Mısır yardım

Selamün aleyküm bu sene 250 dönüm kadar mısır ekmeyi düşünüyoruz normalde çerezlik ayçiçeği ekiyorduk ama 2 senedir zarar ediyoruz şimdi kafamızı karıştıran şeyler var 3 çeşit mısır var tanelik sılaj ve patlak Mısır üretenler yardımcı olabilir mi bildiğim kadarıyla tanelik buğday gibi belirli bi fiyat aralığında risk çok az patlak pek belli değil fiyat çerezlik ayçiçeği gibi bu 3 ü hakkında bana bilgi verebilir misiniz verim fiyat kar su sıkıntımız yok

Selamün aleyküm bu sene 250 dönüm kadar mısır ekmeyi düşünüyoruz normalde çerezlik ayçiçeği ekiyorduk ama 2 senedir zarar ediyoruz şimdi kafamızı karıştıran şeyler var 3 çeşit mısır var tanelik sılaj ve patlak Mısır üretenler yardımcı olabilir mi bildiğim kadarıyla tanelik buğday gibi belirli bi fiyat aralığında risk çok az patlak pek belli değil fiyat çerezlik ayçiçeği gibi bu 3 ü hakkında bana bilgi verebilir misiniz verim fiyat kar su sıkıntımız yok
İl ve ilçeniz neresi

Mısır hakkında pek bilgim yok bizim burası yüksek sizin oraya göre bolgenizde silajı satacak çiftlik veya pazar varsa ekin o elbistana giderken küçük yapalakta silaj mısırı gayet güzel boy yapıyor başarılı gördüm ama patlak mısır ben denemeye 100 kök ektim bu sene içi güzel dolgun oldu bunun için Elbistan'da hacı çiftçi kurutma sistemi bile kuracakti ne oldu bilmiyorum
Ama bizde pancar tarlaları kiralık pancardan sonra arpa yerine mısır düşünüyoruz patlak hoşuma gitti tarla kiralık arpada çok kar etmiyor kira yüksek dekarı 50 tl senelik kira ödüyor uz