinde, küfür ve hakaret etmeden yapmak zorundasınız. Açmış olduğunuz konudaki küfürlü kısımlar silinmiş olup bu şekilde yazmaya devam etmemeniz konusunda sizi uyarıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Beni neden uyarıyosun Admin?? Madem sen burda bi cümle lafla bişeyleri yoluna sokabiliyosun Madem sen bütün forum üyelerini bir araya toplayıp organizasyon yapabiliyosun topla hadi forumu bir araya. Açalım bi wp grubu ordan konuşsun forumda o yasak bu yasak siyaset yapmayın bunu eleştirmeyin. Yazdıklarımızda siliniyor. Birlik olma zamanı diyorum destek ol admin topla forumu bi araya bi whatsap grubu aç. Siyaset yapılacaksa ordan yaparız. Grupta da siyaset ten dolayı zedelenme olmaz.. Şuan çiftçinin en büyük sıkıntısı fiyatlar.. mazot gübre tohum. Kasko ve sigorta. Yedek parça. Sonuç :ürettiği para etmiyor. 0546 450 6596 Bu benim telefon numaram. İsteyen burdanda ulaşabilir.

• Beğen
Tepkiler: Abd8914
Beni neden uyarıyosun Admin?? Madem sen burda bi cümle lafla bişeyleri yoluna sokabiliyosun Madem sen bütün forum üyelerini bir araya toplayıp organizasyon yapabiliyosun topla hadi forumu bir araya. Açalım bi wp grubu ordan konuşsun forumda o yasak bu yasak siyaset yapmayın bunu eleştirmeyin. Yazdıklarımızda siliniyor. Birlik olma zamanı diyorum destek ol admin topla forumu bi araya bi whatsap grubu aç. Siyaset yapılacaksa ordan yaparız. Grupta da siyaset ten dolayı zedelenme olmaz.. Şuan çiftçinin en büyük sıkıntısı fiyatlar.. mazot gübre tohum. Kasko ve sigorta. Yedek parça. Sonuç :ürettiği para etmiyor. 0546 450 6596 Bu benim telefon numaram. İsteyen burdanda ulaşabilir.

Açmış olduğunuz konuda eleştiriye ilaveten hakaret ve aleni küfür var. Tabi ki sizi uyaracağız. Eleştirilerinizin bir tanesine dokunuldu mu? Burasının da bir düzeni, seviyesi ve kuralları var. Hiç kimse size zorla yazdırmıyor, bu kurallara uyacaksanız burada yazabilirsiniz. Hem kurallara uymayacağım hem de burada yazacağım diyemezsiniz.

Küfür ve hakaret ne zaman eleştiri oldu? Birisi size küfür ettiği zaman hakkınızı arıyorsunuz ama başkasına küfür ettiğiniz zaman müstehak mı?

Biz 10 senede 10 defa Türkiye çapında TrakKulüp toplantıları, buluşmaları yaptık. Konaklamalı, yemeli içmeli, firmaların katıldığı, televizyonların katıldığı. Üstelik ücretsiz. Onlarca defa bölgesel buluşmalar yaptık. Hangisine geldiniz de birlik olmadan bahsediyorsunuz? Hangisine geldiğiniz de sitemizin bu konudaki çabasını yargılama cüretinde bulunuyorsunuz? Lafla bu işler olsaydı aya çıkardık.

İlle de siyaset konuşmak isterseniz TrakKulüp'ün sosyal medya hesaplarında konuşabilirsiniz, ancak sitede konuşmuyoruz. Burada eleştiri altında siyaset ve hakaret yaptırmayız.

Son düzenleme:
Açmış olduğunuz konuda eleştiriye ilaveten hakaret ve aleni küfür var. Tabi ki sizi uyaracağız. Eleştirilerinizin bir tanesine dokunuldu mu? Burasının da bir düzeni, seviyesi ve kuralları var. Hiç kimse size zorla yazdırmıyor, bu kurallara uyacaksanız burada yazabilirsiniz. Hem kurallara uymayacağım hem de burada yazacağım diyemezsiniz.

Küfür ve hakaret ne zaman eleştiri oldu? Birisi size küfür ettiği zaman hakkınızı arıyorsunuz ama başkasına küfür ettiğiniz zaman müstehak mı?

Biz 10 senede 10 defa Türkiye çapında TrakKulüp toplantıları, buluşmaları yaptık. Konaklamalı, yemeli içmeli, firmaların katıldığı, televizyonların katıldığı. Üstelik ücretsiz. Onlarca defa bölgesel buluşmalar yaptık. Hangisine geldiniz de birlik olmadan bahsediyorsunuz? Hangisine geldiğiniz de sitemizin bu konudaki çabasını yargılama cüretinde bulunuyorsunuz? Lafla bu işler olsaydı aya çıkardık.

İlle de siyaset konuşmak isterseniz TrakKulüp'ün sosyal medya hesaplarında konuşabilirsiniz, ancak sitede konuşmuyoruz. Burada eleştiri altında siyaset ve hakaret yaptırmayız.
selam kufur hakaret vs olmadan sıtenın bellı bır ortamında cıftcıler arasında sevıyelı bır sekılde bu konuların ızın verılmesı gerekmelı, hanı şu bakısımızı bıraz hafıfletsek yonetım suan kıme yazıorum bılmıyorum ama yazdıklarımı dıkkate alınmasını ısterım bıraz daha kısıtlamadan cıftcıler sevıyelı bır sekılde cıftcının ekonomı sorunlarını dıle getırmesının kımseye zararı değil aksine yararı olucagını bır yetkılının bu sıteyı takıp edıp bu sorunlara el atabılecek unsurunu unutmadan trakkulube dusen sorumluluk altında şeffaf bır sekılde saglanmasını ısterım..

selam kufur hakaret vs olmadan sıtenın bellı bır ortamında cıftcıler arasında sevıyelı bır sekılde bu konuların ızın verılmesı gerekmelı, hanı şu bakısımızı bıraz hafıfletsek yonetım suan kıme yazıorum bılmıyorum ama yazdıklarımı dıkkate alınmasını ısterım bıraz daha kısıtlamadan cıftcıler sevıyelı bır sekılde cıftcının ekonomı sorunlarını dıle getırmesının kımseye zararı değil aksine yararı olucagını bır yetkılının bu sıteyı takıp edıp bu sorunlara el atabılecek unsurunu unutmadan trakkulube dusen sorumluluk altında şeffaf bır sekılde saglanmasını ısterım..

Eleştirme ve yanlış yapılan işleri buraya yazmada zaten sorun yok, hiç bir zaman da olmadı. Herkes yazabilir ve kimse müdahale etmez. Asıl sorun eleştiri adı altında yapılan hakaretler, siyasi mesajlar ve siyasi dayatmalar. Sözünona kendini akıllı zannedenlerin eleştiri yapıyorum diyerek yaptığı saygısızlıklar. Bu konular bir süre sonra ideolojiye dönmeye başlıyor. Ve sonrasında ayrım, bölünme, şucu ve bucular. Bu sitede siyaset serbestliği de denendi. En uygununun siyasetten arınmış, eleştiri ve sorunları dile getirip çözmeye odaklı bir sistem olduğu görüldü.

Biz bir bütünüz, çiftçiyiz ve siyaset üstüyüz. En başında beri bizim takındığımız tavır budur. Sorunlarımızı seviyeli olarak konuşacağız ve usulünce eleştireceğiz.

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Eleştirme ve yanlış yapılan işleri buraya yazmada zaten sorun yok, hiç bir zaman da olmadı. Herkes yazabilir ve kimse müdahale etmez. Asıl sorun eleştiri adı altında yapılan hakaretler, siyasi mesajlar ve siyasi dayatmalar. Sözünona kendini akıllı zannedenlerin eleştiri yapıyorum diyerek yaptığı saygısızlıklar. Bu konular bir süre sonra ideolojiye dönmeye başlıyor. Ve sonrasında ayrım, bölünme, şucu ve bucular. Bu sitede siyaset serbestliği de denendi. En uygununun siyasetten arınmış, eleştiri ve sorunları dile getirip çözmeye odaklı bir sistem olduğu görüldü.

Biz bir bütünüz, çiftçiyiz ve siyaset üstüyüz. En başında beri bizim takındığımız tavır budur. Sorunlarımızı seviyeli olarak konuşacağız ve usulünce eleştireceğiz.

sitenın bu sorununa cozum getırebılecegıme ınanıyorum.