Hattat 255T ve 240S 4x4 Ne Zaman Bayilere Sevk Edilir Ne Zaman Satışa Sunulur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

merhaba arkadaşlar 255T ve 240S 4x4 tahminen ne zaman satışa çıkarılır fiyatları ne kadar olur bilgisi olan var mı yıl başından önce satışa çıkarırlar mı elinizde net fotoğrafları olan var mı

hattat 255T 4x4.jpghattat 240s 4x4.jpg

Hattat 255 lerde mf 255 ler gibi ceerli difransiyal yok 240 arkasi var jantlardaki porya akis gobeklerine kafam takildi fabrikasini aradim olmadigini ve saft cikisinin arka sol kovandan oldugunu soylediler bu beni uzdu acikcasi neden ceer ve arasanzuman koymadiklarina uzuldum boyle piyasaya cikarsa tutulmaz fren ve saft kesme olayi yasanir

Hattat 255 lerde mf 255 ler gibi ceerli difransiyal yok 240 arkasi var jantlardaki porya akis gobeklerine kafam takildi fabrikasini aradim olmadigini ve saft cikisinin arka sol kovandan oldugunu soylediler bu beni uzdu acikcasi neden ceer ve arasanzuman koymadiklarina uzuldum boyle piyasaya cikarsa tutulmaz fren ve saft kesme olayi yasanir

yani bir nevi pompası açılmış gücü yükseltilmiş 240s rampada biraz daha seri olur 240s modeline göre arada 10 hp var yakıt biraz fazla olur ama ara işler için tercih edilebilir

255T 4x2 olanı benim işi görür heralde senedde 40 - 50 dönüm yer ekiyorum 10 - 15 dönümde biçiyorum geri kalan zamanda da sağa sola gitmek amaçlı 240S de işimi görür ama rampada çok beğenmiyorum çekişli ama 255T daha ciğerli olur gibime geliyor bizim toprak yapısı çok sert 4x4 olanı rampada 4x2 gibi gitmez yolda da az yakan traktör lazım bana

255T 4x2 olanı benim işi görür heralde senedde 40 - 50 dönüm yer ekiyorum 10 - 15 dönümde biçiyorum geri kalan zamanda da sağa sola gitmek amaçlı 240S de işimi görür ama rampada çok beğenmiyorum çekişli ama 255T daha ciğerli olur gibime geliyor bizim toprak yapısı çok sert 4x4 olanı rampada 4x2 gibi gitmez yolda da az yakan traktör lazım bana
kardesim 60 beygir ceersiz motor difransiyal dagitir surekli 49 beygir 240 lara dayanmiyor ayni arka

• Beğen
Tepkiler: hilmicn_14

Fabrika nın muhendisi yok trakkulup un var [emoji846]

Senin neyin var ne konusuyorsun traktorun neyinden anliyorsun 2 senedir TTF de teknisyenlik yapiyorum beni taniyan bilir bosa belese konusuyorsun sen nesin kimsin. Sacma sapan konusuyorsun ceer pinyon dislilerinin neye yaradigini biliyormusun ne icin kullanildigini biliyormusun aktarma organlarinin yukunu ve hizini 3/1 oraninda dusuren motoru sanzumani aynamahrutiyi yormayan ve fren balatalarinin sagligini ve omrunu uzatan ceer dislisini bilmek icin muhendis olmaya MAKINA TEKNISYENI olmaya gerek yok cahil olmamak kurukafa olmamak yeter insanlarin bilgilerine kulak vermek yeterli tamammi guzel kardesim. 1982 den beri uretilen 240 in diferansiyali haladaha 2018 olmus ceer dislisi yok ve hala daha iskence gibi fren sistemi surekli aynamahruti problemi 2615 mf 240 disk vs vs ceer bulunmayan motorlarin freninden memnun olan varmi acaba difransiyal dagitmadim diyebilecek varmi sende birsey biliyormus yirtik dondan cikarmis gibi konusuyorsun fakat bir 255 mf nin difransiyal dagittigini duyan freninin tutmadigini duyanlar varsa ben bu sektoru birakirim bu kadarda iddaliyim bizim milletimiz somurulmeye alismis yahu benim hattatla ne isim var bunu alacak ciftci kullanacak fakat 4 4 luk olsa ariza yapmasa saglam bi makina olsa diye tavsiyede bulundum fabrikasina. Ne var yani bunda ceersiz motoru alacak adam hergun kiciyla basiyla ugrasacak sanayide surekli karsilastigimiz durumlar. Insanlara dogru bilgiyi akrmtarmak dogru yonlendirmek sucmu yani hattatda cok muhendis olsaydi uzel kalitesinde motor uretirlerdi heryeri kaydirmasyon tasarlanmis. Fakat new hollanda bir bak istersen caseye bir bak tamammi bedava konusup olmuyor bu isler.

• Beğen
Tepkiler: Caner 260gold
Senin neyin var ne konusuyorsun traktorun neyinden anliyorsun 2 senedir TTF de teknisyenlik yapiyorum beni taniyan bilir bosa belese konusuyorsun sen nesin kimsin. Sacma sapan konusuyorsun ceer pinyon dislilerinin neye yaradigini biliyormusun ne icin kullanildigini biliyormusun aktarma organlarinin yukunu ve hizini 3/1 oraninda dusuren motoru sanzumani aynamahrutiyi yormayan ve fren balatalarinin sagligini ve omrunu uzatan ceer dislisini bilmek icin muhendis olmaya MAKINA TEKNISYENI olmaya gerek yok cahil olmamak kurukafa olmamak yeter insanlarin bilgilerine kulak vermek yeterli tamammi guzel kardesim. 1982 den beri uretilen 240 in diferansiyali haladaha 2018 olmus ceer dislisi yok ve hala daha iskence gibi fren sistemi surekli aynamahruti problemi 2615 mf 240 disk vs vs ceer bulunmayan motorlarin freninden memnun olan varmi acaba difransiyal dagitmadim diyebilecek varmi sende birsey biliyormus yirtik dondan cikarmis gibi konusuyorsun fakat bir 255 mf nin difransiyal dagittigini duyan freninin tutmadigini duyanlar varsa ben bu sektoru birakirim bu kadarda iddaliyim bizim milletimiz somurulmeye alismis yahu benim hattatla ne isim var bunu alacak ciftci kullanacak fakat 4 4 luk olsa ariza yapmasa saglam bi makina olsa diye tavsiyede bulundum fabrikasina. Ne var yani bunda ceersiz motoru alacak adam hergun kiciyla basiyla ugrasacak sanayide surekli karsilastigimiz durumlar. Insanlara dogru bilgiyi akrmtarmak dogru yonlendirmek sucmu yani hattatda cok muhendis olsaydi uzel kalitesinde motor uretirlerdi heryeri kaydirmasyon tasarlanmis. Fakat new hollanda bir bak istersen caseye bir bak tamammi bedava konusup olmuyor bu isler.
[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] Tamam muhendis sensin, fabrıkaya sole bole bole dıye sızın muhendis ler bılmıo bak de emi.... Bole yapın bak de not... Ben hıc arka dagıtan mf gormedim senelerdir mf135 ler cersiz ne arka dagıttıgını ne bişi... Mf pinyon fiat cer kullanıo bılıorm[emoji846] tff de teknısyen olmak onemli deil ki git muhendis ol tff de de sonra gec karsıma...

• Beğen
Tepkiler: altanasc
Uzelin arkayı şanzımanı kim uretiyordu, cvp alayım?
Ayrıca nh de çalışıyormussun cıvata sıkmasını bilmiyormu bunlar heryeri gevşek yağ kaçırıyor

• Beğen
Tepkiler: MF-5450 ve xperia
Ben 20 yılda 4 mf eskittim ne hars ın h sini ne erkuntun e sini gördüm bir yerinde arka kovan dişli grbu hidrolik hemaydı
Sen civataları iyi sıkıstır kardeş diğer konuları boş ver

20 yil kullandigin traktoru bir daha incele arkasinda uzelin urettigi motorlarda erkunt yazmayanmi var ? Disli gurubu hars olmayan mi var isleme tezgahinda bloklari isleyen ve hidrolik pompalari hemanindir bazilarinin hidrolik bloklari demisas tir en son cikan sanziman bloklari doktastir simdi bunuda aklina sok tamammi herhangi bir 265 285 i incele ondan sonra goruselim 3 yıl ustalık yaptim sabahtan aksama kadar massey soktum onunden arkasina k.milinin bilyasindan direksiyonuna soruyorsunya.masseyin direksiyon kutusunun markasi nedir ?? Ben hemaya kotümü dedim hayir. sadece telefonda bilgi aldigimi ve ceer olup olmadigini sordum olmadigini soylediler. Yeni uretilecek bir traktor hakkinda oz elestiri yaptim merakı olan arkadasa bilgi verdim konu sahibine bunun neyi yanlis neyi eksik bunun arkadas dengesizin teki sulaleme kufur ediyor saygisizca ukalaca trakkulubun muhendisi yaziyor buna guluyorsunuz bu kadar kolaymi insanlarin dusunceleri ile oynamak dalga gecmek dogruları duyunca kzariyor bi tarafiniz ben allaha havale ediyorum dahada baska birsey yazmak istemiyorum.

20 yil kullandigin traktoru bir daha incele arkasinda uzelin urettigi motorlarda erkunt yazmayanmi var ? Disli gurubu hars olmayan mi var isleme tezgahinda bloklari isleyen ve hidrolik pompalari hemanindir bazilarinin hidrolik bloklari demisas tir en son cikan sanziman bloklari doktastir simdi bunuda aklina sok tamammi
üretimi devam ettirmek için 2006 dan sonra Batık zamanlarında nerden ne buldularsa topladılar dönen tezgahları sen bilmezsin boş ver celallenmeye gerek yok üzmeyelim birbirimizi

üretimi devam ettirmek için 2006 dan sonra Batık zamanlarında nerden ne buldularsa topladılar dönen tezgahları sen bilmezsin boş ver celallenmeye gerek yok üzmeyelim birbirimizi

Kimseyi uzmeye calistigim yok usta ben hepsini biliyorum herseyini biliyorum uzelin emin ol ben bulundugum noktaya kolay gelmedim burada yazacak cok sey var lakin yazamiyorum yetkim yok beni forumda cani gonulden taniyan arkadaslarim dostlarim tavsiye ettigim traktoru tereddud etmeden alip kullanan insanlar var. Kimsenin kimseden ustunlugu yok fakat herkez yerini bilmeli.tartismak benim isim elestiri almak benim isim cunki kendimi daha iyi gelistiriyorum elestirldigim zaman. Fakat kufurlu konusmak klavye delikanliligi bunlar ayip seyler ben allaha havale ediyorum o arkadasi gencligine bagisliyorum fakat moderator gerekeni yapsin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...