S.Mısırı Daneliğe bırakma

Selamun aleyküm arkadaşlar silajlıl Mısır’ı danelik Mısır’a bıraktım sizce ne verim olur yorumlarınızı bekliyorum IMG_3847.JPGIMG_3860.JPGIMG_3862.JPGIMG_3863.JPGIMG_3864.JPGIMG_3865.JPGIMG_3867.JPGIMG_3868.JPGIMG_3869.JPG

A.s. MaaşAllah, bereketli olsun.
Dane mısır ÇKS de silajlığa çevrilebiliyor, fakat silajlık daneye çevrilmiyor diye biliyoruz.
Verim tahminim 1400 kg civarları olabilir.

Bu ayın başında son gün olduğu için çksde çevirme işlemi yapılmadı 125 dekar sözleşmeli slaj ektim bu sen bizim burda böcü oldu slajlarda bana sıra gelinceye kadar böcü slajı sorup attı kuruttu slajı sattığım kişi geç geldiği için hatasını kabul etti dekarını 8.6 ton silaj olarak verdim ben o danelik olarak biçecek ben dekarda 8.6 slajımı bilip paramı alacağım o danelikte kar zarar eder onun sorunu durum böyle

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Bu ayın başında son gün olduğu için çksde çevirme işlemi yapılmadı 125 dekar sözleşmeli slaj ektim bu sen bizim burda böcü oldu slajlarda bana sıra gelinceye kadar böcü slajı sorup attı kuruttu slajı sattığım kişi geç geldiği için hatasını kabul etti dekarını 8.6 ton silaj olarak verdim ben o danelik olarak biçecek ben dekarda 8.6 slajımı bilip paramı alacağım o danelikte kar zarar eder onun sorunu durum böyle

Bereketli olsun
Böcü dediğiniz mısır sineği çıkıştan sonra 5 7 yaprak döneminde
Comprador / safa tarım
Hekplan mosplan gibi ilaçları yapraktan kullanmayi ihmal etmeyin üremenin önüne geçip kaybı en aza indirirsiniz bereketli olsun.

Bereketli olsun
Böcü dediğiniz mısır sineği çıkıştan sonra 5 7 yaprak döneminde
Comprador / safa tarım
Hekplan mosplan gibi ilaçları yapraktan kullanmayi ihmal etmeyin üremenin önüne geçip kaybı en aza indirirsiniz bereketli olsun.

Bu sene ikinci mahsül silajlık mısırda alt yapraklar koçana kadar sadece çubukları kalacak şekilde böcek, kurt yedi, sizce ne ilaç kullanmalıyız.