Traktör Alacağım Tecrübeliler Buraya Yardımcı Olurmusunuz

Arkadaşlar 100 dönüm arazim var. 80 dönümü kayısı ekili. Traktörü alıp silkeleme yapmak istiyoruz. Kuyruk mili yoluyla, ayrıca bahçeyi sürmek, arpa buğday ekmek, ağaç ilaçlama , ağır olan gübre vs. Taşımak, hasat dönemi işleri gibi çalıştırmak istiyoruz gözüme kestirdiğim bir traktör var 185 Massey Ferguson 248 motor masseylerin 100 serisinin metini duymayanlar yoktur özellikle bu traktör hakkında bilgi almak istiyoruz yardımcı olanlara çok dua ederim bu makina ne yakar bakımı vs. Gücü iş görmesi nasıldır detaylı bi bilgi istiyorum sizden şimdiden Allah razı olsun

Arkadaşlar 100 dönüm arazim var. 80 dönümü kayısı ekili. Traktörü alıp silkeleme yapmak istiyoruz. Kuyruk mili yoluyla, ayrıca bahçeyi sürmek, arpa buğday ekmek, ağaç ilaçlama , ağır olan gübre vs. Taşımak, hasat dönemi işleri gibi çalıştırmak istiyoruz gözüme kestirdiğim bir traktör var 185 Massey Ferguson 248 motor masseylerin 100 serisinin metini duymayanlar yoktur özellikle bu traktör hakkında bilgi almak istiyoruz yardımcı olanlara çok dua ederim bu makina ne yakar bakımı vs. Gücü iş görmesi nasıldır detaylı bi bilgi istiyorum sizden şimdiden Allah razı olsun
54 c al yada td 55 b al

Dün üye olmuşsun maşallah 248 motoruda biliyon .e geriye nekalmış nasıl traktör alayım diye sormana çokta gerek yok gibi.
Trakkulüpte bir akıl oyunu dönüyor gibi.
yeni üye olupda bir sürü bilgiyi arka arkaya sıralayıp nasıl traktör alayım furyası.çok ilginç bir durum.bu işin sonu nereye gidecek bakalım.teknik olarak sistem bir telefonun IP numarasından sadece bir üyeye giriş vermiş olsa bir telefonun IP numarasından birkaç üye ismi altında giriş yapılamamalı.
işin esas ilginç tarafı trakkulüp ün bu şekilde üyelerin girmesi acaba işine mi geliyor!!!
hani reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığından yola çıkılarak.
her ne şekikde mantık yürütülüyorsa da trakkulüp bu şekilde üye girişleri ile bilgi kirliliğine doğru gidiyormuş gibi düşünüyorum.

Dün üye olmuşsun maşallah 248 motoruda biliyon .e geriye nekalmış nasıl traktör alayım diye sormana çokta gerek yok gibi.
yeni üye olupda bir sürü bilgiyi arka arkaya sıralayıp nasıl traktör alayım furyası.çok ilginç bir durum.bu işin sonu nereye gidecek bakalım.teknik olarak sistem bir telefonun IP numarasından sadece bir üyeye giriş vermiş olsa bir telefonun IP numarasından birkaç üye ismi altında giriş yapılamamalı.
işin esas ilginç tarafı trakkulüp ün bu şekilde üyelerin girmesi acaba işine mi geliyor!!!
her ne şekikde mantık yürütülüyorsa da trakkulüp bu şekilde üye girişleri ile bilgi kirliliğine doğru gidiyormuş gibi düşünüyorum.
Anlamadim bana mı dıorsunuz. S

Kardeşim dün üye olmuşsun vs. Çok saçma bi mantık yürütmüşsün traktörü gözüme kestirdim tipi duruşu vs. 3-5 kişiden kulaktan duyma bir kaç bişey duydum araştırırken bu siteyi buldum hoşuma gitti üye oldum hemen sorumu sordum bunda bişey yokki boş polemik kurmuşsun ihtiyacım olan bişeyi almadan önce araştırmanın dün üye olmakla ne alakası var ha dün olmuşuz ha 5 sene önce sana yardımcı ol demişiz bilgi istemişiz sen resmen yerden yere vurmuşsun

54 c al yada td 55 b al
Öncelikle Teşekkür ederim kardeşim şunu da eklemek istiyorum bizim bu yöre de Malatya ve etrafında genellikle Massey tercih ediliyor yani buralarda Massey tutulduğu için bizde Massey almak istiyoruz o
Yüzden bu markada bu traktörü iyice bi araştırmak istedim yakıtı performansı çekişi sürati her bilgi olabilir bilgi bilgidir o yüzden bu markaları düşünemiyoruz

Ayrıca iskender kardeş bilindik bir konu olsa bile hasbihal güzeldir peygamberin sunnetidir yaşadığın tecrubelirini paylaşır insanların o yönde bi fikir sahibi olmasını saglarsin bu tür şeyler kötü şeyler değil

Fiat 480 540 54C
Steyr 8043 8053

Toprak yapınız nasıl bilmiyorum ama ağır toprakta masseyle iş yapmak çok yorucu olur yazdığım traktörler kompakt manevraları iyi, yakıtları iyi,bakımları yapıldığı sürece arıza çıkarmaz,satmak istediğin zaman kısa sürede satarsın.
Bütçe varsa new holland bahçe modelleride düşünebilirsiniz

185 285 massey aşırı çeker ama çok iri ve temizini bulmak güçtür. 266 g 3.060 fiyat yüksek olsada size daha uygun.bütçeniz varsa tabi .ayrıca 60 56 ve üzeri lift otomatikli fiat ta pratik olur sizi üzmez yakıt ve çekiş olarak iyidir.bütçeniz nedir?