paksan 8002 e dual makina için traktör tavsiyesi

Sanki biraz fanatik gibi yazmışsın.sonucta hepsi motor artı ve eksileri var.hepsinin bir kullanıcı kitlesi var.hepsini geçtim de deutz motordan daha iyi demen biraz fazla oldu sanki
Fanatiklikten değil. Biz kuyruk milinde çok başarılı denilen fiat traktörüde kullandık motoru az yakıyor dedikleri sameyide. Deutz motorla perkins kıyaslarsak yakıt olarak perkins az yakar. Bunu herkez biliyor. Ama sizin anlamadığınız şu: olay motorda bitmiyor. Motor şanzıman uyumu diye bişey var. Yeni üretilen genel olarak yerli içlerinde avrupa traktörlerin çoğunda motor şanzıman uyumu yok. Motor ne kadar iyi olursa olsun uygun şanzıman olmassa traktör perfomans gösteremez. Ben deneyimlerimi anlatıyorum deutz motor güç olarak perkinsten güçlü ancak gücünün hakkını veren bi motor. Uzun ömürlü ve az yakıyor. Kuyruk milinde en başarılı traktör tartışmasız fiattır. Bunu herkez bilir. Dediğim landini serisi traktörlerinin de arkaları fiat. Bunuda landini kullanıcıları bilir. He benim dediğim perkins motorla landini markasının uyumu. Motor kendi başına bi iş yapmaz sizin kubota dediginiz traktorlrin hepsinde bir dünya teferruat var turbo olsun lda intercol olsun akla gelecek bir suru sey bunların amacı az yakması ve hararete kalkmaması. Dediğim seri landinilerde ne intercol var ne turbo ne lda sade traktörler. He ben şunu demiyorum yanliş anlaşılmasın perkins motorlu tüm traktörler iyi. Demiyorum sadece landiniyle perkins uyumundan bahsettim. Deutz motoruda kötülemiyorum. Ama perkinsle aynı işi yapıyor. Fazla yakıyor. Ve balya işinden bahsediyoruzz. Balya işini yapan arkadaşlar bilir. Motordan önce kuyruk mili ve vites sayısı önemlidir. 70 hp bi motor balya yapabilir.