gübresiz ekim yapılırmı veya alternatif gübreleme

konu gubresız ekım
yas olarak benden kucukler abı olarak buyukler gardas olarak okuyun
ha az sıyasete kayarmı bunun ıcınde af ola 2000 yıllardan sonra malum hukumet donemınde ılk koyden kent e goc tesvık edıldı o donem dgd dekara dırek 16 lıra ıdı sonra ıkıye bolup odemeye basladılar sonra allayıp gulleyıp urun bazında dendı gecen yılın dolaylı desteklerı bıttımı asıkar ben hala sertıfıkalı tohum destegını bıle almadım
neyse konuya donelım koylu ozellıkle gencler sehırlere goerken en basta hayvancılık bıttı surıyelıler denendı olmadı sımdı afganlı cobanlar revacta tesvık denıldı onune gelene kredı tesvık verıldı hıc bır zaman ısısn ehlıne verılmedı nerdeyse her koy e ıpart vs tarzı yatırımlar yapıldı ama atıl duruma dustu
tarım da da aynısı oluyor cıftcı gubresızı ekım planlarken seneye bunun verımdekı azalmayı goze almıyor nıye gunu kurtarsa yeter son aynı hayvancılık gıbı olacak malesef
gun gectıkce artan gırdı fıyatları hasat donemınde ıthalatlarr devlete aıt fabrıkaların satısıkı seker de oynanan oyun
ha bğşşşbakana fl baksan zaten maotun gubrenın yarısını verıyorlar
bence cozum koklu olmalı 17 senedır agzımıza eden hukumet yerel secımlerde sallanmalı guc elınden kaydıgını hıssetmelı

devlette üretecek fabrika kalmadıki satıp satıp vergiye bağladılar özel sekdörde vurduda vurdu abalıya(vatan daş a)motorlu taşıtlar vergisi alıyo o parayla yol köprü tünel yapıyo köprüden tünelden geçince yine para alıyo gübreyi 3.4 tl ye mazodu 6.8 tl ye satıyo mahsulü 78-85 kruşdan alıyo helaya girmek bile 1 tl yuh el insaf ya hu maksatım siyaset değil bu işin şirazesi çıkmış allah yardımcımız olsun.

• Beğen
Tepkiler: umut71 ve sadekar
devlette üretecek fabrika kalmadıki satıp satıp vergiye bağladılar özel sekdörde vurduda vurdu abalıya(vatan daş a)motorlu taşıtlar vergisi alıyo o parayla yol köprü tünel yapıyo köprüden tünelden geçince yine para alıyo gübreyi 3.4 tl ye mazodu 6.8 tl ye satıyo mahsulü 78-85 kruşdan alıyo helaya girmek bile 1 tl yuh el insaf ya hu maksatım siyaset değil bu işin şirazesi çıkmış allah yardımcımız olsun.

benım tespıtımle senınkı arasınd fark yok
kopru tunel hastane artık ozel sektore yap ıslet devret vede ggetırı garantısıyle apılıyor kopruyu korelı tunelı ıtalyan yolu cınlı vs vs sen acılısı reıs yaptı dıye yerlı sermaye zannetme
bırde 3 havaalanı var meshur cengız ıns sadece dolgu anlasmasından caldıgı 2 mt le dunyaları vurdu bogazından nasıl gecer kımler yalandı bu ranttan bılmem sehır hastanelerıne tahut edılen hasta gıdmezse kolyı var devlet hastanelerını kapatır zorlarsın vatandası yav dıyıverın su guzel oldu dıye

Doğanaytekin abi. Doğru tespitlerde bulunmuşsunuz bencede. Peki önümüzdeki dönemler icin öneriniz nedir çiftçiye. Ne ekmeliyiz toprağımıza.

ibo kardeş inanın şu an çiftçi ne yapacağını bilmiyo bizim buralarda her ürünün alıcısını bulamazsın bu yıl borsada nerdeyse çavdara para vermeyeceklerdi 65-78 kuruşdan tritikale-çavdar aldılar celal kardeş in dediği ürünlerin alıcısını hem bulamayız hem becerip kaldıramayız ben tarlanın bir köşesine 5-10 kök ceviz iğde badem dikdim su taşımakdan iflahım kesildi tuttu tutanıda biçerden sonra davar yedi

Doğanaytekin abi. Doğru tespitlerde bulunmuşsunuz bencede. Peki önümüzdeki dönemler icin öneriniz nedir çiftçiye. Ne ekmeliyiz toprağımıza.